Cd okuma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

14samet

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar benim laptopta garip bi sorun var.çoğu kişi dvd okumyo yazmıyo diye şikayet ederken ben cd yazmıyo okumuyo diye şikayet ediyorum:(.sorun cd-rom da sanırım ama öyleyse dvd nasıl yazıyo.bazı cd leri okuyo mesela daha önceden bu sorun yokken okuttuğum cd leri okuyo daha sonra yazılanları okumuyo.cd de yazmıyo.değiştirmem mi gerek bunu yardım ederseniz sevinirim.cevaplarınızı bekliyorum.ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dvd rw ve dvd r lerde bu sorunda karşılaşılıyo bende çözmüş değilim

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
arabirim kablolarını çıkar yeniden tak
bende genelde oluo böle arızalar

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
cd lerden kaynaklanıyor olabilir mi? bende de yapıyor ara sıra bir temizledim mi güzelce cd yi çalışıyor. bütün cd leri okumuyosa garanti varsa yolla gitsin.

14samet

Asistan
Reaksiyon puanı
2
saolun galiba en sağlıklısı garantiye yollamak olacak 1 yıl daha garanti var zaten gönderiyim ben tavsiyeleriniz ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
önemli değil adaş ;) ama forum kurallarını okusan iyi olur mesajının hepsi renkli yazmak yasak :)

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Firmware güncellemesi yap Optik Okuyucunun. Markasına bak eğer destek veriorsa güncelle ;)

14samet

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kusura bakma adaş unutmuşum demek ki bu renk hoşuma gidiyo ben de yazayım dedim:)

by43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunla bende karşılaştım ve en sonunda sorun ve çözümünü buldum.

önce DVD-CD sürücünüzü açınız ve temiz bir selpak ile çok hafif ve zorlamayarak optik okuyucunun üstüne değirip kaldırarak tozunu alıyoruz

Sonra selpak mendilinizi kontrol edin eğer pisik vs varsa göreceksiniz
daha önce okuyabildiği cd lerinizi takın ve deneyin çok rahat okuduğunu göreceksiniz...

Bende ne çok uğraştım Firmaware vs. ama aklıma laptobumun optik okuyucusunun tozlandığını düşünememiştim. eğer siz de bu sorunla karşılaşırsanız mutlaka deneyin