Çift AMD Ekran Kartı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Poyraz0180

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aynı sorun bendede vardı bikaç gün önce yaptım bilgisayarlarda bios diye bir şey var onu güncellemelisiniz youtubeden bios güncellemesi yazın flash diskle güncelleyin diyorlar ama flash diskle kafanız karışır siz bios sürümünüzü nerden öğreneceğinize ve driverini nasıl indireceğinize bakın driveri yükledikten sonra normal güncelleme yapar gibi kurun sonrasında yeniden başlatılacak ve bios sayfası yani bilgisayarinizin ana yazılım paneli açılacak oradan bilgisayarınızın modeline göre hangi tuştan çıkacağınızı da videodan bakarak yapın.
Fakat format atmamaya dikkat edin!
Yanlız bir sorun var ben yaptım ama sadece orjinal oyunlarda işe yarıyor yani steam gibi resmi oyun sitelerinden indirilen oyunlarda işe yarıyor sizde nasıl olur bilemem şimdi ben yine güncelleyeceğim mutlaka yapın!!!!

odysseuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum öncelikle amdnin sitesinden işlemcini bulup güncelleme yapıyorsun son sürüme ondan sonra hp nin sitesine girip modelini girince bios güncellemesi olucak. Amd işlemciler için yazar onu yapıyorsun güncellemeler bitince ekran kartını laptop tanımış olucak. Bende klavyem bozulmuştu sürücü ararken rastgele buldum şaka gibi 2,5 senedir uğraşıyordum bu sorun için. Görev yöneticisinde ekran kartın gözükücek ve kaç gb olduğu yazar misal bende önceden 2 tane radeon 7 graphivs vardı ve ikiside 512mb fakat şimdi r7 m340 yani radeon530 gözüküyor ve 4gb lolde orta yüksek 55-50 fps alırken şu an 75-80 alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çözdüm dostum
bende olmuyor bir türlü ne yapabilirim win 8.1 e geicem mecbur

Dostum öncelikle amdnin sitesinden işlemcini bulup güncelleme yapıyorsun son sürüme ondan sonra hp nin sitesine girip modelini girince bios güncellemesi olucak. Amd işlemciler için yazar onu yapıyorsun güncellemeler bitince ekran kartını laptop tanımış olucak. Bende klavyem bozulmuştu sürücü ararken rastgele buldum şaka gibi 2,5 senedir uğraşıyordum bu sorun için. Görev yöneticisinde ekran kartın gözükücek ve kaç gb olduğu yazar misal bende önceden 2 tane radeon 7 graphivs vardı ve ikiside 512mb fakat şimdi r7 m340 yani radeon530 gözüküyor ve 4gb lolde orta yüksek 55-50 fps alırken şu an 75-80 alıyorum

Çözdüm dostum
BEN İLK ÖNCE HP BİOS GÜNCELLEDİM SONRA MAD GÜNCELLEDİM HALA OLMADI sorun bundan kaynaklanmış olabilir mi yardım lütfen

Son düzenleme: