cihazın ip adresi nasıl bulunur ve cihazın diğer bilgileri ile ne yapılabilir ?

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
cihazın ipadresi nasıl bulunur ?hangi uygulamalarda işimize yarar.ip adresi ile port forwarderuygulaması ile mac adresi ve wifi bilgilerini bulabiliyoruz.bu bilgiler ile ne yapılabilir ?bilen varsa buradan veya özel mesaj yoluyla yazabilir.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Cihaz ne cihazı? Router? modem? Windows PC/notebook?

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
farketmez zaten hepsini soruyorum.eskiden türk telekomun internetini kulkanıyordum.şimdi turkcelle geçtim ıp tespiti yapılamamaya başladı.bilgisayarda aynı tepkiyi veriyor androidde.türkcellin farkı nedir ?ip tespiti yapılamıyor.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
whatismyip.com vb türevleri ne diyor size?

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
yok diyor.hackleme de yapılamıyor.hiçbirşey! bitti yani.başkasınınkini de öğrenemiyorum ki !

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Nasıl yok diyor yahu?

Olur mu öyle şey. Ekran görüntüsü atar mısın?

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
tmm.oldu şimdi.kendiminkini görüyorum başkasınınkini nasıl görücem.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Ne yapacaksın başkasınınkini? Bu konuda google'da tonla yazı-makale-blog vs var. Otur oku derim.

bu ne ya armut piş ağzıma düş.
okuyozda bi bokem yok.google amca her zaman gerçekleri söylemiyor.ayrıca böyle çıkışmaman gerekiyor itici oluyorsun kardeşim.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bu terimleri araştır, oku, öğren ve öğrendiklerini anlatan konular aç, bilgini forumda paylaş; bizler de öğrenelim. :)

Reaksiyon puanı
5,171
İp ile senin seviyene sahip biri anca ping atar yada konum bulur. Ancak pentesting alanında uzman biri ip adresini sorgulayarak basit bilgiler edinebilir. Açıkçası telefon numarası yada mail adresi bilgi toplayabilmek için daha uygun bilgilerdir. Hemde bulması daha kolaydır. Bunun dışında karşı tarafın yerel ipsini biliyorsan ve aynı ağa bağlı isen her şeyi yapabilirsin. Karşı tarafın internetini kesebilirsin belli bir sayfaya yönlendirip virüslü uygulama kurdurabilirdin. Yada şifre çekebilirsin...

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Senin derdin belli. Ama böyle IP adresini bulmakla olmaz bu iş. Analiz yapmak gerekiyor. Temel yapı taşlarını çıkartıp açıkları tespit etmek gerekir.
Bir sisteme sızmak yıllar boyunca analiz gerektirebilir.
Uzun bir süre Windowsdan vazgeçmen gerekiyor. Kali Linux kullanabilirsin.
Exploit yazma, penetrasyon testi, C & C++ & Python dillerini öğrenmende fayda var. Udemy üzerinden bu konular hakkında eğitimler mevcut izleyebilirsin. Bu iş adım adım olabilecek birşey öyle IP adresini alayım şak diye sızayım yok.

Reaksiyon puanı
5,171
Senin derdin belli. Ama böyle IP adresini bulmakla olmaz bu iş. Analiz yapmak gerekiyor. Temel yapı taşlarını çıkartıp açıkları tespit etmek gerekir.
Bir sisteme sızmak yıllar boyunca analiz gerektirebilir.
Uzun bir süre Windowsdan vazgeçmen gerekiyor. Kali Linux kullanabilirsin.
Exploit yazma, penetrasyon testi, C & C++ & Python dillerini öğrenmende fayda var. Udemy üzerinden bu konular hakkında eğitimler mevcut izleyebilirsin. Bu iş adım adım olabilecek birşey öyle IP adresini alayım şak diye sızayım yok.
Açıkçası bu tarz şeyler için çokda ayrıntı şeylere gerek yok. Temel bilgiler olduktan sonra her şey sosyal mühendisliğe dayanıyor. Şuan sdn üzerinden pentesting yarışması başlatsak(bunun bi adı vardı:D) bir çok deneme hakkı alkan üzerinden olur.

Edit: adı Capture The Flag idi

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Programcılık derslerinede baktım.internetteki saçmalıklara da.biraz bişeyler kaptım ama bazen o yöntemlerin işe yaramama durumu söz konusu.
Yardımlarınız için teşekkürler.Bunlar anlayan tayfa.siz anlayan tayfadansınız.normalde bazıları benim konularımı çok gereksiz ve sıkıcı buluyor dalga geçiyor.yardım ettiniz için saolun.

Reaksiyon puanı
5,171
Programcılık derslerinede baktım.internetteki saçmalıklara da.biraz bişeyler kaptım ama bazen o yöntemlerin işe yaramama durumu söz konusu.
Yardımlarınız için teşekkürler.Bunlar anlayan tayfa.siz anlayan tayfadansınız.normalde bazıları benim konularımı çok gereksiz ve sıkıcı buluyor dalga geçiyor.yardım ettiniz için saolun.
Açıkcası senin bu durumunu ben de bir hevese bağlıyorum. Senin yaşında bu durumlar herkese oluyor ve sonra geçiyor... Ama bu sorularını cevaplamayacağım anlamına gelmiyor. Zaten tek yaptığım ingilizce kelimeleri/kelime kısaltmalarını Türkçeye çevirmek.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Valla genç, bu işlerle ilgileneceğine daha faydalı şeylerle ilgilen. Bir şeyler yarat bir şeylere sızıp ego tatmin edeceğine. Zamanını daha verimli şeylere harca...

Bir zamanlar ben de senin gibiydim, erciyes universitesinin web sayfasını uçurunca uzaktan, günlerce sayfa 404 verdi. 1 hafta sonra farkedip yedekten geldiler. 20 sene olmuştur sanırım. Daha sonraları çok düşündüm. Bu işlerin ne kadar saçma bir şey olduğunu. Sonrasında açıkları buldukça ilgili adminlere mail atardım. Sonra o merakım da bitti gitti.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Valla genç, bu işlerle ilgileneceğine daha faydalı şeylerle ilgilen. Bir şeyler yarat bir şeylere sızıp ego tatmin edeceğine. Zamanını daha verimli şeylere harca...

Bir zamanlar ben de senin gibiydim, erciyes universitesinin web sayfasını uçurunca uzaktan, günlerce sayfa 404 verdi. 1 hafta sonra farkedip yedekten geldiler. 20 sene olmuştur sanırım. Daha sonraları çok düşündüm. Bu işlerin ne kadar saçma bir şey olduğunu. Sonrasında açıkları buldukça ilgili adminlere mail atardım. Sonra o merakım da bitti gitti.
ya siz denemişsiniz ben niye denemeyeyim ?sen bir site uçurmuşsun çok az geldi doğrusu.ben çok egolu biriyim.bana 50-100 bile az hepsini uçurucam devletlerin siteleri dahil.yarın bir gün siber saldırılar arttı diye bir şey duyarsan ben yapmış olabilirim.
ama şu an %70 hayal bunlar.ilerde neden olmasın ?
ben interneti uçurmadan egom tatmin olmaz benim.
yaa fark bu işte !sen bir site uçurmuşsun başarmışsın ama küçüksemiyorum.

Reaksiyon puanı
5,171

Kötü amaçlı yapmak zorunda değilsin...

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
ya siz denemişsiniz ben niye denemeyeyim ?sen bir site uçurmuşsun çok az geldi doğrusu.ben çok egolu biriyim.bana 50-100 bile az hepsini uçurucam devletlerin siteleri dahil.yarın bir gün siber saldırılar arttı diye bir şey duyarsan ben yapmış olabilirim.
ama şu an %70 hayal bunlar.ilerde neden olmasın ?
ben interneti uçurmadan egom tatmin olmaz benim.
yaa fark bu işte !sen bir site uçurmuşsun başarmışsın ama küçüksemiyorum.

Dene tabi. Ama bu tür legal forumlarda sana yardım edecek çıkmaz. Başka ortamlarda dolanman lazım.

İkincisi ingilizcen var mı? Türkçe kaynaklar berbat. haberin olsun. İngilizce kaynaklar üzerinden envai çeşit şeyler bulabilirsin.

Egonu da tatmin et. Kesinlikle çok eğleneceksin. Sonrasında gelip burada "Ben ne ettim" diye konu açma. Ağlama duvarına çevirme bir ağabeyin olarak benden sana öneri. hadi sana iyi hacklemeler. Tabi becerebilirsen.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
hack filmleri var ya bu sabah onl
Dene tabi. Ama bu tür legal forumlarda sana yardım edecek çıkmaz. Başka ortamlarda dolanman lazım.

İkincisi ingilizcen var mı? Türkçe kaynaklar berbat. haberin olsun. İngilizce kaynaklar üzerinden envai çeşit şeyler bulabilirsin.

Egonu da tatmin et. Kesinlikle çok eğleneceksin. Sonrasında gelip burada "Ben ne ettim" diye konu açma. Ağlama duvarına çevirme bir ağabeyin olarak benden sana öneri. hadi sana iyi hacklemeler. Tabi becerebilirsen.
var var ingilizcem.sıkıntı yok.ağlamam.eskisine göre daha iyiyim.artık para gücüm de var.20-30 bin tlye süper bilgisayar alıcam.para gücüm olmasaydı sıkıntıydı.3 bin tlye modem router cihazı alıcam.birkaç ıvır zıvırda aldım mı 50 bin tl tutar.
o 50 bini misliyle telafi ederim.2 hafta 1 ay içinde hepsini yapacam.kesinlikle temel tecrübem var.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Yap aslan parçam yap. Evine Metro Ethernet çektirmeyi unutma ha.