Casper'ın kökenini buldum.

Bu konuyu okuyanlar

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
yerınde olsam en son alacağım bilgisayar casper olurdu hatta yer yüzünde kalmazsa bile almam casper 2 yıl çalıştım teknik servis bölumunde en dandik en ucuz ve ne olduğı belirsiz isimlerle kulanan malzemeleri daha önce hiç bir firmada görmedım expert bile ondan bin kat daha iyi :D

Burada arkadaş Casper marka laptopun modelini soruyor ve senin cevabın bu

dostum yenilerinden bahsetmişsinde casper türkiyede ancak boş kasa üretebililir ki onun power usb audi çıkışları yani kabloyla olan tüm bağlantılarını yine çinden ithal edecek yani üretse ürerse plastik üretir bundan fazlasınıda yapamaz

hayır dostum 2007 de bıraktım milleti kandırmaktan ben bile usandım işimiz gücümüz oem ramler yüksek kapasıteli beş para etmez ekran kartları via chipsetli anakartlar insanlarını en iyi kandıran yine casperdir.aslını kımse inkar edemez

Bu iki yorumunda da Casper'a hakkında yazıyorsun ve masaüstü'nü belirtmiyorsun.

dostum i7 işlemcili cihaz almışsın bırakta biraz iyi olsun yani bunada kalkıp dantik malzemeler kulansalar yok derim artık ki araştırarak almışsın... . bu arada benım bahsettiğim olay masaüstü ürünler için... leptop ürünlerde türk insanı çok iyi araştırarak alıyoruz marka önemli değil ama masaüstünde iş farklı bilen bilir müşteriye 4 gb ram 2gb ekran kartı dedinmi iş bitiyor adamlar işlemci konusuna bile girmiyorlar
Burda da ben masaüstü için demiştim diyorsun? Casper marka laptopun modelini soran arkadaşın hangi modelden bahsettiğini nerden biliyorsunda bunları söylüyorsun ki buna ek olarak arkadaş bir laptop modeli söylüyor sen neden masaüstü için düşündüklerini laptop için söylüyorsun?

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
expert21 hangi bilden baysediyorsun acaba benim alcağım sisteme kendim gibip cpu-z speedfan tarzı program yükledim sonuç şu
model:cnl.ı640-6m35p teknosadaki adı cn.tkı-640a

Anakart:pegatron(asusun yan firması artık pegatrona anakart ürettiyor)
İşlemci:intel core i7 640m 2.8ghz turbo boost 3.46 sıcaklık ise laptopu hafif kaldırim işlemci 39 a kadar indi
Ram:belki bunda haklsının nanya diye ram kullanıyorlar 6gb(4+2)
ekran kartı :ati 5650+intel hd
harddisk:samsung 640gb

nerdeeeee dandiklik deli ettin gece gece beni

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
expert21 hangi bilden baysediyorsun acaba benim alcağım sisteme kendim gibip cpu-z speedfan tarzı program yükledim sonuç şu
model:cnl.ı640-6m35p teknosadaki adı cn.tkı-640a

Anakart:pegatron(asusun yan firması artık pegatrona anakart ürettiyor)
İşlemci:intel core i7 640m 2.8ghz turbo boost 3.46 sıcaklık ise laptopu hafif kaldırim işlemci 39 a kadar indi
Ram:belki bunda haklsının nanya diye ram kullanıyorlar 6gb(4+2)
ekran kartı :ati 5650+intel hd
harddisk:samsung 640gb

Bu cihazı almak istiyorum bende :)

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Burada arkadaş Casper marka laptopun modelini soruyor ve senin cevabın bu

Bu iki yorumunda da Casper'a hakkında yazıyorsun ve masaüstü'nü belirtmiyorsun.

Burda da ben masaüstü için demiştim diyorsun? Casper marka laptopun modelini soran arkadaşın hangi modelden bahsettiğini nerden biliyorsunda bunları söylüyorsun ki buna ek olarak arkadaş bir laptop modeli söylüyor sen neden masaüstü için düşündüklerini laptop için söylüyorsun?
dostum kendı yazdığın soruya tekrar bak istersen donanımmı modelmi sormuşsun ? o arkadaş dediğin kişide sen olmayasın modelle ilgili hiç birşey dememişsin hangi donanımı kötu demişsin iyi dedım bende hatta corei7 işlemcilere bırakta iyi olsun sanırım sorunu kendın bile unutuyorsun

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
sen o arkadaşı bırakta bana cevap verde görim

---------- Post added at 00:43 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:43 ----------

Bu cihazı almak istiyorum bende :)

nasıl ama laptop canavar dimi? bide şuan teknosada 1.500 küsür tl kaçırma bence ben şuan alamıyorumda

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bu cihaza vereceğin parayla yeni nesil corei7 al bence 2000 serilerden daha çok verim alırsın
sen bi bana cevap ver önce

neyse yeni nesil core i7 diyon bu sanki eski .d laptop için intelin en hızlı işlemcisiydi bu ama yeni bi tane çıktı oda pek satılmıyo ne diyon sen ya

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ati 5650 kötu demedım yanina bide intel+hd yazmışsın duyanda çift ekran kartı sanar 5650 zaten hd intelde neyin nesi oluyor

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Bir tartışma ortamına gerek yok sadece aklıma takılan şeyleri sordum EXPERT21'e arkadas casper marka laptopn modelini bana soruyor ben ona herhangi bir cevap vermedim.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
ati 5650 kötu demedım yanina bide intel+hd yazmışsın duyanda çift ekran kartı sanar 5650 zaten hd intelde neyin nesi oluyor

Nvidia'nın optimus teknolojisine benzer bir teknoloji kullanıyordur. O yüzden çift kart vardır.

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sen bi bana cevap ver önce

neyse yeni nesil core i7 diyon bu sanki eski .d laptop için intelin en hızlı işlemcisiydi bu ama yeni bi tane çıktı oda pek satılmıyo ne diyon sen ya
dostum belli cidden sen bu işleri bırak hiç anlamıyorsun sorularını tam yazki anlaşışsın

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
bu cihaza vereceğin parayla yeni nesil corei7 al bence 2000 serilerden daha çok verim alırsın

Arkadaş dert mi sana bana yetiyor belki o ekran kartı şu an benim cihazda bulunan gt335m ile açamayacagım bir oyun söylesene ve çift ekran kartı denilen sisteme sahip anlatayım mı ne oluyor :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
sana bi soru bu laptopu hiç gördünmü
gece gece deli ettin beni lan bu laptop 2ekran kartı var çokkkkkkkkk gerrrriiiide kalmışşşın burda artistlik yapıyon sana asistan yetkisinide kim vermiişe aferin .dddddd

Arkdaş bence yorumlarına dikkat et o da onun düşüncesi.

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ya yok laptopu görmemiş bilmiyo yeni teknolojiyi gelmiş burda hava atıyo

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
benim casper hiç bir alakam yok şirketin yanından bile geçmedim sadece modellerin özellikleri bilmiyosun markayı karalıyosun neymiş efendim casper kasa bile yapamazmış laptopu parçalayıp versen vida bile tutturamazmışım .d çok gördün beni herhalde çalışırken canım ben araba tamircilide yaptım bilgisayar tamirciliğide

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benim casper hiç bir alakam yok şirketin yanından bile geçmedim sadece modellerin özellikleri bilmiyosun markayı karalıyosun neymiş efendim casper kasa bile yapamazmış laptopu parçalayıp versen vida bile tutturamazmışım .d çok gördün beni herhalde çalışırken canım ben araba tamircilide yaptım bilgisayar tamirciliğide

Baya yakın mesleklermiş :)

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
hayır yakınlığından değil vidayı tutrumassın diyo ya o yüzden dedim

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya ben anlamıyrum casper gelse benim prpgandamı yap dese anlicamda neyin kavgasını veriyosunuz adamlar sonuçta bi marka yaratmışlar montaj sanayide olsa ucuza halka bilgissyar satıyolra ne güzel taksitle işimizi görüyor helal olsun heee bi soruun çıkarırsa uğraştıyo casper o kadar bide 30 gün pc nin kilitliyo sonuna kadar o süreyi kullanıyo sağolsun birde laptopları biraz sorunlu oluyor tabi şans işi bunlar o yüzden kafanızı böyle şeylere yormayın

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ya kardeşim zaten benim hiç bi ilgim yok casperle haklısın adamlar çok iyi fiyata yapıyolar taksit fln da iyi ama kötü olmayan bi bilgisayara yok işte kötü casper yapamaaz diyo her markada sorun çıkabilir yani
biraz düzgün kullanırsak hiç bişey olmaz zaten çevremdekilerde casper kullaınyo hiç bi sorun olmadı toshibada kullanan var 2 kere servise gitti .d elektronik eşya sonuçta

Herkesin kendi tercihi ben önceden kullandım yeni bi tane alcam sadece onun özellikleri kötümüymüş onu sölim dedim tartışma çıktı neyse tekrarr sölüyorum casper hiç bi alakam yok
neyse iyi geceler

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hasee bios güncellemesinden sonra bariz biçimde ısınma sorunu azaldı.
Henüz temizlik yapmadım
Önceden 1 saat oyun oynayınca 90-100 derece arasında oluyordu şimdi 70 derece.
Bundan istifade ben de overclock yaptım ekran kartına :D
450'den 600'e çıkardım gpu hızını
790'dan 948'e çıkardım ekran kartı ram hızını
1080'den 1400'e çıkardım shader hızını

şu an birkaç saat oynamama rağmen 80 derece(temizlik yapmayışıma rağmen)
fps 60'dan 80'e çıktı oyunda :)

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Hasee bios güncellemesinden sonra bariz biçimde ısınma sorunu azaldı.
Henüz temizlik yapmadım
Önceden 1 saat oyun oynayınca 90-100 derece arasında oluyordu şimdi 70 derece.
Bundan istifade ben de overclock yaptım ekran kartına :D
450'den 600'e çıkardım gpu hızını
790'dan 948'e çıkardım ekran kartı ram hızını
1080'den 1400'e çıkardım shader hızını

şu an birkaç saat oynamama rağmen 80 derece(temizlik yapmayışıma rağmen)
fps 60'dan 80'e çıktı oyunda :)

Anlatsan yapsak bizde :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bedava verseler casper alırım :D paralı verseler günahımı vermem satış sonrası destekleri 00000 garanti 00000 memnun değilim...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hazır yeri gelmişken sorayım arkadaşta nirvana var i7 li, optimus özellikli ekran kartını win7 ultimate de video programlarında bi türlü aktif edemedik, her seferinde ekran kartı yanıt vermeyi kesti gibi bi hata aldık.İlla home premiummu kurmamız gerek

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Hazır yeri gelmişken sorayım arkadaşta nirvana var i7 li, optimus özellikli ekran kartını win7 ultimate de video programlarında bi türlü aktif edemedik, her seferinde ekran kartı yanıt vermeyi kesti gibi bi hata aldık.İlla home premiummu kurmamız gerek

Ben anlayamadım açıkcası tam bu kart değişimlerini sistem kendisi yapmıyor mu zaten siz seçebiliyor musunuz şu programla şu kart kullanılsın diye :/

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Programa sağ tıklayınca nvidia ile aç gibi bişey var onun sayesinde yüksek güç isteyen programları açıyormuşsun.Diğer zamanlar vga da takılıyor, sorsan tasarruf bana göre bi bka yaramayan sırf iş çıkartan bi uygulama