Canon 200d mi yoksa Nikon d3500 mü?

Bu konuyu okuyanlar

eyubogluzynp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar hobi olarak fotoğraf çekmek için fotoğraf makinesi almak istiyorum. Fotoğraf makineleri hakkında pek bilgim olmadığı için araştırmalarım sonucunda Canon 200d ile Nikon d5300 arasında kaldım. Nikon 3100tl civarında canon ise 3400-3500tl civarında. Slzce 300-400tl fazla verip canon almak mantıklı mı?
İlk defa dslr fotoğraf makinesi alacağım. Yoksa bu iki makineyi de düşünmeyip başlangıç için başka bi makine mi almalıyım?
Bu doğrultuda ne önerirsiniz? Şimdiden herkese teşekkürler

onuryavuzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotograf konusunda ikiside neredeyse eşdeğer ama kullanım konusunda canon daha kolay özellikle yeni başlayanlar için daha kolay öğrenebilirsin. İşin içine arada bir video çekerim diyorsan kesinlikle canon almanı tavsiye ederim. Ben canon 700d kullanıcısıyım ve fotoğraf ve video konusunda çok memnunum. Birkaç küçük tavsiye vermem gerekirse lenste titreşim engelleme (imade stabilizer) olmasına mutlaka dikkat et birde eğer bütçen elverirse uygun fiyatlı sayılabilecek 500mm f:1.8 lens lens alırsan çok daha güzel işler çıkarabilirsin.

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Başlangıç için bence 200D gayet güzel bir makine. Oldum olası Nikonların arayüzüne hiç alışamadım ve Canon'un makinelerinde kullandığı arayüzü hep kolay bulmuşumdur. Her ne kadar bütün seti satıp Sony'e geçme isteğim olsa da. Bence Canon 200D alıp onuryavuzer'ın dediği gibi kit lensin üstüne bir de 50mm 1.8f al. Piyasadaki en ucuz ve o orantıda en kaliteli lens. Bu tabi sadece Canon'da bu kadar ucuz. 3. parti markaların lenslerini katmadan söylüyorum ki diğer markaların 50mm 1.8f lensleri çok pahalı.

Son mesajlar