Comodo İnternet Security'e güvenebilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu ana kadar kime sorduysam Kaspersky İnternet Security kullan dedi.Ama benim bilgisayarı kasmasından dolayı tercih etmiyorum.Eset'de çok virüs kaçırıyormuş,kendim test etmedim.Geriye sayılı antivirüs kalıyor.Comodo İnternet Security sizce nasıl? O kötü derseniz hangisini önerirsiniz? Son sürümlerine göre değerlendirme yaparsanız sevinirim.

İyi Forumlar...

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
comodo biraz fazla soru sorar onay ister ama kullanabilirsin iyidir daha iyileri vardır tabiki ama ücretsizler içinde comodo işini görecektir, avira'da var ücretsiz ama Türkçe versiyonu olmadığı saymadım.

Reaksiyon puanı
4
Bildiğim kadarıyla avast virüs veritabanı 2 milyon tane mi ne barındırıyor.Ancak Comodo şu an bildiğim kadarıyla 10 milyon civarı barındırıyor.İşte bu benim aklımı karıştırıyor.

avast programın boyutunun şismemesi için virüs veri tabanında gruplandırma yapıyor.avastdiyelim 7 mılyon vırus tanıyorsa bunu gruplayarak.2 mılyon tane gosterır.zaten dıkkat edın.bazı guncelelmelerden sonra vırus tanım sayısı duser. gruplandırma yapıyorlar.

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avast programın boyutunun şismemesi için virüs veri tabanında gruplandırma yapıyor.avastdiyelim 7 mılyon vırus tanıyorsa bunu gruplayarak.2 mılyon tane gosterır.zaten dıkkat edın.bazı guncelelmelerden sonra vırus tanım sayısı duser. gruplandırma yapıyorlar.

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim..

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Tavsiye ederim, kullanıyorum çok memnunum, kaspersky den kat kat iyi, kaspersky gibi yok yere sistemi zorlamıyor, silme dediğin birşeyi silmiyor, kaspersky gibi silme dediğin bir şeyi tekrar tekrar sileyim mi diye sormuyor. Bunca zamandır ne diye lanet olası kaspersky ye katlandığım için kendime küfrediyorum :p Avastı tavsiye etmiyorum, izin almadan kendi başına dosyaları siliyor ikide bir gereksiz uyarılar veriyor...

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiye ederim, kullanıyorum çok memnunum, kaspersky den kat kat iyi, kaspersky gibi yok yere sistemi zorlamıyor, silme dediğin birşeyi silmiyor, kaspersky gibi silme dediğin bir şeyi tekrar tekrar sileyim mi diye sormuyor. Bunca zamandır ne diye lanet olası kaspersky ye katlandığım için kendime küfrediyorum :p Avastı tavsiye etmiyorum, izin almadan kendi başına dosyaları siliyor ikide bir gereksiz uyarılar veriyor...

Kasperskyı kastığı için sevmiyorum.Avastı deneyebilirim..

---------- Post added at 14:15 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

Avasta tarama yaptırdım 0 virüs buldu.Şimdi bir de comodoyu kurup deneyip sonucunu buraya yazarım.

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Kaspersky kullandım uzun dönem boyunca, yaptığı tek şey sistemi hantallaştırmak ve olur olmaz her şeye virüs diye alarm vermek... Çoğu kullanıcı takım tutar gibi antivirus programı fanatikliği yapıyor buna gerek yok hiçbiri birbirinden daha üstün değil... Neden diyeceksiniz , birini kasper bulur diğerini avira hiç alakasız yeni bir virüsü panda bulur, hepsinin bir yerden bir açığı mutlaka var... Çoğunu test ettim yukarı da övülen avast da dahil örneğin avast ın virüsü bulup da silememesi çok ironik bir durumdu onu da bu sebepten kaldırmıştım sistemimden... Şuan Eset Smart Security 4 kullanıyorum uzunca zaman oldu halá pc temiz bunun bir öncesinde Eset S.S. 3 kullanıyordum onda da keza öyle hiç virüs derdim olmadı gibi zaten olanı bana bile sormadan gayet hızlı bir şekilde karantina altına alıyordu... En iyisini bile kurmuş olsanız yanına destek program koymadan kafanız rahat etmez ; Advanced System Care ve Emsisoft Anti Malware Free ile antivirüsü desteklersiniz bir ev kullanıcısı için son nokta budur... Kasılan pc den bahsetmişsiniz Eset 4 değil Eset 3 ü de kursanız olur sayılara takılmayın 3 daha rahat ve aynı işi görüyor... Fakat buna sıcak bakmıyorsanız Avira Antivir de içinizi rahat ettirebilir...İyi günler

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky kullandım uzun dönem boyunca, yaptığı tek şey sistemi hantallaştırmak ve olur olmaz her şeye virüs diye alarm vermek... Çoğu kullanıcı takım tutar gibi antivirus programı fanatikliği yapıyor buna gerek yok hiçbiri birbirinden daha üstün değil... Neden diyeceksiniz , birini kasper bulur diğerini avira hiç alakasız yeni bir virüsü panda bulur, hepsinin bir yerden bir açığı mutlaka var... Çoğunu test ettim yukarı da övülen avast da dahil örneğin avast ın virüsü bulup da silememesi çok ironik bir durumdu onu da bu sebepten kaldırmıştım sistemimden... Şuan Eset Smart Security 4 kullanıyorum uzunca zaman oldu halá pc temiz bunun bir öncesinde Eset S.S. 3 kullanıyordum onda da keza öyle hiç virüs derdim olmadı gibi zaten olanı bana bile sormadan gayet hızlı bir şekilde karantina altına alıyordu... En iyisini bile kurmuş olsanız yanına destek program koymadan kafanız rahat etmez ; Advanced System Care ve Emsisoft Anti Malware Free ile antivirüsü desteklersiniz bir ev kullanıcısı için son nokta budur... Kasılan pc den bahsetmişsiniz Eset 4 değil Eset 3 ü de kursanız olur sayılara takılmayın 3 daha rahat ve aynı işi görüyor... Fakat buna sıcak bakmıyorsanız Avira Antivir de içinizi rahat ettirebilir...İyi günler

En iyisi bilgisayarı kasmayan eset smart security 5 ve Malwarebytes Anti-Malware 1.51 kurmam yeterlidir.Siz ne düşünüyorsunuz bu ESS 5 hakkında?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Ekleme: Advanced System Care ve Emsisoft Anti Malware i kurarken dikkatlice inceleyip programa ait gereksiz tüm sistem başlangıç ögelerini devre dışı olarak ayarlamalısınız... Bu programlar harici tarama ve sistem en iyileme yazılımlarıdır bunlara ait hiçbir sistem başlangıç ögesine ihtiyacınız olmaz

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda Comodo taramasını bitirmiş durumda.Avast virüs taramasında 0 virüs tespit ederken Comodo 4 virüs tespit etmiştir.Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.Seçimimi Eset Smart Security 5 ve Comodo İnternet Security üzerinden yapıcam.Ama çok kararsız kaldım.

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
En iyisi bilgisayarı kasmayan eset smart security 5 ve Malwarebytes Anti-Malware 1.51 kurmam yeterlidir.Siz ne düşünüyorsunuz bu ESS 5 hakkında?
Tavsiyem 3-4-5 sayılara takılmamanız yönünde... Örneğin Eset S.S. 3 çok rahat kullanımı, temiz ve kullanışlı arayüzünün yanı sıra çok da stabildir. Eset S.S. 4 ise geliştirilmiş sezgizel yakalama tekniği ile bir işlem gerçekleşirken onu kasmadan takip eder fakat ekstralar ne kadar artarsa bu sisteminize hantallık olarak yansıma yapar... Tavsiyem; Kaspersky yi kullanmış biri olarak siz Eset 4 ü yükleyebilirsiniz rahatlıkla, 5 için acele etmeyin... Beta programlar stabil değildir, ilk kullananlardan olmayın.İyi günler dilerim

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyem 3-4-5 sayılara takılmamanız yönünde... Örneğin Eset S.S. 3 çok rahat kullanımı, temiz ve kullanışlı arayüzünün yanı sıra çok da stabildir. Eset S.S. 4 ise geliştirilmiş sezgizel yakalama tekniği ile bir işlem gerçekleşirken onu kasmadan takip eder fakat ekstralar ne kadar artarsa bu sisteminize hantallık olarak yansıma yapar... Tavsiyem; Kaspersky yi kullanmış biri olarak siz Eset 4 ü yükleyebilirsiniz rahatlıkla, 5 için acele etmeyin... Beta programlar stabil değildir, ilk kullananlardan olmayın.İyi günler dilerim

Yardımlarınız için teşekkür ederim..

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Şu anda Comodo taramasını bitirmiş durumda.Avast virüs taramasında 0 virüs tespit ederken Comodo 4 virüs tespit etmiştir.Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.Seçimimi Eset Smart Security 5 ve Comodo İnternet Security üzerinden yapıcam.Ama çok kararsız kaldım.
Avast değişmemiş yine aynı avast... Yalnız ilk mesajımda yazdığım 2 ek program ile bir tarama yaparsanız eminim ekstra sistem açıklarınız ve birçok zararlı yazılıma da rastlayacaksınız... Bu 2 programın kendini tüm dünya da kanıtlamış en iyi ikili olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim... CCleaner bilmiyorum duydunuz mu bu ufak program ile de gereksiz tüm kalıntıları taratıp kaldırırsanız pc kullanım zevkiniz doruk yapar .)
Yardımlarınız için teşekkür ederim..
Önemli değil...

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avast değişmemiş yine aynı avast... Yalnız ilk mesajımda yazdığım 2 ek program ile bir tarama yaparsanız eminim ekstra sistem açıklarınız ve birçok zararlı yazılıma da rastlayacaksınız... Bu 2 programın kendini tüm dünya da kanıtlamış en iyi ikili olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim... CCleaner bilmiyorum duydunuz mu bu ufak program ile de gereksiz tüm kalıntıları taratıp kaldırırsanız pc kullanım zevkiniz doruk yapar .)

Şu anda CCleaner ve Advanced System Care bende mevcut.Haftada 2 veya 3 kez taratıyorum.Diğer söylediğiniz programı hiç duymadım.Şimdi indiriyorum yada bu bendeki ikisi yeterli mi?

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Şu anda CCleaner ve Advanced System Care bende mevcut.Haftada 2 veya 3 kez taratıyorum.Diğer söylediğiniz programı hiç duymadım.Şimdi indiriyorum yada bu bendeki ikisi yeterli mi?
AWC sistem regedit,backdoor,update,disk birleştirme,cooki temizleme işlerini görür...CCleaner sildiğinizi sandığınız ama gerçek anlamda hdd den silinmemiş dosyaları temizler.Emsisoft Anti Malware ise virüs taramasında 10 üzerinden 9 puan alır benden, çok iyi virüs tespit yeteneği ile içinizi rahat ettirir...Yalnız kurarken Free modunu tercih edin gereksiz ekstralı deneme sürümüne tik atarsanız sistemi ağırlaştırır...

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
En güvenilir Antivirüs sınama laboratuvarı AV test ın 2. çeyrekteki değerlendirmesindede 1. yine bit defenderin oldu. bende 1 yıla yakındır kullanıyorum ve gercekten sıstemı yormayan zırt pırt uyarılar cıkarmayan çok güzel bir yazılım. 2. sırada karspersky 3. sırada panda vardı..
avast ücretsiz olmasına rağmen 7. sırada yer alarak bir çok ücretli yazılımı geride bırakmış. bunların arasında eset mcafe gibi tanınmış yazılımlarda var.. Avast elbette ücretli olan bıt defender,karspersky, norton ve panda gibi firmalarla boy ölçüşemez ama ücretsizlerin en iyisidir..

http://www.av-test.org/certifications

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam,dediğiniz programı kuruyorum..

---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

En güvenilir Antivirüs sınama laboratuvarı AV test ın 2. çeyrekteki değerlendirmesindede 1. yine bit defenderin oldu. bende 1 yıla yakındır kullanıyorum ve gercekten sıstemı yormayan zırt pırt uyarılar cıkarmayan çok güzel bir yazılım. 2. sırada karspersky 3. sırada panda vardı..
avast ücretsiz olmasına rağmen 7. sırada yer alarak bir çok ücretli yazılımı geride bırakmış. bunların arasında eset mcafe gibi tanınmış yazılımlarda var.. Avast elbette ücretli olan bıt defender,karspersky, norton ve panda gibi firmalarla boy ölçüşemez ama ücretsizlerin en iyisidir..

http://www.av-test.org/certifications

Bu antivirüs testleri de birbirini tutmuyor nedense bir yerde G-Data 1.olurken burada Bitdefender olmuş.İlginç..

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
En güvenilir Antivirüs sınama laboratuvarı AV test ın 2. çeyrekteki değerlendirmesindede 1. yine bit defenderin oldu. bende 1 yıla yakındır kullanıyorum ve gercekten sıstemı yormayan zırt pırt uyarılar cıkarmayan çok güzel bir yazılım. 2. sırada karspersky 3. sırada panda vardı..avast ücretsiz olmasına rağmen 7. sırada yer alarak bir çok ücretli yazılımı geride bırakmış. bunların arasında eset mcafe gibi tanınmış yazılımlarda var.. Avast elbette ücretli olan bıt defender,karspersky, norton ve panda gibi firmalarla boy ölçüşemez ama ücretsizlerin en iyisidir..http://www.av-test.org/certifications
Şirket açıklamaları ve sözde testler genel anlamda yanıltıcı olabiliyorlar, örneğin bit def i denemek için kuran arkadaşım pc ye format atacak kadar ileriye gitti sebebi bit def in sistemi dondurmasıydı... Son çare cihazı güvenli modda açıp tüm ana ve alt dosyalarını sildi bit def in... Kasmıyor rahat demişsiniz yalnız Core 2 duo orta seviye bir makinayı kilitlediği için size katılmıyorum... Ayrıca hep söylediğim gibi savaş varsa suçu silah satanda, virus varsa suçu antivirus şirketlerinde arayın...

NeresiOrası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 3 gün önce Bitdefender Total Security 2012 kurdum.Bilgisayarı açmaya çalıştım açılmadı.Lütfen bekleyiniz yazısında takılıp kalıyor.Güvenli modda açtım internette araştırdım bununu nedeni bitdefendermış.O gün gözümden düştü bitdefender.

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Şirket açıklamaları ve sözde testler genel anlamda yanıltıcı olabiliyorlar, örneğin bit def i denemek için kuran arkadaşım pc ye format atacak kadar ileriye gitti sebebi bit def in sistemi dondurmasıydı... Son çare cihazı güvenli modda açıp tüm ana ve alt dosyalarını sildi bit def in... Kasmıyor rahat demişsiniz yalnız Core 2 duo orta seviye bir makinayı kilitlediği için size katılmıyorum... Ayrıca hep söylediğim gibi savaş varsa suçu silah satanda, virus varsa suçu antivirus şirketlerinde arayın...
anlıyorum. istisnalar olur tabıkı. iş yerınde lısanslı 7 bit defender 2011 i.s yüklü, gece gunduz acık kalan 7 makıne var. su ana kadar hıc bır sorun olmadı. evımde de lısanlsı olmayan bı 2011 internet securitysını kullanıorum. işlemcimde amd 7750 x2 2.8 ghz.. bende en ufak bır sıstem sorunuyla karşılaşmadım. o yuzden önerdim. ama sizin örneğinizdeki gibi illaki memnun olmayanlar vardır.

---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

Ben 3 gün önce Bitdefender Total Security 2012 kurdum.Bilgisayarı açmaya çalıştım açılmadı.Lütfen bekleyiniz yazısında takılıp kalıyor.Güvenli modda açtım internette araştırdım bununu nedeni bitdefendermış.O gün gözümden düştü bitdefender.
2011 internet security kullandığım için 2012 için yorum yapamıycam. marka değeri her zaman korunmuyor. bir markanın 2009 cok kotuyken 2011 cok iyi olabılıyor. yada tam tersi. her sene bir marka öne cıkıyor. Sonucta herkez kendi,sorunsuz kullandığı markayı yazacaktır. ne arasında kararsız kaldıysanız 15 er gun sırayla deneyın memnun kaldıgınızı kullanın

tolgasal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bitdefender Kaspersky'den daha ağır bir yazılım. Evet koruması iyi ama 4 gb ram olan çift çekirdekli bir sistemi bu kadar kasması pek mantıklı değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
comodo antivirüs programı mükemmel bir program. Ancak ilk kuruluşta tarama istiyor. Bu tarama 4-5 saat gibi bir zaman alıyor. Ondan sonra mükemmel bir koruma sağlıyor. ücretsiz olmasıda güzel bir şey. İmkanınız varsa lisanslı bir antvrs programı kullanılması güzel olur. Tabiki imkan meselesi

nevrans

Asistan
Reaksiyon puanı
6
comodo o kadar iyiyse cekinmesin virus testlerine girsin hic bir testte goremiyoruz comodoyu zaten cok guclu rakiplari var norton avast kaspersky avira varken comodo kullanilmaz.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben kullanırken hiç virüs uyarısı almadım tam tarama yaptırmama rağmen.kıllanıp avira ve avast kurdum, onlar bir kaç tane virüs bulmuştu.o zamandan beri kullanmıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
comodo kullandım ben kardeşim deneme sürümünü en üst düzeyinide freesinide dahil virüs buluyor dosyalarımda virüs buldu hemen dosyalarımı sildi virüs taraması hiç işe yarmaz neden derseniz buluyor siliyor ama farklı bir virüs programları kurup deniyorum comodoyu sildikten sonra hattinden fazla virüs buluyorlar işe yaramaz ücretsiz antivirüs programını kullanmak istiyorsanız aviranın türkçe destekli uygulamasını vy 360 total security kullanabilirsiniz ücretli kasper düşük bilgisayarda kullanılamaz kasar ama en iyilerindendir bitdefender gb bu antivirüsler teslerde çok başarılıdır çok görüyorum bizim türkler eset nod 32 avast free diyorlar fazla iyi deyil mcafee,norton,bulguard,panda,avira gb virüs progmalarını önere bilirim