Bu izler, kabarcıklar nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

cgnerdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cildiyeye gittim ''güneş yanığıdır güneş'' dedi gönderdi beni inatla anlatmaya çalıştım 4 ay önce ortaya çıktılar güneşin g si yoktu diye ama zaten yüzümüze baktıkları yok. gene de HIPOCORT diye bi krem verdi kullandım zerre gelişme yok. Göz altım mosmor gördüğünü gibi ve altında beyaz kabarcıklar var onun atlında da derim gözeneklerim bir garip... İnanılmaz bir şekilde 3-4 ay içinde oldu hepsi... Tanıdık bi doktor daha vardı cildiyeci ama o da pek oralı olmadı . Ne oldugunu bilen ya da başka bir fikri olan var mı ?
***İKİ GÖZ ALTIM DA BÖYLE ve Bu arada kötü görünüyor ama bu kadar değil hem ışık çok hem elimle gerginleştirdim yanağımı ondan... ancak gene de her gören direk fark edip soruyor.

NOT: Kan değerlerim iyi. sadece kolesterolüm tam sınırda ama doktor zaten bundan değil dedi.

Ekli dosyalar

• 1111.jpg
    1111.jpg
    120.2 KB · Görüntüleme: 396
  • 22222.jpg
    22222.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 378
  • 33333.jpg
    33333.jpg
    36.4 KB · Görüntüleme: 378
Son düzenleme:

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Cildiyeye gittim ''güneş yanığıdır güneş'' dedi gönderdi beni inatla anlatmaya çalıştım 4 ay önce ortaya çıktılar güneşin g si yoktu diye ama zaten yüzümüze baktıkları yok. gene de HIPOCORT diye bi krem verdi kullandım zerre gelişme yok. Göz altım mosmor gördüğünü gibi ve altında beyaz kabarcıklar var onun atlında da derim gözeneklerim bir garip... İnanılmaz bir şekilde 3-4 ay içinde oldu hepsi... Tanıdık bi doktor daha vardı cildiyeci ama o da pek oralı olmadı . Ne oldugunu bilen ya da başka bir fikri olan var mı ?
***İKİ GÖZ ALTIM DA BÖYLE ve Bu arada kötü görünüyor ama bu kadar değil hem ışık çok hem elimle gerginleştirdim yanağımı ondan... ancak gene de her gören direk fark edip soruyor.

NOT: Kan değerlerim iyi. sadece kolesterolüm tam sınırda ama doktor zaten bundan değil dedi.
uykuyla aranız nasıl?

cgnerdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uykuyla aranız nasıl?
maalesef pek uykumu alamıyorum. ne kadar yorulursam yorulayım aralıksız 1 saat falan uyuyabiliyorum yani şöyle 7 saat uyudum diyelim abartı değil bu vereceğim sayı 20 kere uykum bölünür haliyle aslında 7 saat uyumuş olmam. Bazen uyuyamamama o kadar kızarım ki sinirimi yastıktan çıkarırım. Ha tüm günümde uykulu geçer 50 kere esnerim işyerinde.

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
maalesef pek uykumu alamıyorum. ne kadar yorulursam yorulayım aralıksız 1 saat falan uyuyabiliyorum yani şöyle 7 saat uyudum diyelim abartı değil bu vereceğim sayı 20 kere uykum bölünür haliyle aslında 7 saat uyumuş olmam. Bazen uyuyamamama o kadar kızarım ki sinirimi yastıktan çıkarırım. Ha tüm günümde uykulu geçer 50 kere esnerim işyerinde.
herhalde uykunuz az olduğundandır yada böyle cips vs tüketiyor musunuz bol bol

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
çok fazla monitöre ekrana bakmayın telefon vesaire ile çok uğraşmayın .arada gözünüzü dinlendirin .

cgnerdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
herhalde uykunuz az olduğundandır yada böyle cips vs tüketiyor musunuz bol bol
Cips yemeyeli yıllar oldu yani abur cubur yesemde öyle her gün değil ki önceki yıllar daha beterdim şu an o zamana göre 3-4 kat az yiyorum . bu arada ilginiz için sağ olun. 3-4 ayda oldu bitti herşey anlamadım bişi
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok fazla monitöre ekrana bakmayın telefon vesaire ile çok uğraşmayın .arada gözünüzü dinlendirin .
çok ugrasıyorum doğru direkt olmasa da etkisi vardır katılıyorum gene de bu kadar basit olmamalı hani hayatım boyunca pc başındaydım ve 3-4 ay içinde bir anda oluverdiler aslında göz kurulugum da var biraz

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Başka özel bir doktora gidin güvenilir herkesin tavsiye ettiği bir doktora gitmeniz en doğru tercih olur. Ankara felan mesela sağlık önemli.

Başka özel bir doktora gidin güvenilir herkesin tavsiye ettiği bir doktora gitmeniz en doğru tercih olur. Ankara felan mesela sağlık önemli.
Yani göz kuruluğunuz varmış uyku probleminiz var ekrana bakıyorsunuz vs. Bunlar direkt etki eder. Uykuya biraz dikkat ayrıca beslenme alışkanlıkları ve düzgün beslenme de önemli. Mastrübasyon veya cinsel ilişki sıklığı artmamalı çünkü hormonal değişiklikler meydana getiriyor.

Son düzenleme:

cgnerdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Yani göz kuruluğunuz varmış uyku probleminiz var ekrana bakıyorsunuz vs. Bunlar direkt etki eder. Uykuya biraz dikkat ayrıca beslenme alışkanlıkları ve düzgün beslenme de önemli. Mastrübasyon veya cinsel ilişki sıklığı artmamalı çünkü hormonal değişiklikler meydana getiriyor.
Bulunduğum şehir büyük bir şehre gitmek için uzak. Ama dediğiniz gibi özel bir hastaneye gitmem gerek bu 2 gün içinde bi gideyim gene göz doktoruna mı cildiyeye mi gitsem karar vereyim önce :) beslenme alıskanlığım fena değil ya her zamankinden daha saglıklı besleniyorum son 1 yıldır onun dısında herşeyden olabilir. Bende de yok yok cidden uyku işini de çözmem lazım öncelik

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hocam karaciğer ile ilgili bir problem olabilir. Dahiliyeye bir danışın.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bulunduğum şehir büyük bir şehre gitmek için uzak. Ama dediğiniz gibi özel bir hastaneye gitmem gerek bu 2 gün içinde bi gideyim gene göz doktoruna mı cildiyeye mi gitsem karar vereyim önce :) beslenme alıskanlığım fena değil ya her zamankinden daha saglıklı besleniyorum son 1 yıldır onun dısında herşeyden olabilir. Bende de yok yok cidden uyku işini de çözmem lazım öncelik
Hepsine görünün derim. Yukarıda dahiliyeye de görünün denilmiş onu da yapın. Sağlık önemlidir. Genel bir check up da fena olmaz aslında.

cgnerdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam karaciğer ile ilgili bir problem olabilir. Dahiliyeye bir danışın.
Dahiliye ye başka bi sebeple gitmiştim Billrubin, AST, ALT seviyelerim normaldi kanda. Ama zaten hazır gitmişken hastaneye tekrar girerim sağ olun arkadaslar

mersinprince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bunlar belirginleşmiş yağ bezleri gözenekleri. peeling etkili bir kremi sabırla 2-3 ay kullanırsanız fayda görebilirsiz. yine peeling etkili temizleyiciler kullanabilirsiniz. yalnız bunlar fazla uygulanırsa tahriş ederler.

cgnerdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunlar belirginleşmiş yağ bezleri gözenekleri. peeling etkili bir kremi sabırla 2-3 ay kullanırsanız fayda görebilirsiz. yine peeling etkili temizleyiciler kullanabilirsiniz. yalnız bunlar fazla uygulanırsa tahriş ederler.
kullanıyorum maalesef 4 ay kadar oldu ekstra doğal çözümler de denedim. Defalarca doktora gittim farklı farklı yani kan testleri de diğer tetkiklerde normal. Bilgisayara telefona 2 aydır bakmıyorum diyebilirim günde yarım saat bile tv izlemem ben. Bulamadılar ama ben bu halde dışarı her çıktığımda herkesin bana bakmasından sıkıldım kabul edip yaşayim diyeceğim ama normal değil yani göz altım o kadar mor ki artık üstteki deri incelmiş damarlarda görünüyor gözeneklerde yağ gözenekleri de felaket bi görüntü var bir de dayak yemişim gibi duruyor şiş şiş.