[ÇÖZÜLDÜ] Ani fps düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lol oynarken ani fps düşüşü yaşıyorum. normal fps 400 civarı ama bi anda 25 30 a düşüyor ve 1 2 saniye donuyor virüs taraması ve güncellemeleri yaptım. oyunu tamir ettim olmadı pc ısısı normalde 24-26 yükte 34-40
çözümlerinizi bekliyorum

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sistem özelliklerini detaylı şekilde yazar mısın ?

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram:Hyper beast 2x8gb
Ekran Kartı:r9 290 4gb 512bit
İşlemci:fx-8350 4ghz 16mb cache 8 çekirdek

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Harddiskinde arıza olabilir. HD Tune Pro yazılımının health bölümünün fotoğrafını at gözden geçirelim. Güç kaynağındaki verimsizlik veya dalgalanma gerekli bileşenleri besleyemediği için bu sıkıntı oluşuyor olabilir. Donanımlarını tek tek denemen gerekiyor. Tek tek denemek her zaman sonuca ulaştırır. AMD sistemlerde bu sıkıntıları yaşayan arkadaşların sayısı fazla. Format at sürücülerini doğru şekilde kur öyle dene. Daha önce böyle bir sıkıntı var mıydı yoksa yeni mi oldu ?

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi hd tune indiriyorum 1 ay önceye kadar yoktu amd bunun hakkında lol vs gibi oyunlarda optimizasyon sorununu yazmıştı internete halledemediler günde bir güncelleme geliyor

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
şimdi hd tune indiriyorum 1 ay önceye kadar yoktu amd bunun hakkında lol vs gibi oyunlarda optimizasyon sorununu yazmıştı internete halledemediler günde bir güncelleme geliyor
AMD'nin standart halleri, normaldir. Sen Windows 10 Home x64 kurup sürücülerini doğru şekilde yükle öyle dene.

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win 10 hiç ama hiç sevmiyorum çok problemi var

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
win 10 hiç ama hiç sevmiyorum çok problemi var
Hiçte problemi yok, şuan en problemsiz işletim sistemi. En iyi oyun verimini Windows 10'da alırsın. RedStone'den sonra çok iyi oldu zaten. Sen Windows 7 falan kurmadın değil mi makineye ?

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben eski toprağım :D

Ekli dosyalar

• health.png
    health.png
    25.3 KB · Görüntüleme: 5,267

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
ben eski toprağım :D
Eski topraksın ama anakartın ve ekran kartın eski toprak değil. Emin olmak için Hard Disk Sentinel yazılımını kurup ana ekranın fotoğrafını atar mısın ? HD Tune PRO yazılımıyla benchmark testine de sokun. Grafikten harddiskin kesin performans durumunu öğrenebiliriz.

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win 10 u desteklemeyen çok oyun var ve ben bundan nefret ediyorum bide win 10 sisteminde korsan çok zor pcnin güvenliği var istediğin gibi kullanamıyosun birazda bunun arayüzüne vs alıştım seviyorum win 7 yi :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
win 10 u desteklemeyen çok oyun var ve ben bundan nefret ediyorum bide win 10 sisteminde korsan çok zor pcnin güvenliği var istediğin gibi kullanamıyosun birazda bunun arayüzüne vs alıştım seviyorum win 7 yi :D
Windows 7 kullanarak o bilgisayarı çöp edersin. Hiç değilse Windows 8.1 kur. Ayrıca Windows 10 hangi oyunları desteklemiyor bir yanlışınız var.

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eski oyunlar çok eski oyunları desteklemiyor bizaman sorun çıkarmıştı deli olmuştum tabi update geldiyse bilmiyorum ama ilk çıktığında win 10 denedim deli oldum

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
eski oyunlar çok eski oyunları desteklemiyor bizaman sorun çıkarmıştı deli olmuştum tabi update geldiyse bilmiyorum ama ilk çıktığında win 10 denedim deli oldum
Redstone ile hiçbir pürüz bırakmadılar. O donanımla Windows 10'u birlikte kullanman şart haberin olsun yoksa üzülürsün.

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğin programı indirdim nerden benchmark yapıcam bulamadım

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
dediğin programı indirdim nerden benchmark yapıcam bulamadım
HD Tune Pro yazılımında başta benchmark bölümü var. Tüm pencereleri kapatarak read işaretli olarak starta basın. Bitince buraya atarsınız.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sıkıntının sebebi bariz olarak harddisk. Garantisi varsa garantiye gönder, mutlaka değişmesi gerekiyor. Okuma hızı rezalet, verilere erişim süresi değeri çok geç ve patlama uç noktası değeri çok az. Harddisk kesin olarak değişmesi gerekiyor. FPS düşüşlerinin temel sebebi harddiskin arızalı olması.

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar kendi topladığım bilgisayar buarada. toplarken ssd taktım 128lik bu bana yetmez dedim eskiden kullandığım harici hardiski taktım 400lük. lol şuan 400lüğün içinde yani yeni harddisk alman şart diyosun öylemi

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
bilgisayar kendi topladığım bilgisayar buarada. toplarken ssd taktım 128lik bu bana yetmez dedim eskiden kullandığım harici hardiski taktım 400lük. lol şuan 400lüğün içinde yani yeni harddisk alman şart diyosun öylemi
Evet yeni harddisk alman şart. SSD varsa oyunu ve Windowsu SSD'ye kur.

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin dediğin olayı garantilemek için şuan oyunu bilgisayarı toplarken aldığım ssdye atıyorum eğer haklıysan fps drop bidaha olmaz.

Unsall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows için ssdi almıştım zaten :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
senin dediğin olayı garantilemek için şuan oyunu bilgisayarı toplarken aldığım ssdye atıyorum eğer haklıysan fps drop bidaha olmaz.
%100 doğru sonuç almak istiyorsan oyunu komple silip baştan SSD'ye kurman gerekiyor. Bu arada harddiskin tam marka modelini alabilir miyim?

omer09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıkıntının sebebi bariz olarak harddisk. Garantisi varsa garantiye gönder, mutlaka değişmesi gerekiyor. Okuma hızı rezalet, verilere erişim süresi değeri çok geç ve patlama uç noktası değeri çok az. Harddisk kesin olarak değişmesi gerekiyor. FPS düşüşlerinin temel sebebi harddiskin arızalı olması.

Selamun aleyküm arkadaşın sıkıntısı bende de var. Sistemim gtx 960m İ7 6700hQ 8gb ram
dediğiniz işlemleri yaptım sonuç bu.
--- Gönderi Güncellendi ---
bu aradaki ani okuma düşüslerinden oluyor sanırım

Ekli dosyalar

• hdd.JPG
    hdd.JPG
    82.8 KB · Görüntüleme: 1,560

Furkan34812

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bendede aynı sorun var bilgisayarım 2 slotlu birinde 1 diğerinde 2 gb toplamda 3 gb ramı vardı.F

Furkan34812

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fakat ram slotunun biri bozulduğundan dolayı ramımı tek slotda 4gb a çıkarttım ama oyunlarda 3gb a göre daha çok fps dropları yaşıyorum yardımcı olabilirmisiniz (daha önce hard diskim de değişti )