"Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor” Hatası Çözümü

Bu konuyu okuyanlar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ppppp-200x300.png

Eğer ekrandaki hatayı alıyorsanız bu yazımız sizin çok ama çok yakından ilgilendiriyor.
Bir çok İphone kullanıcısının başına gelmiş , aslında korkulduğu kadar büyük bir sorun teşkil etmeyen bir problem aslında.Çözümü için bir kaç kolay ve kesin sonuç veren yöntemler mevcut ;
Sorunu gidermek için şu yöntemleri deneyiniz ;

1- Şarz soketini kullanmadığınız kuru bir diş fırçası ile nazikçe temizleyiniz.İyice temizlendiğinden emin olunuz. Soketi mümkün oldukça metal bir meteryal ile kurcalamayınız , temizlemeyiniz. Bunun yerine kürdan kullanınız.

2-Sorun halen düzelmediyse sonraki adım olan şarz kablosu ile temizleme yöntemine geçiniz.Kabloyu cihaza bağlayınız ancak şarz aleti prize veya bilgisayarınıza bağlı olmasın. Kabloyu sokete taktıktan sonra cihazı fazla incitmeden hızlıca soketi kablosundan tutarak sertçe çekiniz.Bunu bir kaç kez tekrarlayın.
Sorun devam mı ediyor ? O zaman demek oluyor ki kullandığınız şarz aleti özellikle USB Data kablosu yan sanayidir yada bozulmuştur.Bunun tek çaresi ise orjinal yani kutu içeriği bir usb data kablosu almaktır.Data kablosunu tekrar yan sanayi almamaya özen gösterin.
Ve son olarak bir dipnot.Her zaman orjinal Apple ürünü kullanmaya özen gösteriniz . Bu sizin yararınıza olacaktır , çünkü Apple tahmin ettiğimizden daha uyanık bir firmadır.

Byhaydarr

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
bu aralar benimde başıma geldi bu olay bilgiler için teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şarz ne demek! öğrenemediniz gitti.

şarj olm şarjjjjjjjj!!!!!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
olm ne demek! öğrenemediniz gitti.

Oğlum oğlum oğlum!!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim Allah sizden razı olsun ilk denememde muhteşem bir şekilde sonuç aldım cihazım şarj oluyor %2 kalmıştı Allah sizden razı olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herşeyi yaptım ama düzelmiyor yardımcı olabilecek kimse var mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
soketi 3 4 kere hızlıca çıkartıp taktım sonra oldumu diye 2 3 kere prize taktım artık sorun vermiyo eyvallah