Core i7 İşlemcili Notebook

Sizce bu özelliklere sahip bir notebook yeterli mi?

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle tüm SDN forum üyelerine merhabalar,
SDN forumlarına yeni kayıt oldum ve kendime neden bu kadar geç kaldım diye soruyorum lakin zararın neresinden dönersem kar sanırım, :blushing:

Neyse sözü uzatmadan konuya geleyim:
  • Windows 7 işletim sistemli (64 bit),
  • Core i7 işlemcili (820QM olabilir),
  • 1 GB belleğe sahip çok iyi bir grafik kartlı,
  • DDR3 ram bellekli (en az 6 GB),
  • Full HD/LED 15,4" ile 16,4" arası boyutlarda çok iyi bir ekrana sahip,
  • 500 GB ve üstü kapasiteli harddiski olan (en az 7200 RPM olmalı),
  • Blu-ray disc sürücülü
bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum. 22 Ekim'den yılbaşına kadar bu notebook 'u almalıyım. İnternette biraz aradım ama ve bu özelliklere en yakın Toshiba Qosmio X500 'ü gördüm fakat onun da ekranı çok büyük. Alienware diye harika bir marka var ama onu da Türkiye'de bulamadım. Ben bu notebook 'ta yüksek çözünürlükü filmler izlemenin yanı sıra autocad ve photoshop gibi programlarda da çalışmalar yapacağım.

Yukarda yazdığım özelliklere en yakın sizin bildiğiniz çıkacak modeller nelerdir ve bana dizüstü bilgisayar konusunda ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Yanıtlarınızı merakla bekliyorum ve şimdiden görüşlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara çok teşekkürler..

FoSCo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
monster bakabilirsin i7 işlemci varmı bilmiyorum ama yeni modellerinde olabilir belki site adresini google'a fokus bilgisayar yazarak bulabilirsin

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sıradaki parçayı Kütahya'daki teyzeme istiyorum, burdan hepsine de çok çok selam.