C Programlama Ödev Yardım

Bu konuyu okuyanlar

onurklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bu yıl birinci sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Bu hafta bir ödev aldık ama pek anlayamadım daha çok yeni olduğum için bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. ( En son dersimizde if'i işledik henüz döngülere geçmedik bu ödevde de döngüleri kullanamıyoruz scanf printf if gibi komutları sadece kullanabiliyoruz.

WhatsApp Image 2018-10-10 at 21.03.42.jpeg

onurklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hala yardımlarınıza ihtiyacım var.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
takildigin yer tam olarak ne.. döngü kullanmak zorunda degilsin, onun yerine recursive denilen bir imkanimiz var. Recursive yani kendi kendini cagirma olarak cevirebiliriz.. Bir metod düsün, sonucu bulana kadar kendini cagiriyor.. Iste problemini böyle cözeceksin. Google da recursive method diye aratirsan cok kaynak bulacaksin. Oncelikle nasil kullanildigini örneklerle anlamaya calis, daha sonra kendi ödevine uygula. Cok zor degil yapmak, biraz caba göstermek lazim sadece.

kolay gelsin

onurklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
takildigin yer tam olarak ne.. döngü kullanmak zorunda degilsin, onun yerine recursive denilen bir imkanimiz var. Recursive yani kendi kendini cagirma olarak cevirebiliriz.. Bir metod düsün, sonucu bulana kadar kendini cagiriyor.. Iste problemini böyle cözeceksin. Google da recursive method diye aratirsan cok kaynak bulacaksin. Oncelikle nasil kullanildigini örneklerle anlamaya calis, daha sonra kendi ödevine uygula. Cok zor degil yapmak, biraz caba göstermek lazim sadece.

kolay gelsin

hocam öncelikle teşekkür ederim anlamadığım kısımlardan bir tanesi ödevimizde yapılan işlem sayısını bizden ekrana yazdırmamızı istiyor ama ben bunu nasıl yapabileceğimi bulamadım sadece printf ile işlemi kendim sayıp sadece ekranda gözükmesini sağlayabilirim gibi geldi.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
recursive metodun icine bir tane counter koyarsan ve islemleri o metodun icinde yaptirirsan sayiyi bulabilirsin.. Dedigim gibi öncelikle recursive metodlari ögrenmeye bak.. Mantigini anladiktan sonra neyi sayacagini da anlarsin

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
arkadas yazmamis ama ikinci soruyu cözmüs sadece kücük bir noktada yanlislik yapmis o da düzeltildi.. Yardimci olmak isteyenler ilk soruda yorum yapabilirler. Ayrica yazdigim recursive metodlarin biraz ileri seviye oldugunu farkettim. Cünkü muhtemelen bu arkadaslar daha metodlara bile girmemistir.. Zaten formüldeki katsayilar sabit oldugu icin recursive e gerek yok

onurklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadas yazmamis ama ikinci soruyu cözmüs sadece kücük bir noktada yanlislik yapmis o da düzeltildi.. Yardimci olmak isteyenler ilk soruda yorum yapabilirler. Ayrica yazdigim recursive metodlarin biraz ileri seviye oldugunu farkettim. Cünkü muhtemelen bu arkadaslar daha metodlara bile girmemistir.. Zaten formüldeki katsayilar sabit oldugu icin recursive e gerek yok
evet hocam buraya eklemeyi unutmuşum teşekkür ederim.