Bütçe Yok - Öneriniz Lazım

Bu konuyu okuyanlar

avansas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dostum arka kasa kalitesiz nedir yaa... :(
Sade bir güzellik var onda hem güzel bir kılıf ile çok daha güzel olur o, aklına google pixel gelsin pixel tasarımı çok çirkin ama en iyi donanım var en iyi kamera var xr'ninde öyle bir havası ve durumu var, xr kamerası çok harika & donanımıda en iyi performansı uzun yıllar verir, ekranı xs serisinden daha iyi o süper amoled ekranlar güzel görünsede 2 seneye sararma filan o güzelliği yitirir. Xr sararma filan olmaz ekranında 5 yıl sonra yine aynı işlevleri görür + satışıda ona göre daha kolay olur çünkü uygun fiyatlı sorunsuz, son çıkanlardan + performans kaybetmeyen cinsten bir cihaz oyunlar iosta daha kaliteli ve cihaza çok iyi optimize olduğu gibi xr performansı ile her zaman en iyi ve en kaliteli performansı uygulamalarda ve oyunlarda alırsın.

---- Mesajlar birleştirildi ----

+ yazılım kalitesi yok miui işlevsel yok güncelleme, rom bunların sonu yok tutup abuk sabuk işlerle milleti oyalıyorlar. Sonuçta hiç bir zaman tam stabil ve sorunsuz cihaz eline geçmiyor mi'de donanım var hadi diyelim biraz kalitede var ama servis hizmeti, yazılım.... pahallı bir cihazda bu konulardaki açıklar kabul edilemez bence...
cevabın için teşekkür ederim. değerlendireceğim. umarım karar vermemde yorumunuz cok etkili olabilir.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
cevabın için teşekkür ederim. değerlendireceğim. umarım karar vermemde yorumunuz cok etkili olabilir.

Yanlış anlamada pixel 3 6000 olsa türkiyede satılsa yine alan olur pixelin sana sunduğu 3yıl güncelleme birde androidin en stabil hali ve çirkin materyal tasarım. İphone xr ise biraz düz olsada şekli,tasarımı ikonları güzel daha güvenli, daha stabil, 5yıl güncelleme,daha kaliteli uygulamalar, servis desteği, optimizasyon bu daha uzun uzun gider millet bana saldırır niye bu kadar övüyorsun diye :D

Ama bilgisayar ile veri aktarımı vs işlerde bana kolaylık sağlayacak bir cihaz lazım dersen bunuda kablo bağlantı ile filan yapmam lazım dersen note9'da öneririm harika bir cihaz ve fiyat bandının en iyisi gerek kamera+performans+ekran kalitesi+verimlilik vs kişisel kullanımda xr kral, business note9. :D

Yanlız samsung ta övdüğünüz kadar iyi değil

Samsung note9/s9+ ve bir ihtimalde note8 dışında alınmaz... aman boş ver boşa konuşuyoruz bu gün s10 serisi krallar tanıtılacak :D ama görün bakın yeni cihazlar çıktıktan sonra gözünüze xr fiyat/performans gelecek... :D

Son düzenleme:

BenjaminF

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Yanlız samsung ta övdüğünüz kadar iyi değil
Ben kendi deneyimlerimi söyledim sadece

buna xiaomi veya huawei kullanan diğer arkadaşların yorumlarını da alsak süper olurdu. ;)
Bence memnun, kalanlar kötü bir telefondan geçenler olmalı Apple'ı ve özellikle Samsung'un infinity displayini deneyimlemiş birinin pekte beğeneceğini sanmıyorum açıkçası

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
oysaki mi 9 için bir beklenti içerisindeydim.
Neden cahil cühelanın lafına bakıyorsun?
Evde iki tane xioami cihaz var ben de bir senedir OnePlus 5t kullanıyorum. S7'den geçtim. 1 sene geçti hiçbir sorunu yok takır takır çalışıyor. Hatta ilk günden daha hoş daha oturaklı bir arayüz akıcılığına sahip güncellemelerle oldu bunlar.

Mi9 güzel cihaz olacak ama evofone fiyatı şişirecek. Kalkıp da 7000 fiyat ceketlerde S10u daha alınabilir olacağı için mi9 demedim.
Yukarıda denilmiş xr ekranı XS'lerdrn daha iyi.
Hani amoledin sararması başka olay kalite başka bir olay. Bunu bile ayiramayanlar kalkmış xr süper xr harika xr muhteşem diye çöp bir cihaza methiyeler diziyor.
Aman diyeyim XR'dan uzak durun.
Mi9 alınmaz diyenlere de bakmayın. Özellikle mi6dan sonra sıçrama yaptı xioami amiralleri. Ha dediğim gibi mi9 7000e gelirse o fiyatı edecek bir cihaz değil çünkü biraz üstüne S10 gelir.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Aynen sararma meselesi ve kalite farklı şeyler :D
Ben amoled ekran dandik demedim güzel gözükebilir ama orjinal formunu koruyamadıktan sonra. Birde xr ekranı renk doygunluğu & parlaklığı & doğruluğu olarak yeterince tatmin edici, sağlamlık açısındanda öyle ama kalitesiz...
S10 e gelecek ve xr dan daha iyi fp ürünü olacak diye düşünüyorum

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Kendim şu an iPhone 7 kullanıyorum. iPhone6'yı 4 yıl kullandıktan sonra iPhone7'ye geçen biri olarak çok memnunum. Telefonda oyun oynama huyum yok. İşimi görüyor en azından. Fakat 7 bin lira bütçem olsa. iPhoneXR alırdım hiç düşünmeden. Fakat arkadaşların dediği gibi yurtdışından almak mümkünse iPhoneXSMax alırsanız, en az 4 yıl hiç pişman olmadan kullanacaksınız.

lqNgab.png

fiyatlar bizim suçumuz ne kadar fiyata çıkartınız arsa çıkarsınlar hiç düşünmeden her sene yenisini alıyoruz onlar da düşünüyor ki bunlar zengin Ne de olsa alırlar diye fiyatları ile tavan yaptılar

Bir türlü anlayamadınız şunu, fiyatlar artmıyor. ₺'nin değeri düşüyor. ₺'nin değeri düştüğü için fiyatlar artıyor sanıyorsunuz. iPhoneX ilk çıktığında $999 fiyat etiketiyle satışa çıktı. Türkiye fiyatı ₺6.099'ydi. iPhoneXS çıktı yine $999 fiyat etiketiyle satışa çıktı. iPhoneXS'in şimdiki güncel türkiye fiyatı

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Kendim şu an iPhone 7 kullanıyorum. iPhone6'yı 4 yıl kullandıktan sonra iPhone7'ye geçen biri olarak çok memnunum. Telefonda oyun oynama huyum yok. İşimi görüyor en azından. Fakat 7 bin lira bütçem olsa. iPhoneXR alırdım hiç düşünmeden. Fakat arkadaşların dediği gibi yurtdışından almak mümkünse iPhoneXSMax alırsanız, en az 4 yıl hiç pişman olmadan kullanacaksınız.

lqNgab.png

Bir türlü anlayamadınız şunu, fiyatlar artmıyor. ₺'nin değeri düşüyor. ₺'nin değeri düştüğü için fiyatlar artıyor sanıyorsunuz. iPhoneX ilk çıktığında $999 fiyat etiketiyle satışa çıktı. Türkiye fiyatı ₺6.099'ydi. iPhoneXS çıktı yine $999 fiyat etiketiyle satışa çıktı. iPhoneXS'in şimdiki güncel türkiye fiyatı

Qrall yazdıklarının altına imzamı atarım. Oyun oynamayana 7/8 yeter oynayanada xr yeter xr'nin yetmediği yerde hiç bir cihaz yetmez. Zaten neyi beğenilmiyor anlamadım.

S10 e gelecek ve xr dan daha iyi fp ürünü olacak diye düşünüyorum

Fikrinize saygım var zevk meselesi ama birde şu var ikiside birbirini karşılıyor xr bataryası daha iyi. S10e ekran ve bir ihtimal ön kamera o noktada android vs ios/apple vs samsung konuşur. Xr önermemin sebebi cihazın güncellemesinden ziyade appstore yani uygulama kalitesi/servis kalitesi/ikinci el değeri gibi şeyler.

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144

lqNgab.png

Bende onu diyorum paramızın değeri kalmadı dolar alımının arttığını söylüyorum buna karşı çıkmadığımız için bizim suçumuz

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Madem uğraşmak istemiyorsun, bence iPhone'dan devam et. Eğer Android de bakacaksan yarın S10 çıkacak onu bekle bence. Note9 da harika cihaz. Ben de 2015'den beri i6S+ kullanıyorum dediğin gibi sıkıntısız, hala formunda. Bu stabiliteyi iOS'un koruyacağını düşünüyorum.

avansas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Günaydın Değerli Üye Arkadaşlar,

öncelikle karşılıklı fikir sunmanın bu kadar güzel olduğu bu platformda her yorum altın gibi anlaşılan çünkü kullanan kişilerin yorumları var genel olarak. Şuan için şöyle diyebilir miyiz? Sıralama: iPhone XR, Note 9, Samsung 10 Serisi, Mi 9, iPhone XS MAX

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Evet öyle ancak sakın özellikleri iyi diye huawei xiaomi gibi markalara bakmayın bende şuan huawei kullanıyorum s8 i o kadar özlüyorum ki imkanım olsa 1 dakika durmam
Çok saçma bir yorum yapmişsin abim iki senedir xioami kullaniyor resmen telefona asik oldu ve yeni telefonuda xioami olacak özellikleri iyiyse zaten o telefonlara bakacak keriz gibi gidip samsungun a9 çöpüne 3500 mü versin o beğenmediğin huawei ve xioami yakinda en çok satilan telefonlar olursa ozaman da görürüz sizi

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

öncelikle karşılıklı fikir sunmanın bu kadar güzel olduğu bu platformda her yorum altın gibi anlaşılan çünkü kullanan kişilerin yorumları var genel olarak. Şuan için şöyle diyebilir miyiz? Sıralama: iPhone XR, Note 9, Samsung 10 Serisi, Mi 9, iPhone XS MAX
Benim şahsi görüşüm
1.S10+
2.Xs max/Note 9
3.Mate 20 pro
4.Xr .
Kimse kusura bakmasın ben xr a 7000 tl verip dandik ekranına gün boyu bakacak kadar enayi değilim

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277

Mi9 u başa al diğerlerine bakma bile canavar olacak mi9

M

Murat Burç

SDN Okuru
oneplus ta 1.68 kafa sar değeri var o değerlerle hiç alınacak bir telefon olduğunu sanmıyorum

oneplus ta 1.68 kafa sar değeri var o değerlerle hiç alınacak bir telefon olduğunu sanmıyorum
8'in sar değeri 1.35 civarı 7nin de 1.30 civarı
O zaman Apple da almayalım. Sanki bunlar az.

S10 Plus
S10
Mi9/Önceliklere göre belki Note 9
XS Max

XR'ı bu listeye koymak bu cihazlara hakaret.

Son düzenleyen moderatör:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bugün çıkacak olan S10 serisini bekle. Mi9 da iyi seçenek ama Türkiye’ye gelmesi biraz zaman alabilir.

Onlar yerine meizu 16th,mi8,s9+,note 9,oneplus6/6t gibileri de alınabilir.

İos istiyorsan xr’ı öneririm.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Androidde lg g8 öneririm.

Eline xr almamış adamlar xr'ye laf yapıyor kafalar pırıl pırıl. Apple en gerçekçi renk doğruluğu, geniş renk yelpazesi ve liquid retina vs yönlerinden bahsederek xr ekranını tanıtır bunlar hd ekrana rakar Allah fanboyları ıslah etsin. Konu sahibi arkadaşa gidip bir xr'ye bakmasını öneririm.

Son düzenleme:

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Note9 kusursuz bir cihaz tavsiye ederim. Beklerim diyorsanız da S10+ alınır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Androidde lg g8 öneririm.

Eline xr almamış adamlar xr'ye laf yapıyor kafalar pırıl pırıl. Apple en gerçekçi renk doğruluğu, geniş renk yelpazesi ve liquid retina vs yönlerinden bahsederek xr ekranını tanıtır bunlar hd ekrana rakar Allah fanboyları ıslah etsin. Konu sahibi arkadaşa gidip bir xr'ye bakmasını öneririm.
Hadi canım hadi. Liquid diye allayıp pullayip 8 ekranını xra taktılar öve öve bitiremediniz.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Qrall yazdıklarının altına imzamı atarım. Oyun oynamayana 7/8 yeter oynayanada xr yeter xr'nin yetmediği yerde hiç bir cihaz yetmez. Zaten neyi beğenilmiyor anlamadım.

Kesinlikle katılıyorum. Alınabilecek bir cihaz.

Bende onu diyorum paramızın değeri kalmadı dolar alımının arttığını söylüyorum buna karşı çıkmadığımız için bizim suçumuz

Evet, aynen öyle.

avansas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, mi 9 resmi olarak satış tarihi ne zaman veyahut ülkemize ne zaman gelir bilginiz mevcut mudur?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Nisan sonu, mayıs başı diyeceğim ama distribütörlüğüde var uyduruktan da olsa ayrıca buda distribütörün ilk amiral tecrübesi olacak benim tahminim nisan sonu mayıs başı hatta fiyat oturması filan temmuzu bulur. Oturması derken düşmesi filan.

avansas19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Nisan sonu, mayıs başı diyeceğim ama distribütörlüğüde var uyduruktan da olsa ayrıca buda distribütörün ilk amiral tecrübesi olacak benim tahminim nisan sonu mayıs başı hatta fiyat oturması filan temmuzu bulur. Oturması derken düşmesi filan.

çok fazla açıkcası yurt dışından alabilirim avrupa ülkelerine martta seyahat edeceğim açıkcası