Cep Telefonu Hırsızlığına Çözüm - PhoneSecurity

Bu konuyu okuyanlar

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
PhoneSecurity Nedir?

IMEI numaralarının kopyalanmaya başlanmasının ardından, cep telefonu hırsızlığının artması neticesi ile çare olarak düşünülmüş bir cep telefonu yazılımıdır.

PhoneSecurity Nasıl Çalışıyor?

Cep telefonun sim kartı ile PhoneSecurity programını birbiriyle yalnızca bir kere eşleştirme yapıyoruz . Eşleştirme yapılırken, bilgi mesajının gönderilmesini istediğimiz bir veya iki tane telefon numarasını da programa kaydediyoruz. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra, PhoneSecurity programı arkaplanda kendiliğinden çalışıyor, programla eşleştirilmiş sim kartı ile o an telefonun içerisindeki sim kartının aynı olup olmadığını kontrol ediyor. Sim kartı aynı değilse, telefonumuz yeni kullanıcıdan habersiz, kayıtlı telefon numaralarına bilgi mesajı gönderiyor.

Bilgi mesajını alan kişi, hırsızın telefon numarasını, IMEI numarasını, Sim serail numarasını, Operator ismini öğrenerek, bu bilgiler ışığında savcılığa başvurusunu yapıyor. (Güvenlik gerekçesiyle buna dair resim verilmemiştir.)

Ayrıca Türkçe ve İngilizce olmak üzere, iki dil desteği bulunmaktadır. Android’in Türkçe kurulu olduğu sistemler program otomatik olarak Türkçe diğerlerinde ise otomatik olarak İngilizce olarak karşımıza çıkmaktadır. Program içerisinde BG Derneği hakkında kısa bir tanıtım yazısı ve online olarak yardım alınabilecek menü bulunmaktadır

Program Gereksimleri Nelerdir?

Programın çalışabilmesi Android İşletim sistemini kullanan bir cep telefonunuzun olması yeterlidir. PhoneSecurity tüm Android versiyonlarında (1.1, 1.5, 1.6, 2.0, 2.0.1, 2.1) sorunsuzca çalışmaktadır.

Android İşletim Sistemi Nedir?

Android İşletim sistemi, başta Google olmak üzere, Toshiba, Sony-Ericsson, Samsung, Intel, NVIDIA, LG, Asus, Acer gibi dünyanın önde gelen 67 dev şirketinin ortak hareket ederek geliştirildiği bir mobil işletim sistemidir. Şuan piyasada 15’e yakın Android işletim sistemini kullanan cep telefonu vardır ve Türkiye’de de kullanımı hızla artmaktadır.

*Program Android Markette mevcut ancak Türkiye’den Market’e giriş yasak olduğu için buradan paylaşmak istedim.

Programın yazarı; MUSTAFA FERHAN AKMAN’a tekrar teşekkürler...

1.png
2.png

Download; http://www.bekirdursun.com.tr/dl/phonesecurity.rar

Rar Pass; MUSTAFA FERHAN AKMAN

Kaynak; http://www.bg.org.tr/News.asp?X=Read&ID=501

chart