Çift ekran kartı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

krkkmac1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklaşık 2 ay önce acer aspire e15 e5-553g-t7q5 leptopu vatan bilgisayardan satın aldım.
bakmak isteyenler için; ACER E5 AMD A10-9600P 2.4GHZ-8GB-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK

öncelikle ekran kartı R8 M445DX 2GB yazıyor ancak driverı yükledikten sonra çift ekran kartı çıkıyor.
Biri AMD R7 M40 2GB diğeri AMD R5 Graphics 521MB. Ben R7'nin driverini indirmeme rağmen neredeyse her uygulamada R5'i kullanmaya devam ediyor ve hiçbir şekilde değiştiremedim. Aygıt yöneticisinden R5'i kaldırdığımda bilgisayarı yeniden başlat diyor ancak yeniden başlattıktan sonra tekrar geri geliyor. CSGO'da 20-25 fps arası alıyorum ve bence bu donanımla en az 60+ almam gerekiyor. Vatan Bilgisayar'a götürdüm ancak yapamadı. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
R5 olan işlemcinin grafik kartı için gelen sürücü, R7 olan ekran kartı için. Şuan varsayılan grafik kartı R5 yani işlemciye ait olan, eğer varsayılan grafik kartı olarak fiziksel olanı yani R7'yi seçerseniz cihaz her durumda ekran kartından otlanacaktır ve bataryayı sömürecektir. İstediğiniz uygulamalarda fiziksel grafik kartının kullanılmasını istiyorsanız R7 sürücü arayüzüne girip alttaki videoda yapılanları takip edin.