Cep Telefonuna Blokaj Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Akıllı cep satışında cihaz tefeciliği yapılması, telefonun borç ödenmediğinde bloke edilmesini gündeme getirdi.

Haberin Devamı

Vatandaşı tefeci yaptılar :D Asıl tefeciliği kendileri yapan GSM firmaları taksitlerin kalkmasını fırsat bilip piyasanın 1000-1500 TL üzerine satış yapıyor ve sonrada ağlıyorlar insanlar cihazları alıyor ama parasını ödemiyor BTK Maliye Bakanlığı bize yardım etsin... Neymiş "Kara Liste"de olanları göremiyorlarmış! Yalan 2014 yılında bende bir hata yaparak TT cihaz almıştım ve kredi risk değerlendirmesi notu için benden mesaj göndermemi istemişlerdi ve ondan sonra verdi... O yüzden bunun tamamen gerçekten ödemeyen insanların dört koldan yakasına yapışma çabası olmaktan bir şey değildir.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Telefona kredi kartı ile taksit yasağı bilinçsiz kişilerin mağduriyetini önlerken daha fazla insanı da mağdur ettiğini düşünüyorum. Uygun fiyatla alınabilecek cihazlar opt tarafından çok daha yüksek fiyatlara satıldı. Taahhütleri olduğundan tarife kampanyalarına dahil edilmedi vs. Umarım bu saçma yasaktan geri dönülür.

Son mesajlar