CD Sürücü Okuyamıyor

Bu konuyu okuyanlar

donmezsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cd sürücüsüne cd taktığımda takılan cd yi boş cd olarak görüyor.bu boş cdyi hazırla diye bir ekran çıkıyor.ne yapmalıyım :helpsmilie:

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşım aynı sorun bendede vardı malesef ne yaptıysam çözemedim ve yenisini aldım

donmezsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptop kullanıyorum değiştirme şansın yok mutlaka çözmeliyim bunu yinr de teşekkürler:)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
okuyucu gözünde sorun var sanırm.. okuyucu gözü özel temizleyicilerle temizleyebilirsin yada okuyucu gözü değiştirebilirsin..

Ayrıca laptopların cd-dvd sürücüleri değişebilir. Hemde basit bir şekilde.. Önemli olan ise laptop kasasına uygun bir cd-dvd rom bulmak ve fiyatının uygun olması..

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
laptop cdrom değişiyo kendimden biliyorum
benimkide normal dergi dvdlerini falan okuyodu daha önce yazdığım bazı cd ve dvdleri okuyodu ama sonraları dergi dvdleri haricinde hiç birini okumamaya başladı son olarakta
açılışta pc takılıp açılmadı bende sevise götüdüm cdroomda sorun olduğu için değiştirdiler
bence sen değiştir onu en temizi garantin varsa yola servise değiştirdirsinler

mute_62

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam sana işini çözebilecek bir çözüm sunayım. Herhangi bir ürün aldıgında içinden çıkan köpüklerden kopar biraz. kopardıgın kısımla (büyük bir yuvarlak köpük olması daha iyi) cdromun optigini tek yönde hafifce bastırmadan sil. Sag dan sola yada soldan saya ama sakın daireler çizme. Büyük oranda işini çözecektir. Ama imkanın varsa degistirrsen iyi olur.

donmezsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim sorunum çözüldü dediğiniz gibi optik okuyucuda bi kirlenme olmuş onu temizleyince sorunum çözüldü ilginiz için çok teşekkür ederim

donmezsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun ilk başta çözülmüştü fakat birsüre sonra yine ortaya çıktı.fakat güvenli modda çalıştırdığımda sorun çıkmadı hiç.sürücünün driverleri ilgili sorun olabilirmi.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
sorun ilk başta çözülmüştü fakat birsüre sonra yine ortaya çıktı.fakat güvenli modda çalıştırdığımda sorun çıkmadı hiç.sürücünün driverleri ilgili sorun olabilirmi.
sanmıyorum eğer böle bişi warsa bi format at;)

donmezsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güvenli modda sorunsuz çalışıp normalde çalışmayınca ilk aklıma o geldi.donanımsal bi fark yok çünkü aslında bende bilmioyrum cd sürücünün var mı yok mu :)

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
güvenli modda sorunsuz çalışıp normalde çalışmayınca ilk aklıma o geldi.donanımsal bi fark yok çünkü aslında bende bilmioyrum cd sürücünün var mı yok mu :)
bence yok çünkü bende laptopun dvdroom da bi sorun olmuştu değiştirdim
servis sadece yavasına takmış ama iyice oturtmamıştı bende dikkat etmedim oturup oturmadığına taktım dvd yi çalışıyo ama görünmüyodu
baktım aygıt yöneticisine yok c d var e yok sonra bi baktım dvd room elime geldi çıktı resmen sonra yittim tık diye oturdu sonra pcyi yeniden başlatım sorunsuz çalıştı bu yüzden diyorum dvd roomun driveri yok diye

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
evet arkadaşlar cd sürücüsüsnün driver i olmaz ancak farklı bi özelligi varsa onun driveri olur