Citroen C4 HDI Nasıldır Arkadaşlar?

Bu konuyu okuyanlar

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bir ilan gördüm ve sizlere de danışmak istedim. Citroen gibi fransız bir arabaya fransızım. :D

Dizel Motorlu vs. özellikleri beni cezbetti ama fiyat/performans olayı ne durumdadır? Yedek parça, bakımlar, yakıt ekonomisi konusunda hiç bir bilgim yok. Ayrıca ikinci el durumunu da bilmiyorum. Nedense artık dizel bir araç almam gerektiği kanısına varıyorum. LPG 2.44 TL oldu, aracım 250 Kr. yakmaya başladı. Her gün yol yapan biriyim, günde 35- 40 km gidiyorum.

Ne dersiniz, araç uygun mu yoksa başka tavsiyeler var mı? Gerçi bu arabayı almayı düşünürsem eldekini önce satmam lazım, o da ayrı bir konu.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...li-servis-bakimli-temiz-dizel-60055371/detay/

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
fransız arabalarını sevmem ama eğer 2. el dizel araç alacaksan mutlaka dizel pompasına bak ya da baktır. 4-5 bin TL lik bir parça çünkü. belki de daha pahalı

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Citroen 1,6 110 hp benzinli aracım var benimde.HDI motorlar en iyi dizel teknolojisine sahip motorlardır.Ford da aynı motoru TDCI olarak kullanıyor.Benim aracım SXPK yani en üst donanımlı bir araç.1.5 senedir zevkle ve hiç sorunsuz olarak aracımı kullanıyorum.Eğer alacağınız araçta temiz ise inanın tadından yenmez.Yani bu araçları tavsiye ederim.

Sizin ilandaki aracınızda fena değil,132000 km 2005 araç için çok sayılmaz..Yinede bir expertiz yaptırın derim.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Citroen de Fransız arabaya :D Sürdüm C4'ü... Tam felaket :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Kimi memnun kimi değil. Neyse biraz daha bekleyelim ve araştırma yapalım bakalım :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Citroen varsa ben yokum. :)

coke

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Araç güzel kullanımı rahat ancak dizel olarak diger arkadaşın dediği gibi motor aksamlarına biraz önem ile baktirmalisiniz yürüyen aksamları zaten servis kontrolunde eksiksiz belirtiliyor ancak şu bir gerçek ki citroenlerin ustasini bulman biraz zor yani servis ile haşır neşir olursun her bir sikintida umarim alacagin araç sıkıntı vermez oyle her sanayiye girip ya ustam şunun şurasina bir bakarmisin diyecegin usta zor rastlanir :) ben de c4 almaya niyetliyim
ancak Peugeot4071.6 HDi Premium bitiriyor beni özellikle premium :D

xxmanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
citroen çok sorunlu araçdır, arka tekerleklerde yer alan turmison (adından emin değilim) denilen sistem 10.000 kmde bir kendini yeniletmek istiyor. buda çok pahalı 2000.3000 tl arası. benden sana tavsiye fransız arabalardan uzak dur. alacağın araba kesinlikle alman malı olsun. bende opel astra var bakımları dışında araç bir kere bile tık demedi. yolda bırakmadı. ve yakıtı şu dizel fiyatına rağmen 17 kuruşu geçmiyor. performansı süper daha ne olsun. citroen alan arkadaşlarım, sıfır alanlar bile bin pişman.. saygılar.

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
2005 model 132000km artı 25 bin tl ve citroen ..paranbukadar çoksa git sıfır araba al .bune yaa arabaya fiyata bak ..fransız falan anlamam arkadas o paraya daha iyi bi araba bulabilirsin git toyota al daha iyi yada ikinci el astra al.hayatta verilme o arabaya o para.hatta ölsende verme yani:)

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşım almıştı bu arabadan çok pişman oldu. Satmak için de çok uğraştı. Piyasası da yok... Hala anlatır neler çektiğini.

Eğer sizde uzun yıllar anlatacak anılarınız olsun istiyorsanız, alın bence :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öldürdünüz arabayı iyi ki kullanıyoruzda arabanın ne oldugunu biliyoruz Alman arabası her zaman için iyidir ama fransız arabasınıda yabana atmamak gerek yakıttada iyi konforda da sürüş deneyimindede arabadaki özellikler sizlerin dedigi toyotada veya astrada bile yok neyin peşindesiniz tutturmuşsunuz kulaktan dolma laflarla ustasıda var arabanın parçasıda var diyeceksiniz parçası pahalı mercedesim vardı bi benzin pompasına 250 fiyat çektiler 81 model arabanın siz neden bahsediyorsunuz eger bineceksen cefasını da çekeceksin vurma arabayı çukura bozulmasın dikkatli kullanırsan bozulmaz ama ekspertizini yaptır ben aldım memnunum ben 2006 c4 1.6 sxpk modelini aldım arabada yok yok ne istersen var .

somagiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynı özelliklerde bir vw veya opel bu arabadan 5-6 bin lira daha fazladır, kardeş bende 2006 dizel C4 var, diyebilirim ki piyasanın en ekonomik dizel arabası sana şöyle yardımcı olayım:
1. Ön cam altı kauçuk korumaya dikkat yüksek ısıdan deforme olup sarkıyor,
2. Cruze kontrol açtığında servis ışığı yanabiliyor, bin birkaç kez dene
3. Arka süspansiyon spor araba olduğu için çok sert, amortisörlerin sağlam olduklarına iyi baktır,
4. HDI motor yüksek basınçlı çalışır, 50bin'den sonra motorda yağ kaçakları olabiliyor, eleman motoru tertemiz yıkatmış olabilir sen aldıktan sonra farkedersin, mutlaka kontrol ettir,
5. Ön konsoldaki gözler çok dandik, tek tek aç kapat eğer sağlamlarsa sen de kullanma, çabuk bozuluyor ve çok pahalı

Bunlar bu arabanın kronik problemleri ama eğer temizini bulursan inan çok keyif alırsın, depo 240 TL'ye doluyor, 1200 km şehirçi gidiyorum, artık sen bilirsin...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Aynı özelliklerde bir vw veya opel bu arabadan 5-6 bin lira daha fazladır, kardeş bende 2006 dizel C4 var, diyebilirim ki piyasanın en ekonomik dizel arabası sana şöyle yardımcı olayım:
1. Ön cam altı kauçuk korumaya dikkat yüksek ısıdan deforme olup sarkıyor,
2. Cruze kontrol açtığında servis ışığı yanabiliyor, bin birkaç kez dene
3. Arka süspansiyon spor araba olduğu için çok sert, amortisörlerin sağlam olduklarına iyi baktır,
4. HDI motor yüksek basınçlı çalışır, 50bin'den sonra motorda yağ kaçakları olabiliyor, eleman motoru tertemiz yıkatmış olabilir sen aldıktan sonra farkedersin, mutlaka kontrol ettir,
5. Ön konsoldaki gözler çok dandik, tek tek aç kapat eğer sağlamlarsa sen de kullanma, çabuk bozuluyor ve çok pahalı

Bunlar bu arabanın kronik problemleri ama eğer temizini bulursan inan çok keyif alırsın, depo 240 TL'ye doluyor, 1200 km şehirçi gidiyorum, artık sen bilirsin...
Yazdıklarınıza katılıyorum.Bu sorunlar bu arabalarda mevcut.
Söylediğiniz gibi bende arabamdan çok memnunum.
Bu sene tatilde 3000km. yol yaptım.Maaşallah tık demedi.Bu kadar yolu tek başıma gittim.Yorulmadım desem yeridir.
Enazından Avrupalı bir araçtır.Tam bir asfalt arabasıdır.
Vede bu paraya bu donanımı hiç bir marka sunmaz.
Millet tuttturmuş Fransız binmem.Bilende konuşuyor bilmeyende.
Mesela ben C4 ümdeki konforu 2006 Golfte bulamadım.
Ha Nazik arabalar dediğim gibi asfalt arabası.Plastik Aksamı zayıf.
Serviside pahalı değil.Onlar eskidendi.Şu ana kadar çok şükür öyel bir arızasını görmedim.
Hele Cruize Kontrol olayı anlatılmaz yaşanır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben yorumları pek okumadım ama kendimi bildiklerimi söylemek zorunda olduğumu hissettiğim için üye oldum. 2006 c4 1,6 sxpk modelini 39000 de aldık ilk arızası 2010 kasımda sağ arka teker bilyası oldu 50 tlye hallattim sanayide km 49000 di ikinciside 64000 de debriyaj bilyası ses yapmaya başladı sıyırdı balata filan demiyorum sadece ses yapıyodu 200 tl orjinal debriyaj seti 100 tl işçilk 300 e hallettim haziran 2011 de altımdaki opel megane focus gibi bi araç olsaydı en az 500 tutardı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar 26.000 param var bende son 1 haftadır c4 bakıyorum. yorumları okudum bu arabaya kullanan ve pısman olan kımse duymadım herkes cok memnun.. citroen hakkında hiç birşey bilmiyorum oncelikle 1.6 dizel almayı dusunuyorum kullanan arkadaslarım dızelını al dedi. paket olarak en fulu hangısı ve model olarak ne oneririsiniz

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Salt Citroen için değil, tüm otomobiller için şunu gözlemledim.
Sıfır fiyatları aşırı yüksek.
Bana göre gerçek fiyatları, satış fiyatlarının en az 10-15 bin altında olmalı.
Nasılsa satıyorum mantalitesi ile piyasaya sürülen tüm araçlar ne yazık ki hala ısrarla alınıyor.
Demek ki adamlar işi biliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar c4 candır bende 2005 1.6 110hp full+full sxpk paket var ilk sahibiyim 0 aldım halen biniyorum kısacası arabana özen gösterirsen c4 hayatta sahibini yarı yolda bırakıcak bi araç değildir buna kalıbımı basarım ve öyle güzel donanımları varki özellikleri fiyatına göre baya fazla en başda 6 airbagli bi araç ayriyetten ben tavsiye ederim fransız alman türk bakmayın siz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum bende cıtroen c4 sxpk 2008 vardı satana kadar canım çıktı hep sorun hep sorun allah kahretsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana sorarsanız piyasası olmayan arac yoktur temiz olmayan arac vardır sıkılsanız herhangı bır galerıye her aracı 2bın asagısana satılır ama temiz degılse almazlar arac ne olursa olsun temiz olmalı kaza hasar boya bılmem ne bunlara bakılmalı suda bır gercek tabıkı alman japon aracları tıcarette ılk tercıh ama bızler tıcarı bakmamalıyız temiz arac alındıgı zaman fransızıda almanıda japonu aynı sanayıye düstünmü birde sans işidir araba .....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
citroenin c4 sx 1.6 hdı CD diye bir tipi varmı arkadaşlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bi araba var, araç 103000 de arabanın ilk sahibinin kulanım hatasından dolayı ( araç sahibine göre) motoru yanmış, servisde değiştiği için malum üçret fazlalığından da araba hakkında pert kaydı çıkarttırılmış, arabanın kaborta da oynama yok, sonradan boyanan parça yok, renk siyahh 1.6 hdi sxpk donanım araç, değişen konusunda hiçbir eksiği yok, motor durumu da gayet iyi 18.000 e sizce nasıl uygun mu ? araç pert kayıtlı olduğu için nasıl olur sizce, git bir kaza bile geçirmemiş araba ? ilgimi çekti, düşünçelerinizi öğrenebilir miyim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cıtroen lerin piyasada tutmayışının başında zaten bu olay var kulanıcılarından 5 tanesi memnunsa 95 tanesi memnun değil çünkü bu araba bizim yollarımız için üretilmemiş aracınızı istediğiniz kadar ben şehirde kullanıyorum deseniz de malesef alt yapı eksikliğinden ya hergün her yer kazılıyor ya bir yeri su basıyor vs ... Aracın süspansiyonu sert her yerinden ses geliyor alt takımları hem pahalı hem de avrupa daki kardeşlerinden daha çabuk yıpranmakta bu da kullanıcılarını doğal olarak üzmektedir illa fransız ucuz kesemize uygun olsun diyorsanız piyasada ikinci eli daha güçlü olan renault u da seçenekleriniz arasına alabilirsiniz Saygılarımla .

Gassianto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzerinden baya zaman gecmis ama basimdan gecen tecrubeleri anlstmak istiyorum . Ehliyet almaya karar verdikten sonra ilk arabami acemiligimi atabilecegim bir arac ve butceme uygun birsey istedim 7,700 tl ye ne alabilirdim ? Uno , ford ka , twingo aralarinda en olumsuz seyler yazilan ford ka yi tercih ettim herkes son sahibi olursun satamazsin gibi seyler soyledi ama kulak asmadim ve aldim . 1 sene kullandim ve benim isimi fazlasiyla gordu sonrasinda satmaya karar verdim 7000 tl ye aksam ilan verdigim sabahi sattim ve 1 senede kullanmis oldum . Yenibbir araba almak istiyordum . Bankaya kredi basvurularim olumsuzdu ve artik hevesim kalmamisken topkapi opel odak onunden isten eve donerken metrobusten indim ve opel corsayi incelemeye basladim arac mukemmeldi kredi evraklarim cebimde sansimi denesemmi dedim . 7000 tl verip ustune kredi basvurusu yaptim ve 1 hafta sonrasi bekledigim msj tlfonuma geldi krediniz onaylanmistir ... ve yaklasik 2 hafta bekleyisten sonra aracima kavustum heryeri piril piril sifir kokusu .. opel icin herkes cok olumlu seyler duymustum alman mali super kaliteli gibi gibi 2 sene kullandim 15 bin km de camlardan takir tukur sesler gelmeye basladi motor sanki icerde calisiyor yokuslarda gitmiyor .. isim geregi ve borclarim yuzunden satmak istedim aracimi 29 bin tl ye almistim sattigimda 27,500 tl ye verdim onuda ilan verdikten 1 saat sonra sattim . Daha sonra elimdeki parayla borcumu odedikten sonra kendime hem isim hende ailem icin binebilecegim minibus panelvan tarzi araclara baktim onumdeki secenekler master ducato boxer jumper transporter starex gibi araclardi buyuk tip araclar ailemle cok bana uymayacagindan onlari eledim geriye hyundai starex ve transporter kalmisti starex kimse tarafindan tutulmayan cok yakan ikinci eli olmayan bir aracti transporter lara yoneldim haliyle ama ayni model transporter ve starex arasinda ucurum gibi fark vardi yine mecburen starexi tercih etmek durumunda kaldim ve 14 bin tlye yine kimseyi dinlemeden gittim ve 2007 model bir starex aldim soylenenlerin aksine gayet yakiti 2500 motor gucune sahip bir arac icin cok cok iyiydi bendeki model crdi 140 hp olanindandi ve gayette kuvvetli bir aracti ve onuda yaklasik 1 sene kullandiktan sonra tekrar binek arac almak icin satmaya karar verdim ve 16500 tl ye satilmaz denilen araci 1 sene kullanip 2500 tl lar ile sattim burda anlatmak istedigim su bence yorumlar gercekten onemli ama bi araci yorumlara bakarak degil gercekten kullanan kisilerin tecrubeleri ve yardimlariyla bakmak lazim 2 ci el olarakta 1 000 tl altina verdinizmi satilmayan arac yok yeterki arac temiz olsun ve bu kotu su kotu gibi elinde kalir ikinci eli yok parcasi pahali gibi laflara kulak asmayin yeni ve kaliteli araclarda ariza yapiyor ve mercedes ve bmw peynir ekmek gibi satilmiyor herkesin bir butcesi var ve ona gore arac aliyor parasi olan mersedes bmw audi olamayan opel peugeot citroen ki mersedes alan kisi yeni aldigi araci satarken ettigi zarar ile yeni bir arac alirsiniz 200,000 tl ye aldigi araci 170000 ne satiyor ikinci el araclarda zrar daha az oluyor tabi . Umarim yasadiklarim sizede benim gibi dusunenler icin bir fikir olusturur

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Uzerinden baya zaman gecmis ama basimdan gecen tecrubeleri anlstmak istiyorum . Ehliyet almaya karar verdikten sonra ilk arabami acemiligimi atabilecegim bir arac ve butceme uygun birsey istedim 7,700 tl ye ne alabilirdim ? Uno , ford ka , twingo aralarinda en olumsuz seyler yazilan ford ka yi tercih ettim herkes son sahibi olursun satamazsin gibi seyler soyledi ama kulak asmadim ve aldim . 1 sene kullandim ve benim isimi fazlasiyla gordu sonrasinda satmaya karar verdim 7000 tl ye aksam ilan verdigim sabahi sattim ve 1 senede kullanmis oldum . Yenibbir araba almak istiyordum . Bankaya kredi basvurularim olumsuzdu ve artik hevesim kalmamisken topkapi opel odak onunden isten eve donerken metrobusten indim ve opel corsayi incelemeye basladim arac mukemmeldi kredi evraklarim cebimde sansimi denesemmi dedim . 7000 tl verip ustune kredi basvurusu yaptim ve 1 hafta sonrasi bekledigim msj tlfonuma geldi krediniz onaylanmistir ... ve yaklasik 2 hafta bekleyisten sonra aracima kavustum heryeri piril piril sifir kokusu .. opel icin herkes cok olumlu seyler duymustum alman mali super kaliteli gibi gibi 2 sene kullandim 15 bin km de camlardan takir tukur sesler gelmeye basladi motor sanki icerde calisiyor yokuslarda gitmiyor .. isim geregi ve borclarim yuzunden satmak istedim aracimi 29 bin tl ye almistim sattigimda 27,500 tl ye verdim onuda ilan verdikten 1 saat sonra sattim . Daha sonra elimdeki parayla borcumu odedikten sonra kendime hem isim hende ailem icin binebilecegim minibus panelvan tarzi araclara baktim onumdeki secenekler master ducato boxer jumper transporter starex gibi araclardi buyuk tip araclar ailemle cok bana uymayacagindan onlari eledim geriye hyundai starex ve transporter kalmisti starex kimse tarafindan tutulmayan cok yakan ikinci eli olmayan bir aracti transporter lara yoneldim haliyle ama ayni model transporter ve starex arasinda ucurum gibi fark vardi yine mecburen starexi tercih etmek durumunda kaldim ve 14 bin tlye yine kimseyi dinlemeden gittim ve 2007 model bir starex aldim soylenenlerin aksine gayet yakiti 2500 motor gucune sahip bir arac icin cok cok iyiydi bendeki model crdi 140 hp olanindandi ve gayette kuvvetli bir aracti ve onuda yaklasik 1 sene kullandiktan sonra tekrar binek arac almak icin satmaya karar verdim ve 16500 tl ye satilmaz denilen araci 1 sene kullanip 2500 tl lar ile sattim burda anlatmak istedigim su bence yorumlar gercekten onemli ama bi araci yorumlara bakarak degil gercekten kullanan kisilerin tecrubeleri ve yardimlariyla bakmak lazim 2 ci el olarakta 1 000 tl altina verdinizmi satilmayan arac yok yeterki arac temiz olsun ve bu kotu su kotu gibi elinde kalir ikinci eli yok parcasi pahali gibi laflara kulak asmayin yeni ve kaliteli araclarda ariza yapiyor ve mercedes ve bmw peynir ekmek gibi satilmiyor herkesin bir butcesi var ve ona gore arac aliyor parasi olan mersedes bmw audi olamayan opel peugeot citroen ki mersedes alan kisi yeni aldigi araci satarken ettigi zarar ile yeni bir arac alirsiniz 200,000 tl ye aldigi araci 170000 ne satiyor ikinci el araclarda zrar daha az oluyor tabi . Umarim yasadiklarim sizede benim gibi dusunenler icin bir fikir olusturur
Yazdıgınızı okudum katılıyorumda Bi konuda katılmıyorum C4 İyi araçtır binilecek araçtır az yakar vs.ama
Fransız Model arabaların Çoğu İkinci elde Düşer 2014 Mayıs Fluence aldık 52 Bin tl 2012
Modeldi harika araçtı 9 binde aldığımız aracı 8 Ayda 40 Bin Km yapıp daha tertemizken 44 45 e Gitti
Aynı şekilde Peugoeot citroen renault fiat Gibi markaların İkinci eli iyi değil Bunu bilerek alalım :)

Onur Kula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Citroen C4 yorum, Citroen C4 kullanıcı yorumları burda da genelde hep memnunlar.
Bu arada ben de kullandım bu aracı arka torsiyondan ses gelme durumu sert tümseklerden hızlı geçişlerde olabiliyor ama nadir denkgeliyor. Bence araç seöiminde sorun teşkil edecek bi şey değil. Benim başıma 3 yıllık süreçte 10 kere gelmemiştir.Ama oldu mu da şöyle bi piston aşağı düştü moduna sokmuyor değil.

fuat2111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba arac alacam da cek kıran var vade günü 17.07.2017 25.000 TL 05436062538