Çin Dizileri

Bu konuyu okuyanlar

nexfox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizlere hepsini kendim bizzat izlediğim 5 Çin dizisini paylaşıyorum. Hepsinin çevirisi farklı sitelerde bitmiş çin dizileridir ve kolaylıkla izleyebilirsiniz. Ülkemizde popülerliği gün geçtikçe artan Çin dizileri farklı kültürleriyle izleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Çin dizileri önerilerine eklenmesini istediğiniz Çin dizilerini yoruma yazarsanız en kısa sürede eklemeye çalışacağız. Ayrıca Çin dizileri önerilerimiz hakkındaki düşüncelerinizi yoruma yazmayı unutmayın.

Çin Dizi Önerileri
The Legend of Chusen
Türü: Wuxia / Fantastik

Sezon : 2

Bölüm Sayısı: 55+18

The%2BLegend%2Bof%2BChusen.jpg

The Legend of Chusen Konusu
Bir gün Zhang Xiao Fan dizideki başrol karakterimiz 11 yaşlarındayken bütün köyü öldürülür; arkadaşı Lin Jin Yu ile beraber erdem ve iyiliğiyle ünlü Qing Yun mezhebine katılır. Zhang Xiao şeytani mezhebin kralının kızına aşık olur ve olaylar başlar. Dizi çok güzel gerçekten de ben izlerken zevkle izledim her bölüm kalitelidir.

The Empress of China
Tür: Tarihsel Kurgu
Bölüm Sayısı: 74
The%2BEmpress%2Bof%2BChina.jpg

The Empress of China Konusu

Dizi Çinin tek kadın imparatorunun hikayesini anlatıyor. Gerçek bir tarihe dayalı olduğunu söylemem lazım. Tang hanedanında geçiyor kızımız 14 yaşında saraya geliyor ve günün imparatoruna aşık oluyor. Onun cariyesi oluyor imparator öldükten sonra oğlu tarafından saraya geri getiriliyor ve cariyesi olması için ikna ediliyor önce imparatoriçe oluyor güçlendikten sonra kendini imparator ilan ediyor. Gerçek bir hikaye olduğu için tarihi dizi sevenlerin kesinlikle izlemesinden yanayım.dizide ciddi bir harem entrikası var ben izlerken çok beğenmiştim.

The Journey of Flower
Tür: Romantik, Fantastik, Dram, Tarihi
Bölüm Sayısı: 50
The%2BJourney%2Bof%2BFlower.jpg

The Journey of Flower Konusu
Dizi dram dizisidir mutlu son arayanlara göre değildir. Hua Qian Gu zehirli bir kanla doğar bazı olaylar neticesinde yetim kalır. Bai Zi Hua onun kaderindeki bela olduğunu öğrenir Bai Zi Hua doğru doğrudur yanlış yanlış felsefesine göre yaşan biridir. Hua Qian Gu yanlış yapmadığı için ona dokunmaz. Dizimizde iyiliğin lideri Bai Zi Hua bir yandan Yedi Cinayet Grubuyla uğraşırken bir yandan da Tuhaf Köşk'ün Efendisinin gizli kapaklı tuzaklarıyla uğraşmak zorunda kalacaktır. Dizi tarihi fantastik sevenlerin bayılarak izleyeceği bir dizidir.

Perfect Couple
Tür: Romantik, Komedi, Romantik, Tarihi
Bölüm Sayısı: 45

Perfect Couple Konusu
Önemli bir ailenin oğlu Jin Yuan Bao İmparatoriçe nin emriyle soylu bir kızla nişanlanır kız başkasını seviyordur ve nişandan kaçar. Yu Qi Lin istemeden kızın yerine geçer ve ikilinin mükemmel çift hikayesi başlar.

Three Lives Three Worlds, Ten Miles of Peach Blossom
Tür: Romantik, Fantastik, Tarihi, Dram
Bölüm Sayısı: 58

Three%2BLives%2BThree%2BWorlds%252C%2BTen%2BMiles%2Bof%2BPeach%2BBlossom.jpeg

Three Lives Three Worlds Konusu

Bai Qian hayatını izleyeceğimiz dizi Bai Qian'un savaş tanrısı Mo Yuan'ın öğrencisi olmasıyla başlıyor. Dünyayı kurtarması sonucunda Mo Yuan'ın ruhu parçalanır. Bedenine uzun yıllar ustasının geri döneceği umuduyla bakan Bai Qian bir gün bir olay sonucu hafızasını kaybeder güçlerini kaybedip Su Su olarak yaşar Ye Hua ile tanışır aşık olur ve evlenir. Sonu çok kötü biter Bai Qian tanrı haline geri döner her şeyi unutmak için iksir içer ve uzun zaman sonra tekrar karşılaşırlar gök diyarı veliaht prensi Ye Hua ile karşılaşırlar ve ikili birbirlerine aşık olur. Dizi iyi ki izlemişim dediğim bir dizidir. Dizide aşk hüzün her şey var.

The Eternal Love
Tür: Romantik, Fantastik, Tarihi, Komedi
Bölüm Sayısı: 24
The%2BEternal%2BLove.jpg

The Eternal Love Konusu
Mo Lian Cheng, Gayet ağırbaşlı akıllı bir prenstir. Abisine aşık olan Qu Tan Er ile İmparator kararnamesi sonucu mecburen evlenirler. Günümüzde yaşayan bir insan geçmişe yanlışlıkla giderek Qu Tan Er in bedenine girer ve 1 bedende 2 kişi yaşamaya çalışırlar. İlk baş prens Qu Tan Er in casus olduğundan şüphelense de zamanla Qu Tan Er e aşık olacaktır. Dizinin yarısı çevrildi bir buçuk ay sonra hepsi çevrilmiş olur.

Kaynak : Çin Dizileri | kadinvsaglik.com

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kore dizilerine göre daha geleneksel ama güzel diziler

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Benim için farketmiyor Çin Kore Japon dizilerini izlerim.

Meteor shower bir okul gençlik Çin dizisi tavsiye ederim.

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar kore ve japonca diziler izledim ama çince bir değişik geliyor çok mıymıy gibi sizdede bu problem olmuyormu

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Çünkü Korece ve japoncayla aynı dil ailesindeyiz bu yüzden dilleri bizim için daha anlaşılır. Ama aynı şey Çin için söz konusu değildir.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
2 sezonda 55 bölüm nasıl çekmişler? onu merak ettim hemde + 18 cinsinden...