Bu konuyu okuyanlar

fthdtdtdyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben lenovo ideapad z570 leptop kullanıyordum. Birden kapandı ve açılmıyor. Tamirci chipset yanmış 200 tlye çipi değiştiririm dedi. Bende aliexpresste leptobumun komple anakartını buldum 200tlye. Şimdi o paraya 7 yıllık anakarttaki bir çipi mi değiştireyim yoksa sıfır anakart mı alayım? Hangisi daha mantıklı.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
7 yıllık bilgisayara 200 TL yatırım yapmak ne kadar mantıklı orası tartışılır. Satmaya kalksan 200 TL ye satamazsın zaten. Ayrıca yeni anakart alsan onu kim değiştirecek? Çoğu bilgisayarcı laptop anakartını değiştirmek için yetersizdir.

fthdtdtdyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 yıllık bilgisayara 200 TL yatırım yapmak ne kadar mantıklı orası tartışılır. Satmaya kalksan 200 TL ye satamazsın zaten. Ayrıca yeni anakart alsan onu kim değiştirecek? Çoğu bilgisayarcı laptop anakartını değiştirmek için yetersizdir.
Pc 7 yıllık ama kasma yapmıyordu benimde yeni laptop alacak gücüm olmadığı için 200 tlye anakart alayım iyi bi servisde de değiştireyim diyorum. Okul bitene kadar idare etsin yeter.
Donanım şöyle:
İ5 2.nesil
6gb ram (ddr3)
2gb nvidia ekran kartı

Mantıklı mı sizce?

Erdemdemirts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğer pc senin için yeterli bir sürü daha kullanacağım diyorsan anakart degiştirmek daha mantıklı,tabi anakart 2. el ise almadan önce detaylı kontrol etmen gerek işlem görmemiş bir anakart alman yararına olacak. Birde anakart degiştirme konusunda bilgisayar tamircilerinin çogu degiştirir.

fthdtdtdyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer pc senin için yeterli bir sürü daha kullanacağım diyorsan anakart degiştirmek daha mantıklı,tabi anakart 2. el ise almadan önce detaylı kontrol etmen gerek işlem görmemiş bir anakart alman yararına olacak. Birde anakart degiştirme konusunda bilgisayar tamircilerinin çogu degiştirir.
Aliexpressden alıyorum 25 kişi oylamış 5 üzerinden 4.5 puanı var yorumların hepsi çok iyi yazıyor. Burada bulamadığımdan mecbur oradan alacağım. Orjinal değil ama sıfır. Problem yaşar mıyım sizce?

Erdemdemirts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Riskli bir alış veriş olur şahsen ben burada yaptırırdım en azından bir sorun olduğunda muhatap olacağın biri olacak karşında eğer garanti verirlerse burada yaptırmalısın.