Boot Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
78
Arkadaşlar, benim şu pc benden çok çekti ?. Sonunda nalları dikti ?. Pc ye yüklemediğim işletim sistemi kalmadı. En son Deepin OS u kullandım. Hem Windows hem de Deepin OS u kullanıyordum. Windows da belirli bi zaman sonra yavaşladı sıkıntılar oluştu. USB ye windows 10 yükledim. Önyükleyici ile tekrar yüklemek istedim olmadı. Sonra Deepin OS ile yanlışıkla boot un gru.. diye bi dosyasını sildim. Artık daha usb de işe yaramıyor. Boot u nasıl kurtarabilirim ?

2ayqn2.jpg

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Grub olayını silmişsin büyük ihtimalle. Çift sistemli bilgisayarlarda en fazla dikkat edilmesi gereken olay. Tekrardan grub oluşturman gerekiyor biraz karışık işlem buradan anlatmayla olmaz gibi. Tabi bu benim tahminim dediğimle alakalı birşey de olmayabilir.

Reaksiyon puanı
78
Grub olayını silmişsin büyük ihtimalle. Çift sistemli bilgisayarlarda en fazla dikkat edilmesi gereken olay. Tekrardan grub oluşturman gerekiyor biraz karışık işlem buradan anlatmayla olmaz gibi. Tabi bu benim tahminim dediğimle alakalı birşey de olmayabilir.
Aynen Grub dosyasını sildim ☹️

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ultimate Boot CD - Overview
Bu cd'de bir çok dos tabanlı program bulunuyor. İçlerinde bir de Grub kurtarma programı mevcut. Başka bir bilgisayardan dvd'ye veya Cd'ye yazdır ve bu cd den bilgisayarını başlat, söz konusu programı ara ve bul.