Bu reflüye çözüm yok mu?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
142
Üşütmüşüm. Pazar akşamı birden titreme, ateş, uyuşukluk, az baş dönmesi geldi. Hemen acile gittim. Şu an daha iyiyim de, reflü rahatsız etti. Nefes aldıkça yemek borusu, mide kapağı yanıyor. Pantactive içiyordum, o da bitmiş. Kesinlikle o satılan atom çaylarını içmeyin. Beni o yaptı. Bol baharatlı, kışın iyi tutar diye içtim, reflü oldum. Baharatlı yiyeceklerden uzak durun. Dışarıda da yemek yemeyin. Mide bakterisi olma riski çok yüksek.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Hazır gıda ve hazır içeceklerin nelerden oluştuğunu bir araştırın özellikle yağda kızartılanlar tetikliyor,artık10 numara motor yağımı kullanılyor bilmiyorum. Kullandıkları su bile tetikler!

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Hocam reflüyü bende çekiyorum genelde asitli,baharatlı,acı yiyeceklerde tetikleniyor. Ve streste çok fazla tetikliyor.Mümkün oldugunca yemiyorum ve strese girmemeye calışıyorum :). Bi aralar Rennie Duo diye bir ilaç vardı onu içince hafifliyordu

Reaksiyon puanı
142
Çok uzun zamandır dışarıdan hiçbir yemek yemiyorum. O rennie ilacını ağızda çiğneyerek ya da eriterek yiyorum. Benim birader iş dolayısıyla sürekli dışarıda yemek yediği için Eko bakteri virüsü kapmış. Neyse ki doktora gitti de düzenli ilaç yedikten sonra geçti. Eko bakteri virüsü, özellikle şu şekil bulaşıyormuş. Elini avret yerine değdirip, kaşıyıp vs. yemek yapıldığında oluyormuş. Bu da özellikle dışarıda yapılan yemekleri yiyenlerde gözüküyormuş. Yani ben Eko bakteri olmadım. Sadece buradan bilgi verdim. Reflü olayı beni bayağı bir zorluyor.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Çok uzun zamandır dışarıdan hiçbir yemek yemiyorum. O rennie ilacını ağızda çiğneyerek ya da eriterek yiyorum. Benim birader iş dolayısıyla sürekli dışarıda yemek yediği için Eko bakteri virüsü kapmış. Neyse ki doktora gitti de düzenli ilaç yedikten sonra geçti. Eko bakteri virüsü, özellikle şu şekil bulaşıyormuş. Elini avret yerine değdirip, kaşıyıp vs. yemek yapıldığında oluyormuş. Bu da özellikle dışarıda yapılan yemekleri yiyenlerde gözüküyormuş. Yani ben Eko bakteri olmadım. Sadece buradan bilgi verdim. Reflü olayı beni bayağı bir zorluyor.

Valla hocam dışarıdan mümkünse hiç yememek lazım. Zaten bir süre yemeyince birdaha baktığınızda iğreniyosunuz artık. Reflü genelde genetik oluyor diye biliyorum kesin çözümü yok fakat yemek düzeni oturunca stresede girmezseniz sizi rahatsız etmiyor. Bir zaman sonra onunla yaşamayı öğreniyorsunuz.Mesela ben kızartma,acı falan çok yerdim şimdi bakınca midem bulanıyor. :)

Son mesajlar