Çene ameliyatı olacağım :( bilgisi olan

Bu konuyu okuyanlar

siriusblackstr

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
esselamualeyküm, arkadaslar suan 17 yaşındayım. Kasım'da 18'e gireceğim ve çene ameliyatı olma hakkına sahip olacağım. benim alt çenem üst çenemden baya ileride ve bu sebeple 12 yaşlarında Kadıköy Sahrayıcedid'de bir Ortodonti uzmanında tedaviye baslamistik. yaklasık 4 senelik tedavi süreci geçirdim. 1 sene çeşitli aparatlar kullandım. 3 sene de hem alt hem üst çenede tel kullandım. Tüm bunlar ameliyata gerek olmasın diyeydi. Vel hasıl sonunda tedavi yarı başarılı oldu.. çenem belli bir oranda düzeldi. dişlerim de kusursuza yakın bir hale geldi. sorun şu ki çenem yeniden uzamaya devam eder mi etmez mi sorusu kafamı karıştırıyor. sanırım ameliyat olmalıyım. şimdi YouTube'dan ameliyat videolarını izledim pek bir şey anlayamadım. Bilgisi olan arkadaslar yazarlarsa sevinirim. Tesekkürler !

chnmjdr1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aleykümselam. Belirli bir yaşın üzerinde kemik büyümesi durmaktadır. Dolayısıyla tedavi sonrası çenenin yeniden uzaması gibi bir şey söz konusu değil ancak kesin çözüm için doktorunuzun tavsiyesi ile ameliyat seçeneğini düşünebilirsiniz. Geçmiş olsun.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Çenen tekrar büyümez ve çene ameliyatları ağır ameliyatlardır ve iyileşme süresi uzun süre alır sonuç olarak çene kemiklerini tabiri caizse kırıyorlar. Fiziken aşırı bir rahatsızlık vermiyorsa bence hiç bulaşma