Çilingir kapıyı açınca kilidi değiştirmek zorundamı kalıyoruz?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
617
Sayın forum sakinleri!
Bi kapıyı çilingire açtırırsak o kilit bozulurmu? Değiştirmek zorundamı kalırız. Çok önemli. Bi bilen varsa cevap verebilirmi?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,341
Durumdan duruma göre değişebilir Kapıyı açmadan önce prosedür olarak yetkili çilingir ise evin size ait olup olmadığını anlamak için ada kayıtlı fatura yada kontrat sormaktadır. Çilingir kapı kilitli ise kilitlerin bozulacağını baştan size söyler ve kapıya zarar vermeden açmaya çalışır

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Peki başkasının eviyse cezası ne olur
senin derdin ne? bi evimi soymaya çalışıyosunuz,

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yukarıdaki konuşmadan ortaya çıkan sonuç şu.Birinin evine çilingir yadımıyla girmek istiyorsunuz ama girdiğinizde kilitinkırılmayıp bu kişinin girildiğini farketmemesini istiyorsunuz doğru mu?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
617
senin derdin ne? bi evimi soymaya çalışıyosunuz,

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yukarıdaki konuşmadan ortaya çıkan sonuç şu.Birinin evine çilingir yadımıyla girmek istiyorsunuz ama girdiğinizde kilitinkırılmayıp bu kişinin girildiğini farketmemesini istiyorsunuz doğru mu?
Evet doğru ama alacaklarım bana ait

crista7

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Ama bu durumda hırsızlığa girer,haklıysanızda haksız duruma düşersiniz. Şöyle örnekliyeyim.Komşunun evinde bizim tencere var.3aydır getirmediler.Ama benim.Şimdi çilingir yardımıyla kapıyı açtırıp içeri girsem ben suçluyum haneye tecavüzdür bu...

Reaksiyon puanı
617
T
Ama bu durumda hırsızlığa girer,haklıysanızda haksız duruma düşersiniz. Şöyle örnekliyeyim.Komşunun evinde bizim tencere var.3aydır getirmediler.Ama benim.Şimdi çilingir yardımıyla kapıyı açtırıp içeri girsem ben suçluyum haneye tecavüzdür bu...
Tencere gibi basit bişey degil bu