CCleaner ne kadar güvenilir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Gamerunknown67

Asistan
Bilgisarımda cclenar ile boş alan temizlemek istedim. İşlem bayağı uzun sürünce kaynak izleyiciden ne oluyor ne bitiyor diye bakmak istedim. Cclenar ile beraber kayıt defteri ve telemetrinin de çalıştığını gördüm. Kayıt defterini anlarım da telemetri beni biraz şüphelendirdi. Telemetrinin çalışması demek benim bilgisayarımdan bilgi toplanıyor demektir. Cclenar basit bir verimlilik uygulaması. En azından herkesin algısında böyle ama neden benim bilgilerimi aktarma gibi bir amaç içinde olsun ki. Neden telemetri çalışıyor olabilir? Böyle böyle basit bir işlemde telemetrinin çalışması normal mi?

Gamerunknown67

Asistan
NvTelemetryContainer.exe yazıyor. Sanırım windows'a ait ama bu işlem sırasında aşırı şekilde kullanılıyordu.

grezimonk

Profesör
ccleaner güvenilir asıl güvenilmez olan microsoft niye izleme sisteminin yanısıra her yapılanı kayıt ediyor?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
O, Nvidia grafik sürücüsünün bir bileşeni. :)

Şu konuları inceleyerek bu servisi ve bileşenleri nasıl kapatabileceğinize bakabilirsin.

Yalnız şu da bir gerçek ki (pek çok programın yaptığı gibi) Ccleaner'ın da program gelişimi ve iyileştirmeleri için anonim olarak kullanıcılarının verilerini topladığı bir servisi var ama program ara yüzünden kapatılabiliyor.
Options (Seçenekler) > privacy (Gizlilik) kısayolundan bakarsınız.

Ccleaner'ın kullanımı basit olmakla birlikte, eğer programın kullanımına ilişkin bir rehbere ihtiyaç duyarsanız (forumuzda mevcut) şu konuya bakabilirsiniz. CCleaner ile sistem bakımı, temizleme ve optimizasyonu [Rehber]

İyi forumlar.

CoderxL

Asistan
Son Surumlerınde Farkına vardim ki Eskisi Gibi Temizlemiyor Nedenı Bılmıyorum ama Yuklu ama Kullanmıyorum dersem daha dogru Bunun Yerine Glary utilities Veya Track eraser Pro Kullanıyorum Ve cıddı Bosaltma soz Konusu Olmaya Basladi, Birde CCleaner de Temp klasorunu Eklersınız daha Cok alan ve Temızlık Kazanmıs olursunuz..

grezimonk

Profesör
Son Surumlerınde Farkına vardim ki Eskisi Gibi Temizlemiyor Nedenı Bılmıyorum ama Yuklu ama Kullanmıyorum dersem daha dogru Bunun Yerine Glary utilities Veya Track eraser Pro Kullanıyorum Ve cıddı Bosaltma soz Konusu Olmaya Basladi, Birde CCleaner de Temp klasorunu Eklersınız daha Cok alan ve Temızlık Kazanmıs olursunuz..
kesin 4. millenium faciasındandır... yoksa çok işe yarıyordu o...

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Temp klasöründe (doğru hatırlıyorsam) grafik kartı ayarlarına ilişkin dosyalar da yer alıyor; komple bu klasör temizlenirse, kullanıcı tarafından sonradan oluşturulan ayarlar kaybedilebilir. Bu klasörde yer dosyaların manuel olarak silmenin/temizleminin daha güvenli olduğunu düşünüyorum. :)

stat counter