ComboFix Detaylı Kullanım (Windows 7 ve 8 Desteği)

Bu konuyu okuyanlar

turhill

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Windows XP zamanın da efsane 2 MB boyutuyla Java Makinesi ve İnternet Explorer kullanan kullanıcıların XP ye format atmadan zararlıyı kaldırmak adına yapılan programdır.
Kimi zaman kendisi de virüs mü dedirten kütüphanesinde yer alan grep.exe gibi dosyalardan çekinen kullanıcılar olmuştur ki bunun sebebi program bat dosyaları ve yerine konan grep.exe gibi zararsız ama kimi antivirüs yazılımlarının virüs var diyerek bapırmasına sebep olmuştur. Halbuse ki bu tamamen yanlış bir uyarıdır ki zaten kullanırken hali hazırda ki güvenlik yazılımları kullanım esnasında kapatılmalıdır.

Pek kimsenin bilmediği Windows dizini, kayıt defteri veya sistem geri yükleme noktasın da ki gizlenmiş dosyaları seçmesiyle ünlüdür.
Virüs bulundu der mesela güvenlik yazılımınız. Silersiniz taratırsınız bir şey bulamaz güvenlik yazılımı. Eee açıp kapadım bilgisayarı aynı virüs yine geldi... Durumlarını ortadan kaldıran (kimi izi değiştirilmiş dosyalar dahil) bu program çokça hayat kurtarmış kimi global şirketlerin IT yöneticilerinin kullandığı ama duyduğunda "-aaaa o virüslüdür ya..." cevabı verilen yegane araçtır. Tabi bir çok alternatifi çıksa da bu program gibi windows update sorununu dahi kimi zaman çözmüş bu aracı sizinle paylaşmak istedim. Windows 8.1 ve Windows 10 desteği de muhakkak gelecektir ki sistemi çözümlüyorlardır.

Bu aracı kullanmadan önce var olan 3. parti taryıcıları ve var ise JAVA paketini kaldırın. Sistem geri yükleme noktasını sıfırlayın ve yeni bir tane oluşturun. Sistemi yeniden başlatın ve öyle programı uygulayın.

Nasıl Yaparım Videosu:
Not: Video da sfc /scannow demek istenmiştir şimdi den o hatayı da düzelteyim.

Sitesi bu: http://www.bleepingcomputer.com eğer ingilizceniz ve zamanınız varsa forumun da da yardımcı olabiliyorlar ki çözümlenmiş bir iki konu bulunuyor. :) (Eskisi gibi uğraşmıyorlar.)

Video veya kanal reklamı değildir. Gidipte SDN kanalına upload edecek halim yokya :)

yasin8619

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows 10 'da dosyaları gizleyen virüsü nasıl silebilirim?
Win 7 de combofix i kullanıyordum, çok da işe yarıyordu ama win 10'da combofix çalışmıyor?

Son mesajlar