Chrome ve Firefox İçin Dark Mode Eklentisi

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Son zamanlarda ismi çokça duyulan karanlık modu heryerde karşımıza çıkıyor hale geldi. Android sürüm yeniliklerinde, 3. parti uygulama geliştiricilerinde vs. gibi alanlarda sık kullanılmaya başlandı karanlık tema. Özellikle geceleri ekranlara bakarken beyaz renk gözleri çok fazla yoruyor. Bunun sebebi beyazın saf bir renk değil de bütün renkleri barındıran bir renk olmasıdır. Lafı uzatmadan eklentileri tanıtayım.

1) Google Chrome İçin Dark Mode Eklentisi

Chrome için çok fazla dark mode eklentisi var, peki ben bunu neden tavsiye ediyorum ve diğerlerine göre ne artısı var?
Şöyle ki, bazı dark mode eklentilerinin tek olayı renkleri tersine çevirmek oluyor, hal böyle olunca da zaten siyah temalı bir siteye girince bembeyaz oluyor. Bunun eklentinin olayı site ne renkte olursa olsun koyu tema olarak gösteriyor. Eklentiyi tek tuşla açıp kapatabiliyorsunuz chrome menüsüne ekleyince. Ki zaten 300.000 civarı indirme sayısı var.

2) Firefox İçin Dark Mode Eklentisi

Yukarıdaki açıklamaların aynısı diyebilirim, aynı geliştiricinin eklentisi zaten :)

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Süpermiş hocam eskiden Dark Reader kullanıyordum ama hem biraz siteler yavaşlıyordu hem de istediğim fontları ddeğiştiriyordu(Bütün sitelerde Firefox özellikleri sayesinde Futura kullanıyorum mükemmel oluyor :D)