Çalışmak istemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

İsyankar97

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Kaç aydır 0 lira gelirim.

Çalışmak çooooookkk zor geliyor

ama parada lazım, bogaz durmuyor.

sizce ne yapayım ?

egoist, kendini birşey sanan insanlarla 8-10 saat geçirmek istemiyorum.

Musteriye yalvarmak istemiyorum.

Çok asosyalim

Donuk bir yapım var, işverenler merkep gibi gülmemi bekliyor.

Ben gülmeyi sevmiyorum, normaldede gülmem, tebessum ederim mutlu olursam.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Sokak şarkıcılığı ne laa burası Meksika mı?. Bizim ülkemizde yemez böyle şeyler.

Konuyu açan arkadaş için de çözüm. Kendi işinin patronu olursan sıkıntı kalmaz.

Reaksiyon puanı
16,118
bu tatlı kız meksika'da değil ki Türkiye'de...

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
İşte başlıyoruz. Ne zamanıdır 21. Yüzyılın teknolojileri yüzünden yada dolaylı olarak asosyal olan gençlerin geleceğe nasıp hazırlanacağını bekliyorum. Git açıl kardeşim, içine kapanıp ne olacan dünya senin gibi 7 milyar insan dolu, içine kapanma. Yoksa işiniz çok zor.

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Bence sen kendini bir şey sanıyor olabilir misin? Doğru yerde, doğru insanlarla çalıştığında yaptığın işten keyif alırsın. Çalışmak istememenin tek bir sebebi olabilir; tembellik.

Tembellik yaparsan zaten yakında o boğazı da doyuramazsın.

denizderya85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Birçok insan emin ol mutlu değil çalışmaktan. Aslında çalışmak değil, belkide olmasını istediği yerde olmadığı işleri yapıyor olmaktan mutlu değil. Ama çalışmak üretmek ve kazanmak kadar da güzel bir durum yok. Kendine daha uygun seni daha iyi ifade eden bir iş yap. Çalışmadan hayat sürmez. İstesen de istemesen de sevsen de sevmesen de bu sistem çalışmayı mecbur kılıyor. Başka şansımız yok

Reaksiyon puanı
16,118
ne varsa Nirvana'da var bunu ve bir sürü Nirvana şarkısını çal...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Halka sorsan %90'ı istemiyor.
Ama şunun ile motive et kendini, bir şeyler yapmak için para gerekiyor. :)

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Bende senin gibiyim..Direnin.....Direnin....! İlk öncelikle nerde yaşıyorsun? Ailenin durumu vs nasıl? Yaş kaç nelere yatkınsın...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Çalışmak helalinden rızkını çıkarmak, çoluğuna çocuğuna bakmak, eşinle mutlu huzurlu bir gelecek hazırlamak...
Bunlar beni mutlu eden/ edecek olan değerler olmalıdır.

Çalışmayan insan kendinde değildir, aklını kullanamıyordur demektir. Sen eğer bir akla sahipsen ve elin kolun iş yapabiliyorsa mazaret üretmeyi bırak ve kendine uygun, yeteneklerin doğrultusunda en kolay en güzel işi düşün ve o doğrultuda yol almaya bak.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Emek ve alın teri olmadan insan hayatı dolu dolu Yaşamaz. Ve bunları yapmazsanız hayat size boş ve anlamsız gelecek..
Neden herşey de isyan ediyorsunuz? Bu bir çözüm mü? Hayatınızı böyle yaparak sadece çekilmez bir hâle getiriyorsunuz. Öncelikle bu ruh halinden kurtulun.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Çalışmak için birinci altın kural evlenmek. Bakın sevgili bulmak değil. Sevgiline gidici gözüyle bakabilirsin, kendi yesin diyebilirsin. Ama eş olduğu zaman o sana emanet olduğu zaman çalışmaktan zevk alman gerektiği zorundalığını hissediyorsun. Birinin yükümlülüğü üstünde olduğu zaman çalışmak için can atıyorsun. Bul ve evlen.