Cdn42Link.exe nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

BlackNatsuZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar benim sorunum şu bilgisayarımın boşta çok fazla ram tükettiğini gördüm be bir program yardımıyla Cdn42Link.exe'nin 2 gbden fazla ram tükettiğini gördüm Bilgisayarımda toplam 8GB Ram olmasına rağmen gereksiz programlar kapalıyken masaüstünde 2gb kadar ram kullanıyor aradan bir yarım saat felan geçiyor off boşta 4gb ram Cdn.42Link.exeye bakıyorum 2.40 ram tüketiyor kapatsam sorun olurmu oyun oynarken

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
CDN, Content Delivery Network’ün kısaltmasıdır. Türkçe meali ise İçerik Dağıtım Ağı’dır.

İçerik Dağıtım Ağı (CDN) dünyanın bir çok yerine dağıtılmış sunucuların oluşturduğu bir alt yapıdır ve CDN’nin amacı ziyaretçilere, site içeriği en hızlı şekilde ulaştırmaktır.

Kısacası kapatmanızda sakınca yok.

Lâkin bu kadar RAM kapasitesi harcaması işin anormal kısmı. Antivirus taramalarını gerçekleştiriyor musunuz bilgisayarınızda?

BlackNatsuZero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet gerçekleştiriyorum birşey bulamıyor o yazılımın çok ram kullandığını Advanced System Care ile öğrendim Virüs var mı diye ADW Cleaner ile temizlik yapacağım ama birkere bilgisayarım açıldığında Cdn42Link.exe başlatılamadı gibi birşey söylemişti ve ram kullanımı az görünüyordu o zaman kapatayım gitsin sistemimin yettiği oyunları kastırıyor :D

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
ADW ile deneyin. Aktif olarak kullanacaksanız da Malwarebytes öneririm.