Böyle bir şey olamaz ya. Adalet mi bu?

Bu konuyu okuyanlar

ozancicek2020

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya gerçekten çok ilginç bir ülkede yaşıyoruz. Yaşadığımız olaylardan sonra gerçekten çok daha iyi anladım. Bir gün arkadaşlarla okulun duyuru panosunda, kısa film yarışması gördük. Dedik ki “biz, bu yarışmaya katılalım ”. Son başvuru tarihine baktık. Daha çok vardı. Bu işimize geldi. Çünkü kısa film senaryosu hakkında daha iyi düşünebilecektik. Neyse biz senaryo falan bulduk. Konu olarak Değerlerimiz konulu bir senaryo yazdık. Çekimlere 5 tatilde başlayacaktık . Şansımıza 15 tatilin 10 günü hava kötüydü. Çekimler için çok kısa zaman kaldı. Biz çekimlere başladık. Ama nasıl çekim. Sabah buluşup akşama kadar. Sonuçta öğrenciyiz. Prodüksiyon yok. En iyi kaliteyi yakalamalıyız. Çekimler bitti. Kurgu aşaması neredeyse 2 hafta sürdü. Yok bu sahne olmadı, yok burada çekim hatası var. Kurguda bitince. Her şey tamam. Son başvuru tarihine 2 hafta var. Biz 2 hafta önceden gönderdik. Arkadaşlar ile sabırsızlıkla sonuçları bekliyoruz. Kendi aramızda “kesin birinciyiz. Fena yaptık. Emek verdik” diyoruz. yaklaşık 3 hafta sonra. Telefon geliyor. Dedikleri aynen şu “Kazanamadınız” dedim neden? Kaçıncıyız falan. “Filminiz geç geldiği için, Jüriler tarafından değerlendirmeye alınmadı.” Adamlar izlememiş bile. Neden geç gitti? 2 hafta önceden göndermiştik.
Biz projeyi CD olarak Balıkesir Milli Eğitime gönderdik. Balıkesir yarışmanın bulunduğu yere yani Antalya Milli Eğitime gönderecekti. Adamlar 2 hafta boyunca Balıkesirden göndermemiş. Son 1 gün kala göndermiş. Yazık be! O kadar emek, çaba. Bizim suçumuz neydi. En azından izleseydi jüriler. Sizlere de Kısa filmi bırakıyorum. Yorum sizde.

VİDEO 1
VİDEO 2
KAMERA ARKASI: