Breaking Bad

Bu konuyu okuyanlar

Conixcit-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu başlıkta bir konu burada yoktu üzüldüm ve hemen açtım, sıkı bir takipçisi olarak konuda resimler dışında alıntı olmayacaktır.
369px-Breaking_Bad_logo.svg.png

Konu: -DİKKAT! KONUYU BASİTÇE YAZACAĞIM AMA YİNEDE ADI ÜSTÜNDE KONU OLDUGUNDA KÜÇÜK MİNİCİK SPOİLERLAR İÇEREBİLİR-
Mr. White ana karakterimiz, bu beyefendi bir lisede kimya öğretmenidir, hayatı güzeldir karısı hamiledir çocukları olacaktır. Karakterimiz Mr. White -Yo!- sürekli öksürmektedir, karısı veya bir başkası sorduğunda "iyiyim basit bir hastalık" diyerek geçiştirmektedir. Ama bir gün doktora gider, ve akciğer kanseri olduğunu öğrenir. En iyi ihtimalle 2 yıl ömrü kalmıştır. "Yazarın notu : Buraya kadar klasik bir drama konusuydu" "Yazarın notu2 : hemende yazar oldum ha" Esasında korkmuşa benzeme korktuğu şey ölüm değil ailesidir, ailesini çok sever Mr. White. Daha ileri gitmeden ailesini bir tanıyalım.
MR. WHITE
scarface-breaking-bad-journey-walter-white-large.jpg

SKYLER (MR. WHITE'ın karısı) : İyi kadındır esasında, izleyenler her ne kadar sürekli sorun çıkaran bir karakter olarak görebilecek olsada
çok zekidir. Herşeyi planlar, anlar. Bildiğimiz kadın, hemen anlar bi pislik olduğunu. Mr. White'ın 1 ay önce söylediği lafa 10 gün trip atar. 30 gün konuşmaz.
anna_gunn_rect.jpg

White Jr. (Junior White, yani küçük white walter'ın oğlu otomatik olarakda skyler'ın oğludur) : Bu oyuncu ise, dizide serebral palsi hastasıdır. Gerçek hayattada öyledir ama sanırım gerçek hayatında değnekleri yok. (Kesin YOK! : Bakınız) Cidden saf çocuktur, dizide sanırım kötülük yapmayan tek karakterdir. Gözünün önünde alalade herşey dönerken hağla "m-mmmmmom b-b--bbbreakfast" (bu replik bilinir çünkü bu karakteri dizide gördüğümüzde %80 mutfağa koltuk değnekklaşırken annesine kahvaltı için bağırır adamın tek deri kahvaltı oh ne güzel.) Öyle bu karakter.
tumblr_m5a8bvfkcS1qkpa7oo1_400.jpg

Birde skyler'ın hamile olduğu bebek var adını hatırlamadım kusura bakmayın zaten sürekli "honey" dedikleri için kızın adını honey ettiler. Aman efendim devam edeyim, en son ailesi için endişelinior demiştim, evet Walter White ailesi için endişelenir karısı zaten hamile oğlu zaten hasta adamın arabası evi var ama ondan başka para getiren yok o olmasa evde herkez aç. Skyler zaten dediğim gibi zeki kadın 1$'ın hesabını yapıor çok okuyor herşeyi biliyor yahu! Bu Walter White'ın -Buradan itibaren Walter White'a W.W diyeceğim- eniştesi Hank
Hank : DEA'de ajandır. Ama ajan değince aklınıza böyle çok ekşın li bişey gelmesin. Ciddi hali bu, esasında çok kafa adamdır izlerseniz görürsünüz. *DEA : Uyuşturucu bürosu
BB-HS-S5-Retouch.jpg

W.W eniştesi ile birlikte tv izlerken Hank'in katıldığı bir uyuşturucu baskını izler kameralar paraları çekmiştir sorar "kaç para var orda" "çok var dostum" -Sanki görmüyor çok olduğunu miktar soruo- neyse, adam zaten kimyacı kafasına yatar derki bigün beni devriyeye çıkar, hank zaten önceden teklif ettiği için kabul eder, baskında bir adam yakalanır bir adam kaçar. Bu kaçan adam Jesse Pinkman.
Jesse Pinkman : Ne desem spoen iyisi şöyle anlatayım, keş ve uyuşturucu üreticisi. Ama amatör evde üretiyor bunlar fakirler işte bakmayınsiz.
jesse-pinkman_146829.jpg

Bu kaçıyor meğer ww'nin eski öğrencisiymiş ww bunu görüo ama söylemio sonra bunu takip ediyor konuşuyorlar felan ww diyoki "ortağın yakalandı sen satmayı biliyorsun bense kimyacıyım, gel para kazanalım" çocuk şaşırıor tabi adam örnek vatandaş sonuçta. Efendim bundan sonra olaylar başlıyor dizi kopuyor vallahi. Anlatmıyacağım neler olduğunu izleyin.

Notlar

Benim notum : Dizi biraz roman gibi ağır işliyor, sıkılıp bırakmayın zaten sıkan bir dizi olsa (anlatırken hep bunu kullanırım) imdb'de 9.4 alıp en iyi televizyon dizileri arasında game of thrones'i altında 3. lüğü temsil etmektedir. 1. ise bir belgesel. Emin olun fan'ı olacaksınız.
Benim notum2 : Uyuşturucu biraz daha basit, bunlar meth üretiyorlar, çok daha ağır.

Ünlü Replikler

1- WW tarafından söylenir.

S (skyler) Walter tehklikedemiyiz ?
WW (Walter White) Tehlikedemiyiz ? Skyler, kimler için iş yaptığımı bir bilsen, tehlike ha? Tehlikede değiliz.... TEHLIKE BENIM ! "I'M
DANGER!"
Repliği olarak bilinir.
tumblr_mmj11lNpMv1rkpp7no1_500.gif

2 -
Jesse Pinkman "Yeah science b*tch!" Jesse kimyadan anlamayan, ama barzoluk yapıp ww'ye kimya öğretmeye çalışandır. WW dizi boyunca yaptığı bilimsel şeyleri görünce "Yeah science b*tch!" yani "İşte bilim bu kaltak!" demiştir. Buda ünlü bir repliktir.

images

Daha fazla replik var ama söylemek istemiyorum repliklerin için otomatik olarak spoiler oluyor.

Nereden izlerim ?
Buyrun, BREAKIN BAD
IMDB NOTU : IMDB TV SERILERI
Sevenin bırakamadığı bir dizi niteliği taşıdığından deli gibi fan çizimleri vardır. BURADA
Tavsiye ! : Dizi gerçekten çok güzeldir, beğenmeyen insanlar nadirde olsa -sanırım ilk dexter izlemişler benzetiyorlar ondan- büyük ihtimalle beğenmeyecek delisi olacaksınız, işte tecrübelisinden tavsiye, araya başka diziler atın veya günde 1 bölüm veya ilk sezon için 2 bölüm izleyin, çünkü çok epik bir dizidir. Bitmesini istemessiniz. Ben güncelim şuanda, yeni bölüm temmuz 15, kafayı yiyebilirm, sıkıntıdan kendi senoryomu yazdım.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hayatımda izlediğim en iyi yapım...
Ağustos ayına şafak sayıyoruz...

Çanakkale_SDN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
harika bi dizi , dizi bitince filmi çekilecekmiş diye dedikodular var

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Canım çekti baştan bi kere daha seyredeyim bari, ilk sezonu efsaneydi. Çok dizi seyrederim benimde hayatımda izlediğim en iyi dizi. Kurgusu, hikayesi, oyunculukları, detayları, sürükleyiciliği kısacası tek kusuru olmayan tek dizi.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Sadece geriye 8 bölüm kaldı,
Sonra final yapacaklar...

İsteseler 1-2 Sezon daha sürdürürlerdi..
[MENTION=262256]Uranos[/MENTION] izlemeni öneririm dostum.
Tek tavsiyem ilk 2 bölümü sabırla izle.. :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
MV5BMTczMTY0MTMzOV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDQxMTk4Nw@@._V1_SY317_CR0,0,214,317_.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Breaking-Bad-814222.jpg

Gaza geldim iyimi :D

Conixcit-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu arada internetten bir espirisini buldum.

"Vallaha Walter'ın çok methini duyduk iyiymiş."
:dirol:

hasankubilay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
harika bir dizi. kesinlikle izlenmesi gerek. ilk başladığınızda dizi ağırdan aldığı için sıkılabilirsiniz. ancak 2. sezona geçtikten sonra seveceksiniz. :cool:

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim psikopat gibi izliyor bu diziyi, anlamadım gitti. Başlasam mı bilemedim valla.

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Acayip tavsiye edilen bir dizi konusu da beni sardı açıkçası kendi dizilerim deki eksik bölümleri bitirir bitirmez buna ve roma ya başlayacağım. Konusu falanda çok iyi sabırsızlanıyorum valla

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle bir baş yapıt. Gerek oyunculuk gerek senaryo, kurgu.. Her yönüyle mükemmel bence. Dizi sorduklarında; eğer bir kişinin başından bu tarz bir olay geçerse bundan farklı olamaz şeklinde övüyorum. :thumbup: O kadar gerçeğe yakın geliyor bana..

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
5 . sezon komple yayınlansın da indirelim :D

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
544853_10151552969792722_1803081545_n.jpg

24430_10151526103077722_2089220047_n.jpg

539015_10151153776832722_1536961328_n.jpg

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ben gene en baştan izlemeye başladım hızlandırılmış şekliyle :p
Diyaloglar falan gerçekten acayip bir şey..

Conixcit-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bogdan'ın mütiş kaşları ?
tumblr_mf53c1jH2D1qa7li0o1_500.png

Gale'in müthiş yaşam tarzı ?
gale-boetticher-s3-590.jpg

İzninle [MENTION=63117]friendly[/MENTION] bunlarda "unutulmayanlar / 3" :)