Çanak Anteni Nasıl Ayarlayabiliriz

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Yeni eve taşındık uydu ile ilgilenenler 30'dan Aşağı yapmıyor nasıl kendimiz Çanağı ayarlayabiliriz.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Yeni eve taşındık uydu ile ilgilenenler 30'dan Aşağı yapmıyor nasıl kendimiz Çanağı ayarlayabiliriz.
Referans olarak alabileceğin en yakın çanak antene göre konumunu ayarla ve bağla daha sonra telefona uygulamasını indir. Uydu için gerekli değerleri uygulamaya gir sonra cihazı lnbnin oraya tutarak ince ayar yap. Biraz uğraştırıcı ama denendi çalışıyor :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Referans olarak alabileceğin en yakın çanak antene göre konumunu ayarla ve bağla daha sonra telefona uygulamasını indir. Uydu için gerekli değerleri uygulamaya gir sonra cihazı lnbnin oraya tutarak ince ayar yap. Biraz uğraştırıcı ama denendi çalışıyor :)
Çanağı demirlere bağladık o yüzden alıcıya ulaşımım yok :D Referans olarak alıyorum ama konum doğru yükseklik ve genişlik sıkıntı..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
servis çağır uydu bulucu alet gerekiyor o 650-1000TL...

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Çanağı demirlere bağladık o yüzden alıcıya ulaşımım yok :D Referans olarak alıyorum ama konum doğru yükseklik ve genişlik sıkıntı..

Kendin bir şekilde ayarlayıp görüntüyü alsan bile. Sinyal kalitesini yüksek tutturabilmen zor. En ufak bozuk hava ve rüzgarda yayın problemi yaşarsın. Çağır antenciyi gelsin yapsın. En güzeli bu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
eski analogları ayarı ile dijitalin ayarı aynı değil analog anlatılırken dijital yaşamak ta işe yaramıyor alet gerekiyor google play'de uydu bulucu olsa da onlar masal...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sinyal yakalayıcı şart, yoksa kaliteli yayın izleyebileceğini sanmıyorum.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Cimrilik başa dert.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Uyducu çağırın, 30'dan kastın 30₺ ise, ucuz bile.. Şu an kimi çağırırsan çağır, sadece gelme gitme bedeli olarak alıyor 30₺'yi, hizmet bedeli de ayrı..

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Cimrilik başa dert.
Hiç sanmıyorum :)

Bazı insanlar kendi işlerini kendileri yapmak ister ve bundan zevk alır. Şahsen ben öyleyim, evime bir tane usta gelmiş değil. Alçı, boya, uydu sistemi, elektrik işleri sürekli araştırıp kendim yaparım cimrilikten ziyade zevk alıyorum ben. Arkadaşımızda muhtemelen benim gibi kendi çabalarıyla yapmak istiyor :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229

Bazı insanlar kendi işlerini kendileri yapmak ister ve bundan zevk alır. Şahsen ben öyleyim, evime bir tane usta gelmiş değil. Alçı, boya, uydu sistemi, elektrik işleri sürekli araştırıp kendim yaparım cimrilikten ziyade zevk alıyorum ben. Arkadaşımızda muhtemelen benim gibi kendi çabalarıyla yapmak istiyor :)
Olay tam olarak bu yapıp öğrenmek istiyordum ama mecbur adam getircez :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

Ben de öyleyim ama bazı şeyleri de ehline yaptırmak lazım. Haa, uydu ayarlama cihazı alacaksa kendi de yapabilir. Ama o cihazı almaktansa olan birine yaptırmak daha mantıklı.

Mesela su tesisatı döşemek kolay ama boru ısıtma makinesi varsa. Peki, makineyi almak mı mantıklı, yoksa tesisatçı çağırmak mı? Bunun gibi..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Ben de öyleyim ama bazı şeyleri de ehline yaptırmak lazım. Haa, uydu ayarlama cihazı alacaksa kendi de yapabilir. Ama o cihazı almaktansa olan birine yaptırmak daha mantıklı.

Mesela su tesisatı döşemek kolay ama boru ısıtma makinesi varsa. Peki, makineyi almak mı mantıklı, yoksa tesisatçı çağırmak mı? Bunun gibi..
pis işlere eleman çağırmak daha sağlıklı eski şirketten biliyorum biz daha çok bozmuştuk aslında yaktık...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278

Tanıdık varsa sorun olmaz, tanıdıktan istesin :) Takım taklavat lazım olunca o lazım olan şey bende de yoksa etrafımdan buluo yine işimi kendim görüyorum :)

Çevrede böyle takım taklavat bulamayacağın şeyler varsa işi yapanlara bırakmak konusunda el mahkum :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Olay tam olarak bu yapıp öğrenmek istiyordum ama mecbur adam getircez :D
Ben eskiden çanağı kendim yandaki çanakla aynı konuma getirip sinyal almıştım ama her kanal çekmiyordu tabi bu da şans işi :)

zenci-köle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
QuickSat uygulaması çok işine yarar uyduyu seç 5 dakikada ayarla...
a2iZRAA_r2bJebMv23fuWlK12d5w_TUJEG6xsNjpOHTMrLU-gliqZvmuaDF7mOOBJq0=h900

7kXHIMYG1BHmVNezSPUUhTlyw2o-GdZghI4j_E9_Q77XwR4Mju_rNaSg1QuQas85kdI=h900

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Adam çağırdım geldi halletti :D 20 lira verdim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
beyfendi o aleti lütfen amacı dışında kullanmayın çoluk çocuk var ayıp oluyor...