Bu konuyu okuyanlar

teknoavantaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çin den alış veriş yaparken özel kargolardan uzak durmak gerekir.çok değişik dümenler dönüyor özel kargolarda.yolunacak kaz arıyorlar resmen.ithalatçı arkadaşım var onunla konuştum.Şirket olunca her türlü imkansız ürün gümrükten geçiyor.ama şahış olunca 1 dolarda olsa gümrüğe takılma olasılığı var.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Selam arkadaşlar, Aliexpress'de Paypal geçmiyor mu? Hiçbir yerinde göremedim de.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Peki hiç alışveriş yaptınız mı, güvenilir mi?

Orada ürünleri satıcılar satıyor. Satıcıların madalya derecelerini kontrol ediniz.

Bu arada 9-16 şubat tarihleri arasında geleneksel Çin yılbaşısı kutlanacaktır. Bu nedenle ürün gönderiminde gecikmeler yaşanabilir.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ben de bir ürün arıyorum ama bulamıyorum. ( rs 232 interface connector ) Casio it 3100 cihaz için

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Arkadaşlar bağışlayın konuya yabancı olduğum için soruyorum şimdi 3-5 dolarlık bir şey aldığımızda ta çinden kargo ve gümrük ücreti vermeden, yani başka masraf olmadan alabiliyor muyuz, yanlış mı anladım acaba?

Bide http://www.chinavasion.com/china/wh...1_Inch_HD_Screen_1.6Ghz_Dual_Core_32GB_Black/ şu ürün baya iyi gibi gözüküyor Türkçe dil destekli. Bu 75 doları geçiyor ne kadar vergi verilir, yani 230 dolarlık tablet bize kaça gelmiş olur acaba?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Arkadaşlar bağışlayın konuya yabancı olduğum için soruyorum şimdi 3-5 dolarlık bir şey aldığımızda ta çinden kargo ve gümrük ücreti vermeden, yani başka masraf olmadan alabiliyor muyuz, yanlış mı anladım acaba?

Bide http://www.chinavasion.com/china/wh...1_Inch_HD_Screen_1.6Ghz_Dual_Core_32GB_Black/ şu ürün baya iyi gibi gözüküyor Türkçe dil destekli. Bu 75 doları geçiyor ne kadar vergi verilir, yani 230 dolarlık tablet bize kaça gelmiş olur acaba?

Evet 1 dolarlık birşey de alsanız ücretsiz kargo ile gönderiyorlar.

Gümrük sınırı 75 dolar değil 75 euro

Çinden alacağınız ürünün gümrük ücreti %20'dir

Tabi China Post veya Hong Hong post ile gelirse. Özel kargo firmaları ile gelirse onlarda ücret yükseliyor.

Gümrük vergisi dahil 276 dolar gibi bir rakam tutar. Bazen gümrüğe takılmadan da gelebiliyor. Şansınıza kalmış

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Orada ürünleri satıcılar satıyor. Satıcıların madalya derecelerini kontrol ediniz.

Bu arada 9-16 şubat tarihleri arasında geleneksel Çin yılbaşısı kutlanacaktır. Bu nedenle ürün gönderiminde gecikmeler yaşanabilir.

Teşekkürler, Feedback en yüksek satıcıdan bir ürün sipariş ettim, dediğiniz gibi 9-16 Şubat arası geleneksel kutlamaları olduğu için gecikme olacağı yazıyordu.
Çok da önemli değil, benim biladerin telefonun touch screen bölümü kırılmıştı, 20 dolara onu sipariş ettim, burdan alıp servisine taktırmaya kalksam 150-200 lirayı buluyor, resmen insan dolandırıyorlar.
Sipariş verdiğim kişi platin satıcı olarak gözüküyor, umarım bir sorun çıkmaz.

Cihaz bu.
http://www.aliexpress.com/item/For-...Screen-Digitizer-free-shipping/530714696.html

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Beyler benim alışverişde son durum şu, Ali Expressden satın aldığım siparişin kargoya verildiğine dair bana kod verildi, o kod ile Hong Kong sitesine girip baktığımda ''Destination - Turkey
The item (RC236282961HK) is being processed for departure from Hong Kong as of 27-Feb-2013.''
diyor, yani bu mesaja göre sorun yok, sipariş işleme alınmış. Fakat o kod ile PTT'nin uluslararası ürün takip bölümünde kullanmam için bir adres verilmiş, aynı kodu orada denediğimde ''Güvenlik kodu hatalı girilmiştir. Lütfen tekrar deneyiniz...'' diyor, o adres şu http://www1.ptt.gov.tr/en/interaktif/kayitliposta-yd.php

Şimdi Ali Express sitesinde henüz Confirm Order Recevied olarak onaylamadım, çünkü daha yukarısındaki mesajda şu yazıyor:
Please only click Confirm Order Received after you've received your order in satisfactory condition. Yani kısaca sipariş bana ulaşmadan onaylamayın diyor.

Son olarak If you did not receive your order, please Open Dispute before 53days 11hours 14minutes 5seconds . Diyor, yani siparişi almadıysanız oradaki Open Dispute butonu ile bunu uygulamaya sokmalıymışım.
Ama bugün AliExpressden mail geldi ve Please complete payment for Order No. xxxxxxxxxxx before 02 Mar 2013 08:02. Without payment, this order will be cancelled.Diyor, bu durumda ne yapacağım kafam karıştı, yani hem ödemeyi yapmazsam sipariş iptal olacak diyor hem de sipariş elinize geçmeden onaylamayın diyor, ne yapacağım kafam karıştı, bilen biri varsa yardımcı olursanız sevinirim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yukarıda yazdıklarımın önemi kalmadı, yanlışlıkla ORDER listeme aynı üründen 2 tane koymuşum, ben sadece birinin ödemesini yaptım, diğerine ödeme yapmadığım için mail gelmiş ve o nedenle iptal olacak diye uyarı veriyor, yani asıl ürün konusunda ptt tracking arama olayı hariç sorun yok gibi görünüyor.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Beyler benim alışverişde son durum şu, Ali Expressden satın aldığım siparişin kargoya verildiğine dair bana kod verildi, o kod ile Hong Kong sitesine girip baktığımda ''Destination - Turkey
The item (RC236282961HK) is being processed for departure from Hong Kong as of 27-Feb-2013.''
diyor, yani bu mesaja göre sorun yok, sipariş işleme alınmış. Fakat o kod ile PTT'nin uluslararası ürün takip bölümünde kullanmam için bir adres verilmiş, aynı kodu orada denediğimde ''Güvenlik kodu hatalı girilmiştir. Lütfen tekrar deneyiniz...'' diyor, o adres şu http://www1.ptt.gov.tr/en/interaktif/kayitliposta-yd.php

Şimdi Ali Express sitesinde henüz Confirm Order Recevied olarak onaylamadım, çünkü daha yukarısındaki mesajda şu yazıyor:
Please only click Confirm Order Received after you've received your order in satisfactory condition. Yani kısaca sipariş bana ulaşmadan onaylamayın diyor.

Son olarak If you did not receive your order, please Open Dispute before 53days 11hours 14minutes 5seconds . Diyor, yani siparişi almadıysanız oradaki Open Dispute butonu ile bunu uygulamaya sokmalıymışım.
Ama bugün AliExpressden mail geldi ve Please complete payment for Order No. xxxxxxxxxxx before 02 Mar 2013 08:02. Without payment, this order will be cancelled.Diyor, bu durumda ne yapacağım kafam karıştı, yani hem ödemeyi yapmazsam sipariş iptal olacak diyor hem de sipariş elinize geçmeden onaylamayın diyor, ne yapacağım kafam karıştı, bilen biri varsa yardımcı olursanız sevinirim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yukarıda yazdıklarımın önemi kalmadı, yanlışlıkla ORDER listeme aynı üründen 2 tane koymuşum, ben sadece birinin ödemesini yaptım, diğerine ödeme yapmadığım için mail gelmiş ve o nedenle iptal olacak diye uyarı veriyor, yani asıl ürün konusunda ptt tracking arama olayı hariç sorun yok gibi görünüyor.

Doğru sorgulama adresi

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Aldığım ekran çalışmadı, bende Motorola Atrix3g var, aldığım ekran Motorola 4g ekranı, ama şekil olarak birebir aynıydı, bir kaç yerde onun ekranı buna uyar diye okumuştum, uymasına uydu da çalışmadı, acaba cihaz mı bozuk, yoksa 3g modeli ile mi uyumsuz bilemiyorum, satın aldığım kişiden daha önce alışveriş yapan binlerce insan var %98 olumlu mesaj yapmışlar, yani gönderdiği ürün ya benim telefonla uyumsuz ya da gerçekten bozuk.

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Konu okumaya değer zamanında Ebay üzerinden paypal ile kargo bedeli dahil 149 liraya kingspec ssd disk almıştım 7 günde gelmişti.Aynı ürünü Türkiye'de bulamamıştım.Forumdan arkadaşlar tavsiye etimişti.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Güncel ve yeni konu lazım buralara..

vc00BpY.png

DX.com

800 ürün çeşidi ve 40.000'den fazla üründe % 50 indirim fırsatı.

http://dx.com/mayhalfprice?utm_source=dx&utm_medium=cdn&utm_campaign=nhometophalfdiscountsale

coskun516

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle cok tesekurler muhtesem derecede acıklamıssınız. Benım bı kac sorum olcuak ? . Sımdı Ayrıca aynı yıl ıcerısınde 5 adetten fazla ürün almanıza izin vermiyor derken neye göre 5 adetden fazla dediniz. Örnegin 1 yıl ıcerısınde İsmimize veya kredı kartımıza, veya adresimize yurd dısından toplam 5 adet Kargomu getirtebiliyoruz?. Bunu 5 adet değil de daha fazla yapmamız için ne gibi bi çözüm yolu bulunabilir ?. Yani mesala ismime yurtdısından 5 adet kargodan fazlası gelmiorsa bende kardeşimin veya hala oglunun ismine getirtirim veya kredı kartına 5 adetden fazla kargo gelmıyorsa bende kredı kartı bulup onun ıle spraiş veririm gibi. Yani neyden kaynaklı 5 adetden fazla sipariş verilmiyor onu öğrenmek istiyorum ve bunu arttırmanın çözüm yolu nedir diyorum.

2. sorum ise ben spete ekle diye yaklasık 70 euroluk bir alışveriş yapdım. Ve bunların tamamını topladıgımda 5 adet satıcıdan yapmış oldugumu gördüm. Bunların hepsi bana tek bir kargodamı geliyor yoksa her satıcı tek tek ayrı ayrı kargolarda mı gönderiyor ?

Ve son olarak yurtdısından getiremiyecegımız şeylerin listesi varmı ?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Öncelikle cok tesekurler muhtesem derecede acıklamıssınız. Benım bı kac sorum olcuak ? . Sımdı Ayrıca aynı yıl ıcerısınde 5 adetten fazla ürün almanıza izin vermiyor derken neye göre 5 adetden fazla dediniz. Örnegin 1 yıl ıcerısınde İsmimize veya kredı kartımıza, veya adresimize yurd dısından toplam 5 adet Kargomu getirtebiliyoruz?. Bunu 5 adet değil de daha fazla yapmamız için ne gibi bi çözüm yolu bulunabilir ?. Yani mesala ismime yurtdısından 5 adet kargodan fazlası gelmiorsa bende kardeşimin veya hala oglunun ismine getirtirim veya kredı kartına 5 adetden fazla kargo gelmıyorsa bende kredı kartı bulup onun ıle spraiş veririm gibi. Yani neyden kaynaklı 5 adetden fazla sipariş verilmiyor onu öğrenmek istiyorum ve bunu arttırmanın çözüm yolu nedir diyorum.

2. sorum ise ben spete ekle diye yaklasık 70 euroluk bir alışveriş yapdım. Ve bunların tamamını topladıgımda 5 adet satıcıdan yapmış oldugumu gördüm. Bunların hepsi bana tek bir kargodamı geliyor yoksa her satıcı tek tek ayrı ayrı kargolarda mı gönderiyor ?

Ve son olarak yurtdısından getiremiyecegımız şeylerin listesi varmı ?

5 adet kuralı kaldırıldı. 5 adet den fazla getirilebiliyor.

Ayrı satıcılardan aldıysanız ayrı olarak paketlenerek ayrı olarak geliyor.

Alkol ve tütün ürünleri, cep telefonu, kozmetik ürünler, Takviye edici gıdalar/sporcu gıdaları, patlayıcı maddeler, silah, ilaç gibi ürünlerin gelmesi yasaktır.

Aimee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Paylaşım için teşekkürler. Ali Express ten aldığım 4 ürünün 3ü çok güzel 1i berbattı şans.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
bende alişveriş yapmiştim çok önceden ama kutuyla top oynamişlar resmen :D

studioworks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tomtop.com dan uzak durun üçkağıtçı site. zaten ürünlerinin bir kısmını Türkiye’ye göndermiyor, gönderdiklerinin çoğundan da shipping fee yani gönderim ücreti alıyor. ben verdikleri kuponlarla ve indirim kodlarıyla ücretsiz gönderi olan bir ürün sipariş verdim parasını ödedim. sonra bana mail gönderdiler göndermek için uğraştık ama bu ürünü Türkiye’ye gönderemedik. paranızı 5-10 gün içinde iade edeceğiz diye. bekliyorum bakalım para geri gelecek mi. çünkü direk adamlara ödeme yapıyorsunuz iade etmeseler yapabileceğiniz hiçbir şey yok. ürün hala freeship olarak satışda duruyor. bunu yazdım bana önceki maili dikkate almayın ürün stokta yok diye yalandan cevap verdiler. ondan sonra yazdığım hiç bir şeye cevap vermediler. müşteri hizmetleri 10 günde cevap verebiliyor veya hiç vermiyor. bu siteden uzak durun tuzak gibi kuponlar veriyorlar vs paramı kurtarmanın peşindeyim şu anda.