[Çözüldü] Laptopa Harici Ekran Kartı Takma

Bu konuyu okuyanlar

Bur4ko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gt 1030 u laptopa harici olarak takmak istiyorum ama kartı beslemek için psu kullanmak istemiyorum bir videoda laptop adaptörü kullanıldığını gördüm sizce bu mümkünmü

Bur4ko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorularınız nedir?
Kaç volt veren bir adaptör gt1030 u besleyebilir ve adaptörü karta nasıl bağlayabilirm

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kaç volt veren bir adaptör gt1030 u besleyebilir ve adaptörü karta nasıl bağlayabilirm

Alacağım kart ;
Ekli dosyayı görüntüle 36541

Alacağım kart ;

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Bur4ko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Alacağım kart ;
Bu karışık bir işlemdir. Bunu yaparken yanınızda bilen birisinin bulunması gerekir.
[Mini PCI-E Sürümü] V8.0 EXP GDC Dizüstü Bilgisayarın Harici Bağımsız Video Kartı Bağlantı İstasyonu Sale - Banggood Mobil
Bu aparat gerekiyor yukarıdaki aparat PCI girişi çoğaltıyor.
Bu işlem için de laptopu sökmeniz gerekiyor teknik bilginiz var mı ve bilgisayarınız nedir?
laptopum asus x550v modeli 1 tane pcı girişi var o da wifi kartı ile dolu o wfi kartını çıkarıp usb ile wifi almayı düşünüyorum teknik bilgim fazla yok.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Alacağım kart ;

laptopum asus x550v modeli 1 tane pcı girişi var o da wifi kartı ile dolu o wfi kartını çıkarıp usb ile wifi almayı düşünüyorum teknik bilgim fazla yok.
Laptopu sökmeniz gerekiyor. Bu yüzden yanınızda bilen birisi yoksa tek başınıza girişmeyin derim. Bu arada GT 1030 ile GTX950M arasında o kadar para vermenize neden olacak bir fark yok.

Bur4ko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopu sökmeniz gerekiyor. Bu yüzden yanınızda bilen birisi yoksa tek başınıza girişmeyin derim. Bu arada GT 1030 ile GTX950M arasında o kadar para vermenize neden olacak bir fark yok.
Sanırım farklı bir x550v modeli ekran kartım bayağı düşük 720m modeli. Bir de bilgisayarı açıp içindekilerin ne olduğuna dair bilgim var sizden rica ettiğim o kartı nasıl adaptörle besleyebilirim . Teşekkür ederim

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
[Mini PCI-E Sürümü] V8.0 EXP GDC Dizüstü Bilgisayarın Harici Bağımsız Video Kartı Bağlantı İstasyonu Sale - Banggood Mobil
Öncelikle bu parçayı almanız gerekiyor.
Daha sonra laptopu açmadan önce Wifi driverını kaldırın. Daha sonra laptopunuzu açın ve Wifi kartını sökün.
images (1).jpeg

Bunun gibi bir parça olacak. (Sizin Wifi kartınızda buna benzerdir.) Daha sonra aldığınız parçadaki adaptörü kablosu ile beraber Wifi kartını çıkardığınız yere takın. Kabloyu çıkarmak için DVD okuyucu vb. birşey varsa onu sökün ve o bölümden kabloyu çıkarın. Bu işlem için tabi ki size bir PSU gerekiyor. 300-350W PSU yeterli olur. Daha sonra aldığınız aparattaki pin girişini PSU'daki pin girişine takın. PSU connectör ile kalan pini de takın. Daha sonra PSU'yu prize ve laptopu da şarja takın. Daha sonra son parçaya da PSU'nun kablosunu ekran kartının kablosunu ve ekran kartını takın. PCI Express kablosnunu takmayı da unutmayın. İşlem bitince ilk olarak biosa girin. Oradan Advanved Menüsüne gelin. Integrated NIC'ı etkinleştirin. İşlem bu kadardır...

En son Windows'a girince driverları da yüklemeyi unutmayın.

Son düzenleme:

Bur4ko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha sonra laptopu açmadan önce Wifi driverını kaldırın. Daha sonra laptopunuzu açın ve Wifi kartını sökün. Ekli dosyayı görüntüle 36560
Bunun gibi bir parça olacak. (Sizin Wifi kartınızda buna benzerdir.) Daha sonra aldığınız parçadaki adaptörü kablosu ile beraber Wifi kartını çıkardığınız yere takın. Kabloyu çıkarmak için DVD okuyucu vb. birşey varsa onu sökün ve o bölümden kabloyu çıkarın. Bu işlem için tabi ki size bir PSU gerekiyor. 300-350W PSU yeterli olur. Daha sonra aldığınız aparattaki pin girişini PSU'daki pin girişine takın. PSU connectör ile kalan pini de takın. Daha sonra PSU'yu prize ve laptopu da şarja takın. Daha sonra son parçaya da PSU'nun kablosunu ekran kartının kablosunu ve ekran kartını takın. PCI Express kablosnunu takmayı da unutmayın. İşlem bitince ilk olarak biosa girin. Oradan Advanved Menüsüne gelin. Integrated NIC'ı etkinleştirin. İşlem bu kadardır...

Çok teşekkür ederim araştırıp bana yardımcı olduğunuz için ama ben sorunu size tam aktaramadım bu yukarıda açıkladığınız işlemde psu yerine adaptör kullanabilirmiyim kullanabilirsem o adaptörü nasıl ekran kartına bağlayabilirim sorum sadece bu. Teşekkürler

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Çok teşekkür ederim araştırıp bana yardımcı olduğunuz için ama ben sorunu size tam aktaramadım bu yukarıda açıkladığınız işlemde psu yerine adaptör kullanabilirmiyim kullanabilirsem o adaptörü nasıl ekran kartına bağlayabilirim sorum sadece bu. Teşekkürler
Sanırım adaptör kullanamazsınız. Çünkü Ekran kartı bağlanmaz. 200W PSU'da yeter.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Jesus57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Daha sonra laptopu açmadan önce Wifi driverını kaldırın. Daha sonra laptopunuzu açın ve Wifi kartını sökün. Ekli dosyayı görüntüle 36560

Ben herşeyi yaptım çalıştırınca logoda donuyor

Jesus57

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşlem bitince bütün kabloları doğru şekilde taktın mı?
Exp gdc V8. 1 var başlattığımda ekran kartı fanları çalışmaya başlıyor Windows logosu dönmeye başlayınca donuyor. Herşey takılı güç kaynağından adaptöre 4 pinlik bir soket vardı onu taktım. Bende 750 ti var harici bir güç girişi yok adaptörden besleniyor

Ekran kartını iptal etmek için programını silip yöneticiden devre dışı bıraktım biostan yapamadım o sorun olabilirmi.

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Exp gdc V8. 1 var başlattığımda ekran kartı fanları çalışmaya başlıyor Windows logosu dönmeye başlayınca donuyor. Herşey takılı güç kaynağından adaptöre 4 pinlik bir soket vardı onu taktım. Bende 750 ti var harici bir güç girişi yok adaptörden besleniyor

Ekran kartını iptal etmek için programını silip yöneticiden devre dışı bıraktım biostan yapamadım o sorun olabilirmi.
Bilgisayarınızın özellikleri nedir? Önceden ekran kartı olarak İşlemcinin GPU'sunu mu kullanıyordunuz?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
biosumda öyle bir seçenek yok güncellemek mümkünmü acaba. fotoğraftaki gibi
İsimi farklı olabilir. Advanced Ayarları içerisinde Onboard PCIEX Lan veya ismi buna benzer bir ethernet ayarı varsa bunu etkinleştirin.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Merhaba benimde bu konuyla alakalı bir sorum var attığınız linkteki adaptörün fiyatı çok pahalı ben daha ucuz bir yöntem olsun diye mineing te kullanılan riser ı harici ekran kartı olarak laptopa bağlamayı düşünüyorum sizce olurmu.

Ryder PCIE pcie Pci Express Riser 1x to 16x USB 3.0 Mining Fiyatı
Uzatma aparatı laptop'a ekran kartı bağlamak için değil harici ekran kartı bağlama aparatını bu fiyatlara bulmak zor onlar biraz daha pahalı..

samed_430

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus k52jt işlemci i5 460m ati redeon 6370 ekran kartı var
merhaba kardeşim olayı çözebildin mi? nasıl bir yol izledin söyler misin aynı kasadanbenimde var ekran kartı çalışıyor ama dediğin gibilogoda donuyor.