Çift monitör performans

Bu konuyu okuyanlar

BerkCam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Ben bu hafta içinde laptopumu cift monitor yapicam. Sizlere şöyle bir sorum olacak.
Mesela benim laptobumun 4 gb ram ve 2 gb ekran kartı var. Ben bu laptopa bir monitor daha ilave etsem. Bu özellikler yarıya iner mi. Yani 1. Monitor 2gb ram 1gb ekran karti 2. Monitor 2gb ram 1 gb ekran kartı kullanir mı. Yani Ping ve FPS sorunu yaratir mı?

Reaksiyon puanı
16,118
özellikleri düşmez değişen birşey olmaz T2330 945 chip setli msi notebook'da denemiştik fark yoktu biraz daha ısınabilir o kadar.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Özellikler yarıya düşmez tabi ki fakat ikincil bir monitör içinde işlemci, grafik işlemci, fiziksel bellek ve grafik belleği kullanımı artacaktır. Hele ki oyun oynayacaksan iki monitör içinde sahne çizimleri yapılacağı için performansın neredeyse yarı yarıya düşecek. Burası çok önemli; eğer monitörleri çoğaltacaksan kayıp neredeyse olmaz, ama genişleteceksen ekran kartı 2 katı piksel için hesaplama yapmak durumunda kalacağı için performans yarıya kadar düşer.

BerkCam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Te
Özellikler yarıya düşmez tabi ki fakat ikincil bir monitör içinde işlemci, grafik işlemci, fiziksel bellek ve grafik belleği kullanımı artacaktır. Hele ki oyun oynayacaksan iki monitör içinde sahne çizimleri yapılacağı için performansın neredeyse yarı yarıya düşecek. Burası çok önemli; eğer monitörleri çoğaltacaksan kayıp neredeyse olmaz, ama genişleteceksen ekran kartı 2 katı piksel için hesaplama yapmak durumunda kalacağı için performans yarıya kadar düşer.
Teşekkürler

haxnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar çift monitör kullanıyorum , cs go gibi oyunlar için değilde pubg gibi oyunlarda 2. monitörde dc vb. açık oluyo fps kaybına ve ya başka bir şeye sebep olur mu ?
sistem :
i3 8100
gtx 1050 ti oc
8gb 2400 mhz cl 16 ram
gerisine gerek olmadığı düşündüğümden yazmadım.