Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. İnternetteki bir makaleyi kaydetmek için bazen "convert html to pdf" yani "html sayfasını pdf dosyasına dönüştürme" işine yarayan siteleri kullanıyorum. Örneğin pdfcrowd.com gibi.

Lakin bu işlemden sonra kaydetmek istediğim sayfaların boyutu normalinden daha farklı gözüküyor. Sanki sayfada zoom yapılmış gibi gözüküyor.

Peki internetteki sayfaları kaydetmek için sizin bildiğiniz daha güzel yöntemler var mı?

@f.krtl1 @__kadıköyRAP__ @eronis

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
CTRL+P > Dosyaya yazdır ?
Screenshot from 2017-11-12 16-48-01.png

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ctrl+S yap direk.
Onu biliyorum. Fakat öyle yaptığımda her zaman sadece bir dosya olarak kaydedilmiyor. Bir klasör içerisinde birden fazla dosya oluyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam sağ olun. Konuyu açarken bu aklıma gelmemişti. Ama zaman zaman Ctrl+P yaparak sayfaları pdf olarak kaydedebiliyordum.
Teşekkür ederim. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Firefox ile daha iyi oluyor sayfa kaydetme, birden fazla dosya olması problem değil, o klasörün içinde sayfanın eriştiği css js gibi dosyaların local olarak kopyaları oluşturuluyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@eronis Ctrl+P yapınca sayfa normalinden farklı gözüküyor. En üstteki mesajımda da belirttiğim gibi sanki sayfada zoom yapmışım gibi gözüküyor.

1.jpg

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu sorununun 2 sebebi var.
1. si sayfa baya uzun.
2. si SDN Forum'un sayfa düzeni
Ama bu sadece SDN Forum'da olan bir şey değil. Herhangi bir sayfada da Ctrl+P yapınca sayfa zoom yapılmış gibi gösteriyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Halktan Biri Başta ben de seninle aynı sorunu yaşadım, çözümü;
Screenshot from 2017-11-12 17-06-36.png

Burası başta portrait diye seçiliydi. Bunu Landscape yaptım.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar üstteki mesajımda paylaştığım eklentiyi yükledim. Eklenti ile tam sayfa ekran görüntüsü alınabiliyor. Ayrıca eklentiyle tam sayfa ekran görüntüsü alınca bunu pdf olarak da kaydetmek mümkün. Şahsen ben eklentiyi beğendim. :)

1.jpg

--- Gönderi Güncellendi ---
İyiki bu konuyu açmışım. Bu sayede yeni şeyler de öğrenmiş oldum. Yardım eden herkese teşekkür ederim. :)
Ayrıca konudaki istenilen şeye ulaşıldığına göre başlığa "Çözüldü" kelimesini ekliyorum.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
OneNote (diğer not alma uygulamalarında da kullanılmakta) tarayıcı uzantısı, Firefox tarayıcısında tümleşik olarak gelmekte.