Chevrolet Cruze 2.0 D 163 hp Chip tuning

Bu konuyu okuyanlar

liphter

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese selamlar.
Ben 7 ay önce 2.0 D 163 hp Chevrolet cruze aldım.Aracım 2012 model en son kasa.
Aracıma chip tuning uygulaması yaptırmak istiyorum.1 haftadır araştırdım en derin en ayrıntılı forum konularına kadar.
Şimdi fiyat almaya başladım.Fakat aklımda bir kaç soru var.
Bu uygulamayı yaptırdığımda aracımın intercooler ı motor ve diğer parçalarını aynı verimde soğutmaya devam edebilecek mi?
Daha büyük ve yeni bir intercooler a ihtiyacım olur mu?
Ayrıca DPF(Dizel partikül filtresi)nin değişmesine veya tamamen sökülmesine ihtiyaç olur mu?
Çünkü daha performanslı bir araçta daha fazla kurum duman vs. olabilir.
Yaptıracağım uygulama stage 1 olacak.163 hp 320 nm tork olan güç değerlerini 200 hp 420-430 nm torka çıkarmış olacağım.
Bunlar dışında önemli ve bilmem gerekenler var ise bilgilendirirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen moderatör:

liphter

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aracımın tork değeri 320 değil 360 bu ara konu güncel...

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bizim 1.6 cruze da vardı sadece arabayı teslim ettik ve geri aldık ardından 1 sene kullandık hiçbir sorun olmadı.

liphter

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizim 1.6 cruze da vardı sadece arabayı teslim ettik ve geri aldık ardından 1 sene kullandık hiçbir sorun olmadı.
Anladım teşekkürler.Benzinli cruze lar atmosferik bir motora sahip olduğu için 10 15 hp gibi düşük yükseltmeler yapılabiliyor.
Kıyas için pek doğru olacağını düşünmüyorum.Benim aracımla aynı olmasa da farklı bir turbo dizel araca bu uygulamayı yapanlar yorumlarını yazabilirse sevinirim.
Tekrar teşekkür ederim ilginize :)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Şöyle düşün,mesela bir Lamborghini ile vw Passat gibi bir Arabanın frenidir,intercoolerıdır falan aynı olamaz.
Arabadan çok anlamam fakat öyle bir şey yapacaksanız bence bir sorun yaptırdığınız yere,bu parçaları değiştirmek gerekir mi diye.Öte yandan eniştem 163 hp 350 nm motorlu 2006 520d ye yaptırdı.Herhangi bir parça değişmedi.Ve Arabanın çok seri olduğunu söyledi eniştem.

liphter

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şöyle düşün,mesela bir Lamborghini ile vw Passat gibi bir Arabanın frenidir,intercoolerıdır falan aynı olamaz.
Arabadan çok anlamam fakat öyle bir şey yapacaksanız bence bir sorun yaptırdığınız yere,bu parçaları değiştirmek gerekir mi diye.Öte yandan eniştem 163 hp 350 nm motorlu 2006 520d ye yaptırdı.Herhangi bir parça değişmedi.Ve Arabanın çok seri olduğunu söyledi eniştem.
Aynen öyle fakat ben tarafsız yorumları merak ettiğim için buraya ve diğer forumlara konu açtım.
Adamlar gerekse bile gerekmez diyebilirim sırf ben yaptırayım diye.Hiç bir parçasını değiştirmeden yaptıranlar var.Fakat ne kadar sağlıklı olacağı konusunda şüphelerim var.
Cevabınız için tekrar teşekkürler.

Son mesajlar