Bu Histen Nasıl Kurtulabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

YaralıKeko

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Beyler,bayanlar,abilerim,ablalarım,kardeşlerim.Yaklaşık 2 senedir Harp okulunu kazanmak için uğraşıyorum 2 senedir her gece hayaliyle uyudum,geleceğimin planlamasını yaptım yani anlıcanız her şeyimi buraya bağlamıştım.Geçen sene gözlerimde astigmat olduğu için elendim,sonra yönetmeliğin değiştiğini öğrendim ve okuğumda lazer ameliyatının yasak olmaduğuna dair hiçbir ibare göremedim.Gittim çalıştım didindim ve göz ameliyatı oldum ama bu senede ameliyat olduğum için elendim neymiş efendim yasak yazmıyor ama yasalda yazmıyormuş.Şu an cidden ne yapıcağımı bilmiyorum öle bi boşluğa düştümki kaç gündür ne yediğimi ne içitğimi bilmiyorum midemde bitmeyen bi ağrı başladı,geceleri uyuyamıyorum,sürekli ağlamaklıyım,sağlıklı düşünemiyorum.İçime sanki bi öküz oturmuşta kalkmıyomuş gibi bu acı nasıl geçecek hiçbir fikrim yok.Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Hazard

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Allah böyle yazmış kardeş senin elinde olan bir şey değildi belki ya da harp okulu sana nasip değildi zor olacakti belki senin için ya da kazansan bile operasyonda kalıcı hasar alıp gene orduda olamayacktın ?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Öncelikle geçmiş olsun önemli olan sağlık kendinize çok sıkıntı yapmışsınız midede ağrı olmuş, gerek yok. Bu olmadı önce bunun olmadığına inanın ve kabullenin. Sonra da başka yollara bakın. Devletin kapısı geniş, bu olmazsa başka bir iş imkanı vardı. Polisliği düşünün bence.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Hayırlısı diyeceksin ve yine deneyeceksin

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Dervişin biri, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra bir köye ulaşır. Karşısına çıkanlara kendisine yardım edecek, yemek ve yatak verecek biri olup olmadığını sorar. Köylüler kendilerinin de fakir olduklarını, evlerinin küçük olduğunu söyler ve Şakir diye birinin çiftliğini tarif edip oraya gitmesini tavsiye ederler.
Derviş yola koyulur,birkaç köylüye daha rastlar.Onların anlattıklarından Şakirin bölgenin en zengin kişilerinden biri olduğunu anlar. Bölgedeki ikinci zengin ise Haddad adında başka bir çiftlik sahibidir.

Derviş Şakir’in çiftliğine varır. Çok iyi karşılanır, iyi misafir edilir, yer içer, dinlenir. Şakir de aileside hem misafirperver hem de gönlü geniş insanlardır…

Yola koyulma zamanı gelip Derviş, Şakir’e teşekkür ederken, “Böyle zengin olduğun için hep şükr et.”der. Şakir ise şöyle cevap verir: “Hiçbir şey olduğu gibi kalmaz. Bazen görünen gerçeğin ta kendisi değildir. Bu da geçer…”

Derviş Şakir’in çiftliğinden ayrıldıktan sonra bu söz üzerine uzun uzun düşünür. Bir kaç yıl sonra dervişin yolu yine aynı bölgeye düşer. Şakir’i hatırlar, bir uğramaya karar verir. Yolda rastladığı köylüler ile sohbet ederken Şakir den söz eder. “Haa o Şakir’mi” der köylüler, “O iyice fakirledi, şimdi Haddad’ın yanında çalışıyor.”

Derviş hemen Haddad’ın çiftliğine gider, Şakir’i bulur. Eski dostu yaşlanmıştır, üzerinde eski püskü giysiler vardır. Üç yıl önceki bir sel felaketinde bütün sığırları telef olmuş, evi yıkılmıştır. Toprakları da işlenemez hale geldiği için tek çare olarak selden hiç zarar görmemiş ve biraz daha zenginleşmiş olan Haddad’ın yanında çalışmak kalmıştır. Şakir ve ailesi üç yıldır Haddad’ın hizmetkarıdır.

Şakir bu kez Derviş’i son derece mutevazi olan evinde misafir eder. Kıt kanaat yemeğini onunla paylaşır… Derviş vedalaşırken Şakir’e olup bitenlerden ötürü ne kadar üzgün olduğunu söyler ve Şakir’den şu cevabı alır: Üzülme… Unutma,bu da geçer…”

Derviş gezmeye devam eder ve yedi yıl sonra yolu yine o bölgeye düşer. Şaşkınlık içinde olup biteni öğrenir. Haddad birkaç yıl önce ölmüş, ailesi olmadığı içinde bütün varını yoğunu en sadık hizmetkarı ve eski dostu Şakir’e bırakmıştır. Şakir Haddad’ın konağında oturmaktadır, kocaman arazileri ve binlerce sığırı ile yine yörenin en zengin insanıdır.

Derviş eski dostunu iyi gördüğü için ne kadar sevindiğini söyler ve yine aynı cevabı alır: “Bu da geçer…”

Bir zaman sonra Derviş yine Şakir’i arar. Ona bir tepeyi işaret ederler. Tepede Şakir’in mezarı vardır ve taşında şu yazılıdır: “Bu da geçer…”

Derviş, “ölümün nesi geçecek?” diye düşünür ve gider. Ertesi yıl Şakir’in mezarını ziyaret etmek için geri döner; ama ortada ne tepe vardır nede mezar. Büyük bir sel gelmiş,tepeyi önüne katmış, Şakir’den geriye bir iz dahi kalmamıştır…

O aralar ülkenin sultanı, kendisi için çok değişik bir yüzük yapılmasını ister. Öyle bir yüzük ki, mutsuz olduğunda umudunu tazelesin, mutlu olduğunda ise kendisini mutluluğun tembelliğine kaptırmaması gerektiğini hatırlatsın… Hiç kimse Sultanı tatmin edecek böyle bir yüzük yapamaz. Sultanın adamları da bilge Derviş’i bulup yardım isterler. Derviş, Sultanın kuyumcusuna hitaben bir mektup yazıp verir. Kısa bir süre sonra yüzük Sultan’a sunulur. Sultan önce bir şey anlamaz; çünkü son derece sade bir yüzüktür bu. Sonra üzerindeki yazıya gözü takılır, biraz düşünür ve yüzüne büyük bir mutluluk ışığı yayılır: “Bu da geçer” yazmaktadır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Harp okulu dışında ülkemizde güvenlik üzerine girebileceğin başka okul ya da kurumlar yok mu? Araştırma yapmanı tavsiye ederim...
Sonuçta daha genç olmalısın ve eğitimini alabilecek yaştasın. Daha hiçbir şey bitmedi, yeni başlıyor :)

baysam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Taktirin önüne geçemezsin. Hakkında hayırlı olmayan şeyi istemekte ısrarcı olsan da olmayacaksa olmaz. Rahatlamak için durumu kabullenmeli alternatif bir yol izlemelisin. Sıkıntıyı içine atıp gözünde büyütme. Nefes alıyor ve yaşıyorsan şükretmeli. Savaşan ve 1 ekmeğe muhtaç olan insanlar var. Elbette hayallerin peşinde gitmelisin ancak bu durumda alternatif mesleklere yönelip kaldığın yerden devam edebilirsin. Allah bir kapıyı kapatır diğer bir kapıyı açar. Rızık endişen olmasın. Rızık Allahın herkese vaad ettiği şeydir. Bu kapıdan olmazsa bir başka açmaya kadirdir. Sıkma canını ben nice badireler atlattım. Hep Allaha sığındım ondan yardım istedim. Temiz bir hava, sabah erken kalkıp yönelmek, günlük düzenli yürüyüş, yetim çocukların başını okşama, bitkilerle uğraşmak, hafif spor kafanı dağıtmana yardımcı olur. İçine atmaya değmez bu dünya meselesi.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Geçmiş olsun zor bir durum ama olacakla öleceğe çare yok derler savunma alanında devam etmek istersen polisliği deneyebilrsin pöh falan olabilrsin vardır bunda da bir hayır de çok stres yapma sağlığından olursan hiçbir şeye yaramaz lazer mi olmuştun ameliyat olup polis olanları duymuştum sanki ama askeriyede eliyolarsa farklıymış demek ki

CanTekx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendini üzdüğün şeye bak :D Salla keyfine bak dostum.

YaralıKeko

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Aslında ben çok yanlış yaptım salak gibi herşeyimi buna bagladim garanti kazanıcakmış gibi hic b planı kurmadım.Umarım hayatımın sonuna kadar bunun özlemiyle yaşamam.Çekilecek bir duygu degil.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İnsanoğlu en sevdiği şeylerle imtihan edilir, bu bir ilahi kanundur.