Bu FlashGet Nasıl Bişey Böyle !!!

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Daha demin FlashGet'le 60 mb lık bir dosya indiriyordum ve yarısı dolunca indirme hızı cok yavasladı bende duraklat ardındanda devam dedim(ilk defa flashget kullanıyorum)Birde ne görim dosya silinp indirme işlemi bastan baslatılıyo.Benim dosya uctu gıttı tabi.

Bütün FlashGetler boylemı yoksa sadece bana özgü bir durummu acil cevap arkadaslar yeni program yüklücem ona göre !!!

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hani benimde böyle bir konum vardı.Yani bende de böyle bir şikayet vardı.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
hayır, bağzı dosya yükleme sitelerinde durdurma iznin yoktur.durdurduğun zaman en baştan başlar. muhtemelen bi upload sitesinden indiriyodun. bu sitelerin çok az bi kısmı durup devam etme izni verir zaten...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bazı FTP/HTTP sunucuları, rastgele baytları indirmeye izin vermez. Mutlaka 0 baytından başlamanız gerekir indirmeye. Yani kısacası hangi indirme yöneticisini kullanırsan kullan, o dosyayı duraklatıp tekrar indirmek istediğinde 0'dan başlar. Çünkü dosya indirme işlemini duraklatıp devam ettirme olayı zannettiğimiz kadar basit bir şey değil. Öyle olsaydı IE'nin indirmesi de öyle olurdu. :) Dosya indirme işlemini duraklattığınız zaman karşı tarafla (FTP veya HTTP Server) bağlantı tamamen kesilir ve kaç bayt (byte) indirmişseniz indirme yöneticiniz bunu kaydeder. (Örneğin 521) Sonra devam etmek istediğinizde, indirme yöneticisi karşı sunucuya şuna benzer bir komut gönderir: "GET dosyaadi.zip START 521." Bu da şu anlama gelir; "ben dosyaadi.zip isimli dosyayi senden almak istiyorum, ama hepsini değil, sadece 521'den sonrasını." Eğer karşı sunucu kabul ederse, size 521'den sonraki baytları göndermeye başlar. Kabul etmezse o zaman 0 baytından yani baştan başlar. Bir sitenin duraklatmayı destekleyip desteklemediğini FlashGet size haber verir. Komut geçmişinden bakarsanız bağlantı sırasında uygun komutları göndererek şunu söyler: "Bu site sonradan devam etmeyi destekliyor (veya desteklemiyor)"

Örnek isterseniz Çukurova Üniversitesinin FTP sunucusu: ftp.cu.edu.tr
göreceksiniz ki her dosya devam etmeden sıfırdan başlıyor.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Teşekkürler aydınlattıgın için...

Bende sonradan denedim baska sıtelerde duraklattı ve devam etti.Yani aynen senın dediğin gibiymiş.