Çift sorun HP G62

Bu konuyu okuyanlar

Sennin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar.Öncelikle sorunlarımı söyleyeyim.2 side birbirinden bağımsız gibi.
Bir tanesi ekranın florasan sorunu sanırım bunda pek büyütecek birşey yok.İnvertör değişirse düzelir.2.sini söyleyeyim.Laptopu açdığımda tabi invertör sorunuda var masaüstüne fl ngeldikden sonra normal çalışıyor ve 5 dk sonra kararıyor ekran.LCD harici monitörle idare ediyorum onda görüntü var.Neyse pcyi kapattıydım.Tekrar açacam.Böyle bi açılmama sorunu 1kaç kez den kgeldiğinde önemsemediydim.1 saat fln kullandım laptopu ardından kapadım.Sonrada açmaya çalışıyorum fakat tuşa basdığımda hiç elektrik gelmiyor gibi çalışmıyor.Yaklaşık 1.5-2 saat sonra denediğimde çalışıyor.Ekranda normale ddönüyor ve masaüstüne geliyor.Herşey normal derken 5dk sonra masaüstü kararıyor gene florasan sorunu tabi.Ardınddan kapağıdda kapayı paçıyorum tekrar ve tekrar gididyor ekran kararıyor.El feneriyle bakdığımda yada harici monitörle bakdığımda normal sorunsuz.Belli süre sonra kapağı kapatıp açmamla gelen 2-3 saniyelik görüntüdde artık gelmez oluyor.O sıra harici monitörde sorun yok tekrar.Neyse çalışmaya devam ediyor.Hızda soru nyok kasma yok.Isınmada yok hatta ısınma programı var ddereceler hep 40larda.Neyse laptopu kapıyorum o an kapandı bitti.Bir daha açılmıyor.Taa 1-2 saat sonra açılıyor tuşa basınca.Hani bazı sorunlarda biosa gelir kapanır fln öylede değil.Enerji gitmiyor.2 saat sonra fln düzeliyor.Invertördenmi bu sorundda yoksa başka bişiymi?Bilgili insan hayli çok biliyorum burayı yıllarca taki petti mama üye olmadıydım. :D