Büyü, Nedir ? Nasıl olur ? İnanırmısınız?

Bu konuyu okuyanlar

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Büyü

Büyü, Nazar , Muska , Sihir , Keramet , Muska , Gözbağı...

Büyü Nedir ?
Şeytan hiç bir zaman insanların huzur içinde, mutlu bir hayat geçirmelerini istemez. İstediği tek şey vardır; bütün insanları kendisiyle birlikte cehenneme sürüklemek. Bunun için de elindeki bütün imkânları seferber eder. İnsanları kandırmak için her türlü hileye başvurur.

Büyü de; şeytanın bu hilelerinden biridir. Şeytanın insanları bu dünya hayatında mutsuz etmek ve kendisiyle birlikte cehenneme götürmek için kullandığı korkunç bir tuzak. Şeytanın bir ilmi; büyü, sihir ve hüddam…

Büyü Günah mıdır?

Bazı kimseler büyünün günah olmadığını, hatta bazen bunun iyilik sayılabileceğini iddia ederler. Ama gerçek böyle değildir. Herkesin bir kaderi vardır. Tanrı herkesin kaderini çizmiş ve ona irade gücü vermiştir. Bir insan doğar ve kaderine göre bir ömür sürer. Bu arada iyiyle, kötüyü ayırmak için vicdanından yararlanır ve doğru yolda yürüyebilmesini de iradesi sağlar. Bir insana büyü yapıldığı zaman onun doğru yolda gitmesini sağlayan iradesi elinden alınmaktadır. Yani kendisi savunmasız bırakılmaktadır. Bu da Tanrıya karşı gelmek demektir. Din kitaplarının hepsinde de büyünün çok ağır bir suç olduğu yazılıdır. Hatta Tanrının gerektiğinde her türlü suçu bağışlayacağı belirtilmekte fakat büyü yapanı asla bağışlamayacağı belirtilmektedir.

Bütün bunlardan da anlaşılacağı gibi büyü yapmak, ve yaptırmak günahtır! Bir insanın kaderini değiştirmek, iradesini elinden almak, kendisine acı çektirmek gerçekten çok büyük bir suç ve günahtır.

Büyünün İyisi Var mıdır?

Bazı kimseler kısmet açmak için veya buna benzer nedenlerle büyü yapmanın sevap olduğunu iddia ederler. Mesela evde kalmış bir kıza büyü sayesinde koca bulmanın iyilik olduğunu söylerler. Bu da yanlış bir düşüncedir. Tanrı, herkesin kaderini ayrı çizmiştir. O isterse evde kalmış kuluna uygun bir eş de verebilir. Böyle bir durumda o genç kızın hayırlı bir eş için dua etmesi daha doğrudur ve aynı zamanda sevaptır. Ama Tanrının işine karışarak, alın yazısıyla oynamak yine onun dualarından, kitaplarından, sıfatlarından yararlanarak, büyü yapmak büyük hatadır.

Büyü Çeşitleri

Ak Büyü
Kara Büyü

Kırmızı Büyü

vs. vs..

Gelin Büyü hakkında bilgilerimizi paylaşalım ..

webdelisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Büyüye inanırım ama böyle şeyleri fazla kafaya takmayacaksın.Kafayı yersin sonra.Büyü var ama yokmuş gibi davranmak en iyisi bence :)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
Öyle.. bir dönem büyünün varlığına inanmazdım..
Ama büyü var...

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
büyümü boşwersene yaa büyü diye bişi yoktur ben inanmam |)

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
inanın inanın... bu arada sizin bilmediğiniz değişik yazı tarzı şeyler çıkarsa üzerinizde evinizde sakın yakmayın kağıdı suya göle denize atın

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hadi büyü diye bişi olsa bana kim büyü yaparki hem nie herkes büyü yaptırmıyo gercekten büyü gerçek oluyosa neden herkes büyü yaptırmıyo :S

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
büyü vardır gerçektir o yüzden de yasaktır Büyü iyi insanların işi değildir

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gende inanmam kendi gözümle görebildiklerime inanırım :)

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Öncelikle Seçilcim, yazın sanırım alıntı ve tanrı kelimesi bolca geçiyor. Onlara bir el at istersen. ^^

Büyü tabii ki var, vaktinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e de(s.a.v) yapılmıştı. Fakat herşeyin tek çözümü olduğu gibi bunun da tek çözümü tüm aleme indirilmiş olan Kur'an-ı Kerim dedir...

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) kendisine büyü yapıldığı zaman Nas ve Felak Surelerini tekrar tekrar okumuş ve afiyete kavuşmuştur...

Büyü dinimizce kesinlikle yasaklanmıştır. Cahiliye devrinde bolca ''büyücü'' ''bağlayıcı'' varmış fakat İslamiyetin doğuşu ile Peygamber Efendimiz (s.a.v.) hepsini yasaklamıştır. Lakin ne yazık ki bu dönemlere kadar bu çirkin şey gelebilmeyi başarmış.

Büyüden uzak duralım, bol bol Nas ve Felak Surelerini okuyalım. :)

@LgOsS Allah'a da inanmıyorsun demekki... Onu da gözünle görmüyorsun...

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yhaaa ne alakası var sen şimdi bana direk ataist diyosun :S
ben büyünün gerçekleştiğini hiç görmedim ondan bahsediyorum

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
bilgilendirdigin icin tesekkürler

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
@LgOsS ben sadece büyününde var olduğunu nasıl ALLAH'ı göremesen de inandığın gibi büyüyü de görmeden inanabileceğin mantığını sana kısaca açıkladım. Öylesin demedim. Arada ince bir bağ kurarak kafandaki çelişkiyi kaldırmaya çalıştım. Yanlış anlamışsın ama...

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ben büyülenmeye inanırım, ilk bakışta olabilir. Büyüleyici güzelliklere inanırım.
Büyülü geçen zamana inanırım.

Ha olmayan bir şeyin yasaklanmayacağına, bir yasak konduysa bunun "bu var ama yapmayın" anlamına geldiğine de inanırım.

seciL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
102
büyü wardır ve çok açık bi şekilde kuran da da olduğu yazıyor. diyor ki büyü yapanlar ve yaptıranlar kesinlikle cehenneme gidecektir onlara cennetin kapısını bile göstermicem diyor yani öle bişeyler diyor tamamını unuttum ama okudum yani ve kuran da da varrr !!!

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki büyülerin gerçekleştiğini gören varmı büyü yüzünden ölen, hastalanan, veya başına bişi gelen varmı :L

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
peygamber efendimizde büyünün varlığından bahsetmiş diye biliyorum.hatta yanlış hatırlıyosam düzeltin veda hutbesindeki konuşmasında vardı diye hatırlıyorum...

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Maalesef nazar gibi büyü de insanlara çok büyük zararlar verebiliyor. Ölüm, hastalıklar... Olmuyor değil @LgOsS... Dediğim gibi Nas ve Felak Sureleri zırh gibi korur biznillah. Efendimiz Hz. Muhammed'e (s.a.v.) yapılan büyü çok etkili bir büyüymüş, oldu yerden hareket dahi edemiyormuş fakat Nas ve Felak Surelerini çokca okumuş o anda. Afiyete kavuşmuş... :) Büyüden Mü'min korkmaz. Bolca okur... :)

yer6, Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) veda hutbesinde büyü ile ilgili bir açıklaması yok fakat yasak olduğu Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerlede sabittir... :)

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki bu büyü nası yapılıyo kim yapıyo :S

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Büyüler iyi niyetten noksan insanlarca yapılır. Birisine istediğini yaptırabilmek için, kaderine razı olmayıp değiştirmeye çalışmak için, yada sevmediği bir insanın kötülüğü için...

İşin özü kötülük yani.

Büyü yapmadığımız için (Allah muhafaza buyursun) tabi şöyle şöyle yapılır diyemeyeceğim... Bu nasıl yapılır olayına bence çok takılma. ;)

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nese boşwer. verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler ^^

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar o tür filmler zırvalıktan başka birşey değil. İnsanları korkutabilmek için uydurmadıkları halt kalmıyor. |)

Buarada @LgOsS rica ederiz. :) Yardımcı olabildiysek ne mutlu.

@LgOsS

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bencede film çok saçmaydı hiçte korkutucu deil dabbe de bile daha fazla korkmuştum

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Niye öyle söyledin ki?Semum'da büyünün nelere yol açabileceği, Kur'an destekli olarak anlatılıyordu.

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Dabbe ise ayrı bir saçmalık! Dabbetül arz alakasız bir şekilde aksettirilmiş. Bu tür filmler hep biz Türklerin başının altından çıkıyor. Uzak durmanızı tavsiye ederim. |)

elektr10 haklı olabilirsin lakin, konu saptırılarak anlatılıyor çoğu kere. Herşey fazlasıyla abartılıyor.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
mavinok.ta dedi ki:
elektr10 haklı olabilirsin lakin, konu saptırılarak anlatılıyor çoğu kere. Herşey fazlasıyla abartılıyor.
Saptırılması normal çünkü yapımcıların amacı bize bir şeyler öğretmek değil, korku unsurlarını abartarak izleyici çekmek, para kazanmak.
İçlerinden seçip almasını bilmek gerek :)

Böyle diyorum ama aslında kolay kolay da gitmem böyle filmlere.Neyse ben sustum :*

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
elektr10 yanlış anlamışsın beni... Bende senin dediklerinin zıttı hiçbirşey söylemedim ki...

mavinok.ta dedi ki:
Arkadaşlar o tür filmler zırvalıktan başka birşey değil. İnsanları korkutabilmek için uydurmadıkları halt kalmıyor. |)

Ben de insanları korkutma çabaları içinde olduklarını bu niyetle gerçekten çoğu kere tamamen uzaklaştıklarını belirtmiştim. Neyse sorun değil. :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Tartışma veya yanlış anlaşılma çabası içinde değilim mavi :) Söylediklerini biraz açtım sadece ;)