C=48 D=62 gb ben D yi nasl byltrm

Bu konuyu okuyanlar

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
evet daha uygun bi başlık bulamadım..  Zzz

yine bi sorunum var ben pc me ilk format attığımda C yi 48 D yi 64 olarak ayarlamıştım format tacağım zaman c yi silip yeniden kuruyodumm ama şimdi ben d yi biraz daha büyütmek istiyorum bana Partition Magic programını önerdiler indirdim kurdum ama kullanamıyorum googlede arama yaptım ama sonuç yokk bilen arkadaşlardan yardım bekliyorumm  ;(

sahmaran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben paragon partition manager kullanıyorum. Tavsiye ederim

nfmtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş aynı işlemi bende yaptım. sistem komple çöktü. ne var ne yok kaybettim

sen en iyisi sağlam bi yedek al. ondan sonra xp yi kurarken istediğin gibi ayarla diskini. riske girme

paleokastro

Doçent
Reaksiyon puanı
1
"Acronis disk director suite" i tavsiye ederim. Partition magic ten daha basit arayüzü var. Kurduktan sonra bootable cd oluşturup kolayca kullanabilirsin

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
format atmadan yapman sağlıklı değil, ben daha önce c d diye ayırırken disk hatası vermişti, zorunlu format atmıştım, bence 2 bölümü de sil windows yüklemesi sırasında 2 tane ayrı ayrı yeniden oluştur. en sağlıklısı ;)

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
NecronomicoN dedi ki:
format atmadan yapman sağlıklı değil, ben daha önce c d diye ayırırken disk hatası vermişti, zorunlu format atmıştım, bence 2 bölümü de sil windows yüklemesi sırasında 2 tane ayrı ayrı yeniden oluştur. en sağlıklısı ;)

Yapamayanlar neden sağlıklı değil diyor. Ben Partition Magic ile bölümledim, sorun yok, tek sorun elektriklerin kesilmemesi, yoksa iki parition da uçabilir.

D sürücüsüne sağ tıkla, resize var. D sürücüsünün yeni boyutunu seç. Ama seçebileceğin boyut c'deki boş miktardan fazla olamaz. Sonra sol panelde apply var.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ikxan dedi ki:
NecronomicoN dedi ki:

Yapamayanlar neden sağlıklı değil diyor. Ben Partition Magic ile bölümledim, sorun yok, tek sorun elektriklerin kesilmemesi, yoksa iki parition da uçabilir.

D sürücüsüne sağ tıkla, resize var. D sürücüsünün yeni boyutunu seç. Ama seçebileceğin boyut c'deki boş miktardan fazla olamaz. Sonra sol panelde apply var.

özür dilerim üstadım ben sizin kadar ermiş değilim bu konularda

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
NecronomicoN dedi ki:
ikxan dedi ki:
NecronomicoN dedi ki:

özür dilerim üstadım ben sizin kadar ermiş değilim bu konularda

Ya sağlıklı değil demişsin, alınma ama herşey formatla çözülmez. Benim 80 Gb diskin büyük bölümü dolu. Bunların yedeğini alacam, format atacam, windows kurcam, driverları yükleyecem sonra kullandığım programları kurup kişisel ayarlarımı yapacam. Sonra aldığım yedek dosyaları tekrar geri yükleyecem. Benim 1 günüm gider. Oysaki partition magic in yaptığı sadece diskin partition bilgilerinin bulunuğu yerin bilgisini değiştirmek. Toplasan 5 dk sürmez. Üstelik windows'u yeniden başlatmayada gerek yok. Seçim sizin ben bir günümü buna harcamak istiyorum diyorsanız kolay gelsin.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben sadece verilerin uçma ihtimalinin olduğunu belirtmek istedim, ayrıca bunu benim söylememe de gerek yok program size ısrarla verilerinizin kaybolma ihtimalini vurguluyo. neyse bakalım arkadaş napıcak

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
NecronomicoN dedi ki:
o kadarını bende yaparım (en azından o kadarını) ben silmeden büyültmek istiyorum d diski tamamen film dolu yedekte alamam arşifide bozmak istemiyorumm.. :S