Çift Disk Nasıl Kullanılır?

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar merhaba,

İlk defa fiziksel anlamda çift diskli bir bilgisayar kullanmaya başladım ancak aklıma takılan bir soru var? Şu an 128 GB SSD ve 1 TB HDD var ve Windows'u hız açısından 128 GB SSD'ye kurdum. Herhangi bir program kurmak istediğim de programlar 128 GB SSD'ye kuruluyor. Yani bir oyun kurmak istesem disk hemen dolacak. 1 TB'ın anlamı nedir bu durumda? Sadece harici disk yada Flash gibi kullanabiliyorum şimdilik 1 TB HDD'i.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
C ye sadece önemli programları, onun haricinde Steam, oyun ve çok önemli olmayan programları ise D diskine kurun :)

1.JPG

2.JPG

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
.

---- Mesajlar birleştirildi ----

C ye sadece önemli programları, onun haricinde Steam, oyun ve çok önemli olmayan programları ise D diskine kurun :)

Ekli dosyayı görüntüle 47059

Ekli dosyayı görüntüle 47060

Evet program kurulumda konumunu (C/D vs.) belirtebiliyoruz ancak az önce Firefox'u kurdum ve hiç sormadan direk SSD'ye kurdu. Acaba varsayılan olarak D'yi seçebiliyor muyuz? O yüzden böyle bir konu açmak istedim :) Bir de şu an benim D diski (1 TB) tamamen boş. Sizin de Windows C'de kurulu olmasına rağmen ve D diskin de de program files vs var. Bu nasıl oldu?

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet program kurulumda konumunu (C/D vs.) belirtebiliyoruz ancak az önce Firefox'u kurdum ve hiç sormadan direk SSD'ye kurdu. Acaba varsayılan olarak D'yi seçebiliyor muyuz? O yüzden böyle bir konu açmak istedim :) Bir de şu an benim D diski (1 TB) tamamen boş. Sizin de Windows C'de kurulu olmasına rağmen ve D diskin de de program files vs var. Bu nasıl oldu?
Klasörlerin hepsini ben oluşturdum ve programlar kurulurken yüklenecek kısım yerinde C yazısını silip D yazıp kuruluma devam ettim :) Bazı programlar ya otomatikman C diskine kurulur yada özel ayarı vardır kurulum esnasında.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Klasörlerin hepsini ben oluşturdum ve programlar kurulurken yüklenecek kısım yerinde C yazısını silip D yazıp kuruluma devam ettim :) Bazı programlar ya otomatikman C diskine kurulur yada özel ayarı vardır kurulum esnasında.

Tamamdır teşekkürler :)