Çift Hatlı Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Merhaba sevgili arkadaşlar.

Üstüme şirket hattı tanımlandığı için mevcut kullandığım telefonu (LG G6) 3-4 ay içerisinde değiştirmem gerekiyor. Çift hatlı almam lazım ve hafıza kartı takamayacağımdan dolayı dahili hafızası en az 128 olmalı ki bana anca yeter. Bütçe olarak en fazla 3000-3500 seviyelerine kadar çıkabilirim. Önerilerinizi bekliyorum. Kafamda Meizu 16TH, Mi 8 ve Mi 9 SE var ama hangisini alacağıma karar veremedim :)

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Oyun yoksa mi9se iyi cihaz sahibindende arasan 2000 civarıda satanlar var.
Oyun olarak tek oynadığım oyun Mobile Legends yüksek ayarlarda rahat oynarım galiba eğer yeterli gelecekse ona yöneleyim o zaman?

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Mİ9 SE kullanıyorum çok güzel bir telefon, başka Android markalarını düşünmüyorum, xioami kullandıktan sonra

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Mİ9 SE kullanıyorum çok güzel bir telefon, başka Android markalarını düşünmüyorum, xioami kullandıktan sonra
Nasıl satın aldınız? Bu pasaporta kayıtla alakalı yeni düzenleme geldi ama sorun yaşamadan nereden almamı önerirsiniz tam olarak çünkü bu ithalatçı olaylarını çok bilmiyorum hep resmi garantili telefon satın aldım.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Nasıl satın aldınız? Bu pasaporta kayıtla alakalı yeni düzenleme geldi ama sorun yaşamadan nereden almamı önerirsiniz tam olarak çünkü bu ithalatçı olaylarını çok bilmiyorum hep resmi garantili telefon satın aldım.
Ben ithalatçı telefonlara karşıyım, İstanbul akasya avm mi store dan kendi yerinden aldım. Hiç uğraşmayın, gidin mağazaya kendi yerinden satın alın, veya hepsiburada sitesinden alabilirsiniz daha uygun fiyata bulunabilir.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Ben ithalatçı telefonlara karşıyım, İstanbul akasya avm mi store dan kendi yerinden aldım. Hiç uğraşmayın, gidin mağazaya kendi yerinden satın alın, veya hepsiburada sitesinden alabilirsiniz daha uygun fiyata bulunabilir.
Yalnız hepsiburada'da çok pahalı 3000 seviyelerinde o miktarlara çıkınca Meizu 16TH yada Mi 8'e kayarım doğal olarak :)

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Yalnız hepsiburada'da çok pahalı 3000 seviyelerinde o miktarlara çıkınca Meizu 16TH yada Mi 8'e kayarım doğal olarak :)
O halde kesinlikle Mİ8'i tercih etmelisin çünkü xioami gerçekten çok güzel bir telefon, iyiki de satın almışım. Kullandığım android telefonlar arasında en çok xioami'yi beğendim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Açıkçası birde şu var mi 8 fiyatı yüksek ve gps sorunu var, 16th zaten bir dünya yazılımsal sorun + güncelleme sorunu yaşatıyor birde olaya böyle bak sen oyun telefonu almayacaksın neticede sana iş için lazım olacak ona göre bir cihaz seç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela a50 alsan sana yeter yazılımsal vs bildirim gibi konularda sıkıntı çekmezsin. Yada a30 bunlar batarya canavarı cihazlar kamerası biraz iyi olsun üst seviye'ye yakın olsun dersen honor 10 var mesela.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
O halde kesinlikle Mİ8'i tercih etmelisin çünkü xioami gerçekten çok güzel bir telefon, iyiki de satın almışım. Kullandığım android telefonlar arasında en çok xioami'yi beğendim
Dostum her yerde Xiaomi'yi övüyorsun da markayı doğru yazıver sana zahmet :D 3500 lirayı gidip Mi 9 SE modeline vermeyin, mantıklı olmaz. Millet 4000/4500 liraya OnePlus 7 Pro satıyor yurt dışı kayıtlı şekliyle. 1900 liraya sahibinden gibi sitelerde yurt dışı kayıtlı Mi 9 SE bulabilirsiniz, öyle alırsanız mantıklı olur. Meizu 16th modeli çok iyi cihaz ama güncelleme konusunu kafaya takacaksanız hiç bulaşmayın derim. Android güncellemesi almıyor Meizu şu an, kendi arayüzüyle güncelleme veriyorlar. Samsung modellerinde çift hatlı cihazlar genelde ithalatçı garantili oluyor, Samsung garantili bulursanız A50 modeli işinizi rahatça görecektir. A50 modelini de sahibinden gibi sitelerde 2200/2300 liraya kapalı kutu satın alabilirsiniz, mağazada o kadar para vermenizi tavsiye etmem. Huawei'nin orta sınıf cihazları biraz fazla kısılmış olduğu için diğer alternatiflere yönelmek daha iyi olacaktır. LG modellerinin çift hatlılarını bulabilirseniz LG G7 batarya dışında gayet iyi cihaz. Mi 8 modelini de 3300/3400 liraya bulabilirseniz o da iyi olabilir. Eğer yurt dışı kayıtlı cihaz almayı düşünürseniz iki hattın da açık olup olmadığını teyit ettirin, bazen tek hattı açık satıyorlar. Pasaport düzenlemesi Mi 9 SE, OnePlus gibi marka/modellerde pek önemli değil, imei değiştirilerek satılıyor bu cihazlar. Cihazda tam olarak istediğiniz özellikleri yazarsanız daha iyi tavsiye alabilirsiniz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Dostum her yerde Xiaomi'yi övüyorsun da markayı doğru yazıver sana zahmet :D 3500 lirayı gidip Mi 9 SE modeline vermeyin, mantıklı olmaz. Millet 4000/4500 liraya OnePlus 7 Pro satıyor yurt dışı kayıtlı şekliyle. 1900 liraya sahibinden gibi sitelerde yurt dışı kayıtlı Mi 9 SE bulabilirsiniz, öyle alırsanız mantıklı olur. Meizu 16th modeli çok iyi cihaz ama güncelleme konusunu kafaya takacaksanız hiç bulaşmayın derim. Android güncellemesi almıyor Meizu şu an, kendi arayüzüyle güncelleme veriyorlar. Samsung modellerinde çift hatlı cihazlar genelde ithalatçı garantili oluyor, Samsung garantili bulursanız A50 modeli işinizi rahatça görecektir. A50 modelini de sahibinden gibi sitelerde 2200/2300 liraya kapalı kutu satın alabilirsiniz, mağazada o kadar para vermenizi tavsiye etmem. Huawei'nin orta sınıf cihazları biraz fazla kısılmış olduğu için diğer alternatiflere yönelmek daha iyi olacaktır. LG modellerinin çift hatlılarını bulabilirseniz LG G7 batarya dışında gayet iyi cihaz. Mi 8 modelini de 3300/3400 liraya bulabilirseniz o da iyi olabilir. Eğer yurt dışı kayıtlı cihaz almayı düşünürseniz iki hattın da açık olup olmadığını teyit ettirin, bazen tek hattı açık satıyorlar. Pasaport düzenlemesi Mi 9 SE, OnePlus gibi marka/modellerde pek önemli değil, imei değiştirilerek satılıyor bu cihazlar. Cihazda tam olarak istediğiniz özellikleri yazarsanız daha iyi tavsiye alabilirsiniz.

Hayırlı sabahlar size konuda yazan diğer arkadaşa yazmışsınız ama bende arada fikrimi biraz belirtmek isterim.
Bir cihazın faturalı veya faturasız olması aslında çok fark ediyor satış, para iadesi, servis vs. gibi konularda ayrıca cihaz değişimi gibi kampanyalardanda faydalanabilir kullanıcılar. Mesela cihazı aldığında bir sıkıntı yaşarsa veya satmak istediğinde muhatap bulunamıyor. Daha doğrusu bu şekilde aldığın cihaz hepten sahibinin oluyor genelde. Mesaj yazdığınız arkadaşta mesela daha önce yazdı yıllık cihazını yeniliyor bu adamın satabilmesi lazım hatta muhatapsız olsa s10e cihazı elinde kalıcaktı, zaten oyunda oynamıyor çok ağır yani mi8 ile misal aradaki performans farkını misal görmeyecek.
2. Konu mesela 16th modeli sadece android ana güncellemesini alırken sadece sıkıntı yaşamıyor yazılımsal bir çok sorun olmasına rağmen meizu çözüm üretmiyor deniyor kullanıcıları tarafından, öte tarafta çinde habire güncelleme dağıtıyor aynı firma.
3. A50 konusunda katılıyorum.
4. Oneplus konusunda da katılıyorum ama mesaj attığınız arkadaşa zaten uymaz ergonomi olarak kesinlikle ona uymaz, ayrıca arkadaşı örnek vermemin sebebi herkesin zevki aynı değil onu belirtmek istedim. Mesela ben olsam op7pro yerine p30 alırım bazı şeylerden fedakarlık ederim ama bazı şeylerdende kazanımlarım olur.
Yanlış anlamayında şahsi fikrimi belirtmek istedim. ;) saygılar, biraz farklı düşünmekte iyidir diye düşünüyorum.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Bir kere de yanlış yazmışız nolmuş. Evet şimdi baktım yanlış yasmışım, olabilir yani

Son düzenleme:

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Hayırlı sabahlar size konuda yazan diğer arkadaşa yazmışsınız ama bende arada fikrimi biraz belirtmek isterim.
Bir cihazın faturalı veya faturasız olması aslında çok fark ediyor satış, para iadesi, servis vs. gibi konularda ayrıca cihaz değişimi gibi kampanyalardanda faydalanabilir kullanıcılar. Mesela cihazı aldığında bir sıkıntı yaşarsa veya satmak istediğinde muhatap bulunamıyor. Daha doğrusu bu şekilde aldığın cihaz hepten sahibinin oluyor genelde. Mesaj yazdığınız arkadaşta mesela daha önce yazdı yıllık cihazını yeniliyor bu adamın satabilmesi lazım hatta muhatapsız olsa s10e cihazı elinde kalıcaktı, zaten oyunda oynamıyor çok ağır yani mi8 ile misal aradaki performans farkını misal görmeyecek.
2. Konu mesela 16th modeli sadece android ana güncellemesini alırken sadece sıkıntı yaşamıyor yazılımsal bir çok sorun olmasına rağmen meizu çözüm üretmiyor deniyor kullanıcıları tarafından, öte tarafta çinde habire güncelleme dağıtıyor aynı firma.
3. A50 konusunda katılıyorum.
4. Oneplus konusunda da katılıyorum ama mesaj attığınız arkadaşa zaten uymaz ergonomi olarak kesinlikle ona uymaz, ayrıca arkadaşı örnek vermemin sebebi herkesin zevki aynı değil onu belirtmek istedim. Mesela ben olsam op7pro yerine p30 alırım bazı şeylerden fedakarlık ederim ama bazı şeylerdende kazanımlarım olur.
Yanlış anlamayında şahsi fikrimi belirtmek istedim. ;) saygılar, biraz farklı düşünmekte iyidir diye düşünüyorum.
Hayırlı akşamlar dostum, şahsen 1900 liraya Mi 9 SE almak 3500 liradan çok daha mantıklı geliyor. Xiaomi telefon piyasasının Fiat'ı veya Renault'u gibi, bütün parçaları ucuz. İki katı fiyat verip muhatap bulamamaktansa yarı fiyatını verip alınır, herhangi bir sıkıntıda cepten yaptırılır bence. Türkiye standartlarında hiçbir garanti servisi güven vermiyor zaten ne yazık ki. Cihazı satmak/değiştirmek konusunda da her şey iyi olmuyor. Misal 3500 liraya Mi 9 SE alsan, 3/4 yıl sonra değiştirmeye kalksan kim bilir ne kadardan sayacaklar cihazı. Keşke cihaz değişim kampanyalarına bakmak zorunda kalmasak ama ne yazık ki piyasa böyle, size ve sizin gibi düşünene de hak veriyorum dostum. Meizu çok kaliteli cihazlar yapıyor fakat ne yazık ki Çin dışında güncelleme sıkıntısı yaşıyorlar, seveni/hastası çok ama ben de pek tavsiye etmiyorum. Şu an için 2200/2300 lira seviyesinde en mantıklı cihaz A50 modeli, gerisi cacık oldular. İnsanların bir ton laf ettiği Samsung, Xiaomi'yi yerlere vurdu güvenilirlik konusunda. Hatırlarsan A 50 modeli ilk çıktığı zamanlar tavsiye etmiyordum hatta Samsung çalışanlarıyla aramdaki konuşmaları da yazmıştım. Cihazın birkaç özelliğini yazılımsal eksiklikle çıkarmışlardı. Adamlar güncelleme ile düzelteceğiz dediler. Şimdi bakıyorsun cidden düzelttiler. Güncel kamera uygulamalarını (gece çekimi gibi) yeni gelen güncelleme ile getireceklerini açıkladılar. Adamlar orta sınıf cihazının dahi arkasında durdu. Xiaomi cephesindeki cihazların sıkıntılarıysa güncellemelerle arttı. Özellikle Mi 8 Lite olmak üzere hemen hemen her cihazı şebeke arızası vermeye başladı. Neredeyse tüm modellerinde bir sürü arızalar çıktı, googledan arama yapsan hemen karşına çıkıyor. Zamanında ne kadar laf etsek de bu hareketinden sonra Samsung övgüyü de hak ediyor bence. Huawei Xiaomi'ye göre daha kaliteli cihazlar üretiyor fakat orta sınıf cihazlarında özellikleri çok fazla kısıyorlar. Özellikle Samsung A serisinden sonra yeni gelecek orta sınıf Huawei cihazlar daha iddialı olacaktır, o zaman Huawei tercih edilebilir.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
O zaman;

Redmi Note 7
Mi 9 SE
Honor 10
A50

Bu 4 cihaz arasındayız konuşmalardan anladığımız kadarıyla :)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Eğer çok iyi işlemci performansı beklemiyorsanız ve ortalamanın üzerinde kamera performansı yetecekse A 50 modelini tavsiye ederim. Çin menşeili cihazlarda özellikle şebeke kısmında birçok sıkıntı var. Uygun fiyata alabileceğiniz A 50 modeli işinizi rahatça görecektir

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Oneplus 6 / 6t alabilirsiniz. Hatta 7 bile olabilir ancak pahalı biraz daha. Tavsiye ederim kaliteli cihazlar. Resmi olarak Türkiye de yoklar. Yurtdışından gelmiş ya da İthalatçı garantili bulabilirsiniz.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
A50'yi inceledim güzel görünüyor gerçekten çift hatlı olanı. Benim için tek eksisi şu an için NFC ve bir de Samsung'un işlemcisi kafamı kurcalıyor :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
A50'yi inceledim güzel görünüyor gerçekten çift hatlı olanı. Benim için tek eksisi şu an için NFC ve bir de Samsung'un işlemcisi kafamı kurcalıyor :)

Şuan kullananlar memnun çok öyle süper bir şey desem yalan olur ama gayet iş gören bir cihaz kullanıcıları pubg filan oynuyorum diyor ısınmıyor diyorlar bence bu devirde bu paraya iyi cihaz memnun kalırsın.

samsung yazılımıda öyle sorunlu değil görüşme kalitesi ve ses kalitesi vs. tatmin eder elime bir para geçsin bende bunu düşünüyorum v30+ bundan bayağı güzel ama 4gb ram ve yazılım mevzusu + servis konusu muallak lg'de bulabilecekmiyim servisini yada lg türkiyede devam edecekmi muallak konular bunlar a50 gayet iyi şuan benim aklımıda çelen şöyle hifi destekli bir cihaz istiyorum asus zenfone5 var onda da servise sadece İstanbulda bir bilgisayar servisi bakıyor yanlızca ve rezalet hizmet var.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Şuan kullananlar memnun çok öyle süper bir şey desem yalan olur ama gayet iş gören bir cihaz kullanıcıları pubg filan oynuyorum diyor ısınmıyor diyorlar bence bu devirde bu paraya iyi cihaz memnun kalırsın.

samsung yazılımıda öyle sorunlu değil görüşme kalitesi ve ses kalitesi vs. tatmin eder elime bir para geçsin bende bunu düşünüyorum v30+ bundan bayağı güzel ama 4gb ram ve yazılım mevzusu + servis konusu muallak lg'de bulabilecekmiyim servisini yada lg türkiyede devam edecekmi muallak konular bunlar a50 gayet iyi şuan benim aklımıda çelen şöyle hifi destekli bir cihaz istiyorum asus zenfone5 var onda da servise sadece İstanbulda bir bilgisayar servisi bakıyor yanlızca ve rezalet hizmet var.
Anladım ben 2-3 ay içerisinde alacağım zaten o zamana kadar eğer çift hatlı ve 128 GB Dahili depolamalı başka bir telefon çıkmazsa A50'yi alırım gibi duruyor şu an LG G6'dan geçeceğim inşallah memnun kalırım.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
İşlemcisi söylenildiği gibi kötü değil. Mesela karşılaştırma yapınca Redmi Note 7 modelinden daha iyi performans veriyor. RN7 modelinde snapdragon 660 var. Samsung A50 modelinde ise exynos 9610. RN7 ısındıkça performansını neredeyse yarı yarıya düşürüyor fakat A50 modelinin işlemcisi en kötü ihtimalle onda bir kadar performans düşürüyor. Yani cihazı zorlayacak işlemlerde A50 büyük fark atıyor rakibine.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
İşlemcisi söylenildiği gibi kötü değil. Mesela karşılaştırma yapınca Redmi Note 7 modelinden daha iyi performans veriyor. RN7 modelinde snapdragon 660 var. Samsung A50 modelinde ise exynos 9610. RN7 ısındıkça performansını neredeyse yarı yarıya düşürüyor fakat A50 modelinin işlemcisi en kötü ihtimalle onda bir kadar performans düşürüyor. Yani cihazı zorlayacak işlemlerde A50 büyük fark atıyor rakibine.
Anladım sağolun peki bir şey soracağım A50'nin çift hatlı versiyonunda 2 sim girişi + 1 hafıza kartı mı var yani 3 tane slot mu var yoksa 2 tane slot mu var?

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Anladım sağolun peki bir şey soracağım A50'nin çift hatlı versiyonunda 2 sim girişi + 1 hafıza kartı mı var yani 3 tane slot mu var yoksa 2 tane slot mu var?
Net bir bilgim yok. Bildiğim kadarıyla çift hatlı cihazlarda sd kart takıldığında bir hattan vazgeçmek gerekiyor ama üç yuvanın olduğu cihazlar da vardır belki. A50 modelinin 128 gb hafızası olan sürümü de var ama

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
A50 'nın çift hatlısında 3 slot var, iki tane sim kartı ve hafıza kartı takabilirsiniz
Teşekkürler. Tek hat olanında ise 2 slot var biri sim diğeri sd kart için. 3 slot baya iyi o açıdan 128 GB + SD Kart ve üstüne 2 simle kullanmak :) Sağolun arkadaşlar herşey için kafamda oturdu az çok alırım gibi duruyor. NFC olmadan da kullanırız artık ;)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Teşekkürler. Tek hat olanında ise 2 slot var biri sim diğeri sd kart için. 3 slot baya iyi o açıdan 128 GB + SD Kart ve üstüne 2 simle kullanmak :) Sağolun arkadaşlar herşey için kafamda oturdu az çok alırım gibi duruyor. NFC olmadan da kullanırız artık ;)
Rica ederim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

şuda daha iyi benim tam anlamadığım bir konu var malum forumda birisi samsung rom'unun 32bit destekli olduğunu söyledi a ve m serisinde bunu custom ile 64bit versiyona çevirmek gerekiyor galiba şu modelide düşünün derim çünkü ilerde google 32bit uygulamalara desteği kesip 64bit uygulama standardı koyacak bence mimix 2s veya honor 10 daha mantıklı hatta meizu 16th'de güzel bir model.

şu konuda da bahsettim custom kurar devam ederim derseniz siz bilirsiniz tabi.

Son düzenleme:

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442

şuda daha iyi benim tam anlamadığım bir konu var malum forumda birisi samsung rom'unun 32bit destekli olduğunu söyledi a ve m serisinde bunu custom ile 64bit versiyona çevirmek gerekiyor galiba şu modelide düşünün derim çünkü ilerde google 32bit uygulamalara desteği kesip 64bit uygulama standardı koyacak bence mimix 2s veya honor 10 daha mantıklı hatta meizu 16th'de güzel bir model.

şu konuda da bahsettim custom kurar devam ederim derseniz siz bilirsiniz tabi.
Anladım normalde Meizu 16TH 8/128 çok net kararımdı güncellemeyi gerçekten hiç sallamıyorum gelmese de olur kronik bir sorunu olmasın yeter hayatımda hiç telefon düşürmedim yani çok temiz kullanırım. Bu gönderdiğiniz telefonu da biliyorum fakat 64 GB Dahili Depolama kendi kullanımımı biliyorum bana yeterli gelmez. SD Kart olsa olurdu ama. Honor 10'da kafamı karıştırdı. 2 cihaz arasındayım açıkçası :) Eğer dediğiniz gibi custom rom işi varsa hiç uğraşmaya değmez.