Boot Drive Sorunu

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar bu iki üç gündür olmaya başladı. nedendir bilmiyorum. olay şu:

bilgisayarı açarken bana hangi sürücüden başlatayım diye sormaya başladı.

bilgisayar - asus laptop- 1 yıllık
seçenekler - hdd ve dvd-rw
sistem -windows xp sp3

not: bu hata 2-3 gündür oluyor ve ben bu aralar bi upgrade falan da yapmadım. biosla da oynamadım. bunun için bioasa baktım ama nerden yapabileceğimi de açıkçası bulamadım. ilk defa karşılaşıyorum bu sorunla bana bir yardım edebilir misiniz! her sistem açlışında bilgisauyar başında sata drive den boot et diye seçmek sıkıcı gereksiz. lütfen bilen biri yardım etsin.

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
yok mu ya bios tan boottan anlayan yardım edecek ?????

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
f1 f2 f3 ... f12 ye kadar sirayla basarmisin hepsine birer kere. bu menunun acilmasina sebep olan tus takili kalmis olabilir :) yada bisey döküldüyse klavyeye... sürekli bunu sormasina sebep olacak bi ayar yok biosta.yani acilisi bana sor diye bisi yok.

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
f2 yada delete tuşuyla bios ayarlarına gir. oradan boot ayarlarını düzenle... boot seçeneklerinden hdd sürücünü 1. seçenek olarak ayarla. boot ekranın nasıldır tam olarak bilemiyorum. laptop'unla birlikte gelen kitapçıklarda bios menülerinin nerde olduğuna bakabilirsin.

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sağolun arkadaşlar ama bunlar değil.

f2 ile biosa giriliyor. ikincisi her açılışta bana soruyor. 3.sü zaten 1st boot drive hdd olarak seçili. bunlar haricinde bu arızaya sebep nedir?

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
söyledigimi denediniz mi ? yada bisey döküldü mü klavyeye? cünkü tusa basilmadigi sürece o menü gelmez.notebooklarda yasanabilio böle seyler...

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
yok kardeş takılı falan değil. birşey de dökülmedi.

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
biosta
Configuration Settings altında
Selectable Boot Settings diye bi secenek var mi ? varsa onunla ilgili ayarı degistirip denermisiniz

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
100.mesajım hayırlı olsun şimdi israil boykot konumuzu başlatabiliriz.

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
musty sağol ilgilendiğin için. dediğin bölümde sadece açılışta logo mu yoksa yüklenen araçlar listesi mi görüntelensin ayarı var. ama bu ayar sayesinde çözüme ulaştım. çözüm değil ama çözüme aracı.

yüklerken usb keyboard yüklemesi yaptı . ordan jeton düştü. usb klavye almıştım. onun bağlantıyı kesince hata vermedi. meğer usb harici klavyeden miş hata. şimdi yok. tabi klavye çıktığı sürece. klavyeyi başlattıktan sonra takıcaz anlaşılan.

sen yine de sağol takip ettiğin için.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Şunu bir dene istersen biostan 2. ve 3. boot seçeneklerini devre dışı bırak.

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
rica ederim faydamız olduysa ne mutlu

cepo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dostum bunu ggoglede ara yada o klavyenin yeni versiyon bir surucusunu bul derim neten ilaki çözümü vardır. böyle de başa çıkılmazki yani. her seferinde çıkart tak.