Chrome açıldığında yavaş, biraz süre sonra hızlanıyor.

Bu konuyu okuyanlar

ardamatt_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar uzun süredir sıkıntı yaşadığım bir konudan bahsedeceğim.Ben chrome'u açıyorum örn: Youtube yazıyorum diyelim.5-10 dakika arası bekliyor ve aramam çıkıyor. Bundan sonra internet hızlanıyor ama tarayıcıyı kapattığım zaman tekrar 5-10 dakika beklemek zorunda kalıyorum.Bu yüzden Mozilla Firefox kullanmaya başladım ama karışık olduğundan hala chrome için çözüm arıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi günler:)

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
ön belleği temizlemeni öneririm ama geçer mi bir bilgim yok

Hakan KARAGÖZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende böyle sorunla karşılaşıyordum. Bilgisayar ısındıktan sonra hızlandığı anladım. Bir nevi araba motoru ısınıp öyle sürmek gibi.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
5-10 dakika değilde o arama kısmında anlık takılmalar yaşatıyordu banada Chrome... 1 dakika bile sürmüyordu fakat can sıkıcıydı benim için. Çözümü tarayıcı değiştirmekte buldum, şu an Firefox kullanıyorum. Sana da önerim ya Firefox ya da Opera olacaktır. Tarayıcı değiştirme sebebim sadece bu saçma takılma değildi tabii, gerek bellek kullanımı gerek hız açısından sende bu düşünceyi bir gözden geçirebilirsin.

ardamatt_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet haklısın ama Firefox karışık (bana göre)

ardamatt_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
5-10 dakika değilde o arama kısmında anlık takılmalar yaşatıyordu banada Chrome... 1 dakika bile sürmüyordu fakat can sıkıcıydı benim için. Çözümü tarayıcı değiştirmekte buldum, şu an Firefox kullanıyorum. Sana da önerim ya Firefox ya da Opera olacaktır. Tarayıcı değiştirme sebebim sadece bu saçma takılma değildi tabii, gerek bellek kullanımı gerek hız açısından sende bu düşünceyi bir gözden geçirebilirsin.
Bir de Youtubeye OBS olmadan canlı yayın açma geldi.Ve tabikide Firefox bunu ve Facebook konuşmasını desteklemiyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bende böyle sorunla karşılaşıyordum. Bilgisayar ısındıktan sonra hızlandığı anladım. Bir nevi araba motoru ısınıp öyle sürmek gibi.
Alakası bile yok.Bilgisayar sabahtan beri açık işlemci 53° ama açılması hala aynı şekilde yavaş.

Son düzenleme:

evrenozay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Biraz geç bir cevap olacak ama olsun, bende devamlı aynı sorunu yaşıyordum ki, chrome ayarlar bölümüne girip en alt kısımda gelişmiş sekmesinden devam edip ''Sistem'' sekmesinden
^^Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan^^ tik'ini kapatıp yeniden başlat'a tıkladıktan sonra chrome'un gayet stabil bir şekilde açıldığına ve çalıştığına şahit oldum, bu yöntem kesinlikle işe yarıyor.

ardamatt_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Biraz geç bir cevap olacak ama olsun, bende devamlı aynı sorunu yaşıyordum ki, chrome ayarlar bölümüne girip en alt kısımda gelişmiş sekmesinden devam edip ''Sistem'' sekmesinden
^^Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan^^ tik'ini kapatıp yeniden başlat'a tıkladıktan sonra chrome'un gayet stabil bir şekilde açıldığına ve çalıştığına şahit oldum, bu yöntem kesinlikle işe yarıyor.
Çok teşekkürler.İşime yaradı. Eğer hala bu sorunu yaşayanlar varsa deneyebilir.Tekrardan teşekkürler.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Chrome bağlanan hesaba bağlandığı için biraz hantallaştı son güncellemelerle birde çok extension varsa ki bende var onları azaltman lazım en azından deaktif edeceksinki sıkıntı çıkarmayacak açılış o zaman hızlanır bendede bi siyah oluyor bi 30 saniye sonra toparlanıyo. birde chrome'u altta açık tutun çok hızlı açılır kapatınca. oyundaykende ping olmaması icin kapatırsınız gayet iyi özellik.