Cat6 Kablo rj11 konnektör Takılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaş kısa bi süre önce apartman telefon hattından evime cat6 kablo çektirdim ama bir sorun oldu cat6 kabloyu rj11 konnektöre taktıgımızda modemin dsl ışıgı yanmıyor yansada hemen sönüyordu bizde normal telefon kablosunun bagladık birbirine öle anca geldi dsl ışıgı yandı ama ben böle ek istemiyorum bunun bi çaresi yokmu yardımcı olursanız sevinirim.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Cat6 kablosunun uçlarını sıyırınca gerekli olan iki uç hariç diğerlerini kes ve ortadaki plastik parçayı gerekli olan o iki uçtan 4mm kadar kısa bırakarak Rj11 sokete yerleştir.

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cat6 kablosunun uçlarını sıyırınca gerekli olan iki uç hariç diğerlerini kes ve ortadaki plastik parçayı gerekli olan o iki uçtan 4mm kadar kısa bırakarak Rj11 sokete yerleştir.
zaten öle yaptık kardeşim bizde anlamadık nedne böle yaptı

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
zaten öle yaptık kardeşim bizde anlamadık nedne böle yaptı
Kablo ekleyince gelmesi demek Rj11 i direk takınca temassızlık olduğuna işaret ediyor, ayrıca ek düzgün yapılırsa bir zararı olmaz içim rahat etsin diyorsan ısıyla daralan makoron takıp lehimle sabitle

potterfatih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablo ekleyince gelmesi demek Rj11 i direk takınca temassızlık olduğuna işaret ediyor, ayrıca ek düzgün yapılırsa bir zararı olmaz içim rahat etsin diyorsan ısıyla daralan makoron takıp lehimle sabitle
Anladım bir deneyecegim teşekkürler