Böyle bir şey yapılabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

multiTYRT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 Adet SSD'miz ve 1 Adet HDD'miz var.

SSD'yi C olarak kullanmak ve HDD'yi D ve E olarak kullanmak mümkün müdür?:hammer:

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
SDD diske sadece sistem kurarsın. Sistemi kurup bilgisayarı hazır ettikten sonra, diğer diski bilgisayara takıp kullanabilirsin.

Kısacası dediğin şey yapılabilir. :)

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Tabiki mümkün ssd ye sistem kurarsınız. Yedekleriniz de diğer hddnizde durur. Ben öyle kullanıyorum

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bundan sonra kuracağın tüm programları da D: de açacağın bir program files klasörüne kurarsın. Tabi belgelerim klasörünü de D: 'ye yönlendirirsin. Bunları yapmaz isen c diskin program kurdukça çabucak dolar. Dikkat etmek lazım.

multiTYRT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır çok sağolun hepiniz:lol:

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Bundan sonra kuracağın tüm programları da D: de açacağın bir program files klasörüne kurarsın. Tabi belgelerim klasörünü de D: 'ye yönlendirirsin. Bunları yapmaz isen c diskin program kurdukça çabucak dolar. Dikkat etmek lazım.

Belgelerim D ye nasıl yönlendiriliyor?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Zaten kurulum ekranında disklerin boyutu birleşik göstermez ikisinin boyutları ayrı ayrı gösterir ordan ssd nin boyutunu biliyorsan bölüm oluşturdan oluşturup ona kurarsın diğer kalan kısıma d yaparsın on numara olur.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Belgelerimi, programlarımı, oyunlarımı vs D ye yani normal HDD ye yönlendirip yükledikten sonra SSD niye kullanıyorum ben?
Bilgisayar 5sn de açılsın diye mi?

Saçma.

Al 160gb lık SSD herşeyini kur geç git.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben SSD'ye Windows 8'i kurdum. Normal Harddisk'e de oyunlarımı kuruyorum. İşletim sistemi hızı mükemmel ve hiçbir sıkıntı yaşatmıyor sana da böyle yapmanı öneririm.