Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler.

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bir isteğim her konularda sabitlenmiş konu olması.böylece bu konularla ilgili eksiklikler düzeltilebilir.bir de istediğimiz zaman bol bol soru sorabilelim.ben daha önce sırf çok soru sordu diye diğer sitelerden engellenmiş insanım.türkiyenin en iyi forum sitesi yazıyor reklamlarda umarım bu sitede de gereksiz yere yasaklanmam.bu arada güzel bir site !!!

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Ben günde en az bir soru soruyorum kardeşim.
Daha sıkıntı çıkmadı abartmadığnız sürece sıkıntı çıkmayacaktır.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Ben günde en az bir soru soruyorum kardeşim.
Daha sıkıntı çıkmadı abartmadığnız sürece sıkıntı çıkmayacaktır.
Ne gibi abartmak mesela.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bence bir de yeni bölümler eklenmeli.bölümler çok az da olsa yetersiz kalmaya başlamış benim görüşüm.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Pek çok benzer Technopat nefret konusu var, açılan konuların ve diyalogların tamamına yakını ilgili forumun forum kuralları ve forumdan yasaklanmalar üzerine. Halbuki tek bir başlık olsa, daha iyi olur, yazar geçersin.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
"konuyla alakasiz" gibi bir sebeple mesaj silmesinler. kisacasi birine gicik olup kafayi takmasinlar :d zira gecerli bir silme sebebiyse forumda mesaj kalmayacaktir. ama okunup takip edildigini bilmek guzel duygu.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bana 3 günlük ban atmasıdır , ama hakareti göremiyorum .

Viserys

Asistan
Reaksiyon puanı
166
Üyelerin geneli diğer forum sitelerini eleştiriyorlar. Bunun yasaklanmasından yanayım.

Raven Ridge

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Açmış olduğum konu kategoriye ve imla bütünlüğüne uygun olmasına rağmen neden silinmiş olduğuna anlam veremedim doğrusu...

Oysa sadece ilgili site hakkında yaşanmış / yaşamış olduğum kullanıcı deneyimini aktarmak istemiştim...

Bu tur konular icin açılmış olan bölümde site seçerek sansür mü uyguluyorsunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üyelerin geneli diğer forum sitelerini eleştiriyorlar. Bunun yasaklanmasından yanayım.
Eleştiriden çekiniyor musunuz? Hangi platform, hangi site olursa olsun; kullanıcılarına kulak tıkamamalı... Bu tür konular için sansüre gerek olmadığını düşünüyorum...

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Forum kuralları değil de genel olarak insani kurallara uyulursa bir sıkıntı olmaz. İnsanlar şirketlerde bile büyük harfli başlık, mail yazımından kaçınıyor. Çünkü büyük harf kullanımı "Bağırma" anlamına geliyor ne yazık ki.

Bir diğer konu ise Türkçe diline hakimsen ve sıkıntı çekmiyorsan, kendini güzel ifade edebiliyorsan burada her türlü başlık açar, seviyeli tartışmalara girebilirsin. Haa tartışma hoş olmayan bir yere giderse moderatörler konuyu da kilitler, mesajlarını da siler, sana uyarı da verir, uyarı vermeden banlayabilir de. O yüzden bu tarz konular açıp mod arkadaşları ifşa etmek yerine modların bir üstlerine durumu açıkça anlatan bir mesaj ile konuyu aydınlatabilirsin. Kim bilir belki modları haksız bulurlar :)

Tabi bunlar benim fikrim. Bende zamanında modluk yaptım. Neyin ne zaman, hangi şartlar altında yasaklanacağına mod arkadaşlar gayet karar verebilirler. O yüzden Türkçe'mize uyalım, hararetli tartışmalardan uzak duralım, güzel ve seviyeli bir forum platformu olsun şurası.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Açmış olduğum konu kategoriye ve imla bütünlüğüne uygun olmasına rağmen neden silinmiş olduğuna anlam veremedim doğrusu...

Oysa sadece ilgili site hakkında yaşanmış / yaşamış olduğum kullanıcı deneyimini aktarmak istemiştim...

Bu tur konular icin açılmış olan bölümde site seçerek sansür mü uyguluyorsunuz ?

Eleştiriden çekiniyor musunuz? Hangi platform, hangi site olursa olsun; kullanıcılarına kulak tıkamamalı... Bu tür konular için sansüre gerek olmadığını düşünüyorum...
Merhabalar,

Öncelikle konuyu Tavsiye Siteler altında açtınız. Açmış olduğunuz konu bölüm içerisine uygun olmadığı gibi 28. kurala da aykırıdır. Her türlü eleştiriye açığız ancak kurallara uygun şekilde olmalı.

Reaksiyon puanı
7,999

Haksız olan sizsiniz bu arada. Banlandığınız forumda neden banlandım tarzı konu açabilirsiniz. Oradan banlandım diye burada eleştirmek elinize hiçbir şey getirmiyor. Ne banınız açılacak ne bir şey düzelecek.

Raven Ridge

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Haksız olan sizsiniz bu arada. Banlandığınız forumda neden banlandım tarzı konu açabilirsiniz. Oradan banlandım diye burada eleştirmek elinize hiçbir şey getirmiyor. Ne banınız açılacak ne bir şey düzelecek.
Haksız olup olmadığımı yargılayacak bilgi birikiminiz yok... (o forumda yanımda mıydınız, bilmediğiniz konularda ahkam kesmek? Ayrıca burada moderator de olmadığınıza göre bu konu sizi ne kadar ilgilendirebilir)

Nasıl böyle kesin ifadeler kullanabiliyorsunuz ?

Ne yazık ki birilerine yaranma çabası her forumda görülen kimilerinin huy edindiği davranışlardan...

Merhabalar,

Öncelikle konuyu Tavsiye Siteler altında açtınız. Açmış olduğunuz konu bölüm içerisine uygun olmadığı gibi 28. kurala da aykırıdır. Her türlü eleştiriye açığız ancak kurallara uygun şekilde olmalı.
Kesinlikle tavsiye siteler altında açmadım...

Defalarca da okundu, girilip çıkıldı konuya...

Eleştiriye açık değilsiniz, demek ki rakip sitelerle temas halindesiniz ve birbirinizin eleştirilmesine tahammülünüz yok... Ben bunu anlıyorum...

Bu gönderdiğiniz özel mesajda da yer alıyor...

Üyeliğimi sonsuza dek kapatabilirsiniz...

Kullanıcılar hiçbir zaman size mecbur değildir!

Bunu, her zaman aklınızın bir köşesinde tutun...

Haksız olup olmadığımı yargılayacak bilgi birikiminiz yok... (o forumda yanımda mıydınız, bilmediğiniz konularda ahkam kesmek? Ayrıca burada moderator de olmadığınıza göre bu konu sizi ne kadar ilgilendirebilir)

Ne yazık ki birilerine yaranma çabası her forumda görülen kimilerinin huy edindiği davranışlardan...

Eleştiriye açık değilsiniz, demek ki rakip sitelerle temas halindesiniz ve birbirinizin eleştirilmesine tahammülünüz yok... Ben bunu anlıyorum...

28. Madde denilen kısımda aynen şu görünüyor,

28. Yerli teknoloji sitelerinden bilgi amacı dışında link paylaşımı ve yönlendirme yasaktır. Bilgi amacı güden link ve YouTube videoları paylaşılabilir.

Bu kısımda konu ile alakalı silinmesini gerektirecek hiçbirşey yer almıyor...

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Rakip forum sitelerinin burada eleştirilmesi hiçbir işe yaramıyor çünkü. Buradayken şu siteler böyle, o sitelerdeyken SDN böyle gibi söylemlerin kimseye yararı yok. Her yerin kendine göre kuralları var. Bu forumda belli bir süredir açmış olduğunuz tarzdaki konular siliniyor.

Raven Ridge

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Rakip forum sitelerinin burada eleştirilmesi hiçbir işe yaramıyor çünkü. Buradayken şu siteler böyle, o sitelerdeyken SDN böyle gibi söylemlerin kimseye yararı yok. Her yerin kendine göre kuralları var. Bu forumda belli bir süredir açmış olduğunuz tarzdaki konular siliniyor.
Keşke konu hakkındaki diğer açıklamalar da bu kadar net olsaydı... Uzun uzun yazmama gerek kalmazdı...

Açıklama için size teşekkür ediyorum.

Mod arkadaşlar hesabımı kalıcı olarak kapatabilirse sevinirim...

Reaksiyon puanı
7,999

Yaranmak mı? Yetkililerle tartışma yüzünden aldığım cezanın haddi hesabı yok burada yağ çekecek en son kişi benim yani :D

Ayrıca banlandığın forumda uzun yıllar takıldım. Ban yemedim sadece burasının ortamı daha samimi geldiği için buraya geçtim. Yani daha Türkçe yazmayı bilmediğin ceza yiyorsun, daha sonra bu foruma gelip X forumu çok kötü diyorsun. Ya bize ne sen o forumdan banlandıysan. Orada imla kurallarına dikkat ediliyorsa ve sen o foruma üye olurken sözleşmeyi kabul ettiysen itiraz etme hakkın yok. Buna dayanak göstererek ister ben ister başka bir üye gayet mantıklı bir şekilde haksız olduğunu kesin bir yargıyla bildirebilir.

Sorduğum soru şu, sen bu konuyu açınca ne geçti eline banın mı açıldı ne bu ısrarla en haklı benim tavırları :D

Raven Ridge

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Yaranmak mı? Yetkililerle tartışma yüzünden aldığım cezanın haddi hesabı yok burada yağ çekecek en son kişi benim yani :D

Ayrıca banlandığın forumda uzun yıllar takıldım. Ban yemedim sadece burasının ortamı daha samimi geldiği için buraya geçtim. Yani daha Türkçe yazmayı bilmediğin ceza yiyorsun, daha sonra bu foruma gelip X forumu çok kötü diyorsun. Ya bize ne sen o forumdan banlandıysan. Orada imla kurallarına dikkat ediliyorsa ve sen o foruma üye olurken sözleşmeyi kabul ettiysen itiraz etme hakkın yok. Buna dayanak göstererek ister ben ister başka bir üye gayet mantıklı bir şekilde haksız olduğunu kesin bir yargıyla bildirebilir.

Sorduğum soru şu, sen bu konuyu açınca ne geçti eline banın mı açıldı ne bu ısrarla en haklı benim tavırları :D

"En haklı benim ?"

Anlayış problemin mi var ? Ben seni gayet iyi anlıyorum yargıç... Konuyu boş boş uzatma...

Sana cevap yazmak, bile bile vakit kaybıdır, hadi yoluna; ben de yoluma...

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Bölüm moderatörü kim nereden öğrenebiliyoruz?