C# Sql Tablo Kopyalama Yardım

Bu konuyu okuyanlar

onrszr58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir sorum olacaktı. SQL 2005'te OGRENCILER isimli database içindeki dersler isimli bir tabloyu. SQL 2014'te yeni bir database içine nasıl aktarabiliriz ? Database tamamını istemiyorum. İstediğim tabloyu çekmek istiyorum.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
en kolay söyle yapabilirsin (suan management studio yüklü olmadigi icin varsayilan olarak yaziyorum)
bildigim kadariyla 2005 de script olustururken datalari icine almiyor o yüzden iki adamla yapacaksin. Ilk olarak tablo yapisinin oldugu scripti olusturman lazim:
management studio yu ac, veritabanina sag tikla, tasks-> generate scripts i sec. Daha sonra karsina bir script wizard gelecek, oradan tablonu secebilirsin

datayi almak icin yine tasks menüsünden export datayi secip excel e datalari aktarabilirsin, ya da bildigin tabloyu select sorgusuyla tüm datalari gösterip kopyala yapistir yapabilirsin.. daha sonra diger database in icin de, olusturdugun scripti kullanarak tabloyu olustur ve sonra yine data wizard kullanarak excel dosyasini olusturdugun tabloya import et..

daha kisa bir yol olarak da sql 2008 yükle, cünkü script olarak alirken datalari da birlikte alabiliyor. Yükledikten sonra o database i 2008 ile acarsan ve datalari script olarak alirsan, olusan sql sorgusunda hem tablo semasi hem de datalar olur. Onu daha sonra diger databes in icin sql cagirirsan tabloyu ve verileri ekler. Burda resimle göstermis hangi secenegi secerek datalari dahil edecegini SQL Server 2005 - Export table programmatically (run a .sql file to rebuild it)

onrszr58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:eek:k teşekkür ederim :)