Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

6.burhan

Profesör
Her türlü tartışma yapılabilir forumumuzda görüşlere saygı çerçevesinde ama siyasi tartışmalar yasak, çünkü işin içine siyaset girdi mi ne saygı kalıyor ne başka bişey...

Ben mi ifade edemiyorum, siz mi anlayamıyorsunuz?

Tartışma olan mesajları silerseniz konu kilitlenmemiş olur. Konu kilitlemek kolay iş, 1-2 dakika daha uğraşarak mesajları silerseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.
Amaç; konunun kilitlenmemesi.

Uygulamalı örnek; Aşağıdaki mesaj tamamen tartışma çıkarmak üzerine yazılmış bir mesaj. Ben ona karşılık verirsem tartışma çıkacak ve konu kilitlenecek. Bunun olmaması için o mesajı ve benim ona verdiğim karşılık mesajı silinebilir. Böylece konu kilitlenmemiş olur.

Yerinde bir karar olmuş nedenini o konuyu açan arkadaşda çok iyi biliyor.

Rom.

Rektör
Onursal Üye
Ben mi ifade edemiyorum, siz mi anlayamıyorsunuz?

Tartışma olan mesajları silerseniz konu kilitlenmemiş olur. Konu kilitlemek kolay iş, 1-2 dakika daha uğraşarak mesajları silerseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.
Amaç; konunun kilitlenmemesi.

Uygulamalı örnek; Aşağıdaki mesaj tamamen tartışma çıkarmak üzerine yazılmış bir mesaj. Ben ona karşılık verirsem tartışma çıkacak ve konu kilitlenecek. Bunun olmaması için o mesajı ve benim ona verdiğim karşılık mesajı silinebilir. Böylece konu kilitlenmemiş olur.
Asıl tartışma yaratacak konu zaten sizin ilk konu mesajınız, siyasi içerikli olduğu için kilitlendi konu, forrmumuzda siyaset yasaktır daha neyi anlamıyorsunuz anlamış değilim.

Kural dışı olan mesaj zaten konunun ilk mesajı !

6.burhan

Profesör
Anladım.
Yani diyorsunuz ki nefret ettiğin siteler işimize gelmiyorsa paylaşamazsın.

Neyse...Size iyi günler!

Bak Burhan biraz sakin ol ve dikkatlice düşünmeye çalış. "Nefret Ettiğiniz Siteler" başlığı altında nefret ettiğin siteyle beraber nefret etme nedenini belirtirsin. Ama nefret ettiğin şeylerin gözle görülebilir ve örneklerle gösterilebilir olması gerek. Ki sen herhangi bir örnek ya da dosdoğrudan hakaret veya düşmanlık ifade eden bir metin örneği burada paylaşmamışsın. Bunu yapmadığında o gazete veya yayınla ilgili ön yargıda bulunmuş olursun. Hatta daha da ileri gittiğinde bu seferde buradakiler seninle ilgili ön yargıda bulunmaya başlarlar. Sanırım böyle bir şeyin olmasını da istemezsin...

İkincisi nefret ederken belirttiğin sebepler belki farkında değilsin ama çok derin mevzular. Bu tür şeyleri elinde kanıt ya da herhangi bir örnek olmadan belirtirsen ve birkaç kişide aynı şekilde seni desteklerse bu konu ilerde hem seni hem de SDN'yi aşar. İşte bu yüzden forum yönetimi bunu erken fark etmiş olacak ki, müdahale de bulunmuş. Zira konu daha da devam etse çok tatsız bir hale gelecekmiş...

Öte yandan siyasetin sitede yasak olduğunu moderatörler bas bas bağırıyor. Senin attığın ilk mesaj direk siyaset bağlantılı ve tartışma yaratacak cinsten. Belki o gazeteleri sevmeye bilirsin ama, listedeki gazetelerin okuyucuları önünde yayınlara bu kadar ağır bir ithamda da bulunamazsın...

Bu yüzden bu konuda kırılıp, olayı kişiselleştirmeyi bırak. Sonuçta buradaki hiçbir editör seni özel olarak tanımıyor. O yüzden şahsi bir mesele yok ortada...

6.burhan

Profesör
Bak Burhan biraz sakin ol ve dikkatlice düşünmeye çalış. "Nefret Ettiğiniz Siteler" başlığı altında nefret ettiğin siteyle beraber nefret etme nedenini belirtirsin. Ama nefret ettiğin şeylerin gözle görülebilir ve örneklerle gösterilebilir olması gerek. Ki sen herhangi bir örnek ya da dosdoğrudan hakaret veya düşmanlık ifade eden bir metin örneği burada paylaşmamışsın. Bunu yapmadığında o gazete veya yayınla ilgili ön yargıda bulunmuş olursun. Hatta daha da ileri gittiğinde bu seferde buradakiler seninle ilgili ön yargıda bulunmaya başlarlar. Sanırım böyle bir şeyin olmasını da istemezsin...

İkincisi nefret ederken belirttiğin sebepler belki farkında değilsin ama çok derin mevzular. Bu tür şeyleri elinde kanıt ya da herhangi bir örnek olmadan belirtirsen ve birkaç kişide aynı şekilde seni desteklerse bu konu ilerde hem seni hem de SDN'yi aşar. İşte bu yüzden forum yönetimi bunu erken fark etmiş olacak ki, müdahale de bulunmuş. Zira konu daha da devam etse çok tatsız bir hale gelecekmiş...

Öte yandan siyasetin sitede yasak olduğunu moderatörler bas bas bağırıyor. Senin attığın ilk mesaj direk siyaset bağlantılı ve tartışma yaratacak cinsten. Belki o gazeteleri sevmeye bilirsin ama, listedeki gazetelerin okuyucuları önünde yayınlara bu kadar ağır bir ithamda da bulunamazsın...

Bu yüzden bu konuda kırılıp, olayı kişiselleştirmeyi bırak. Sonuçta buradaki hiçbir editör seni özel olarak tanımıyor. O yüzden şahsi bir mesele yok ortada...

Önceki mesajlarımdan birinde de ifade etmiştim. Mesele sadece benim konum değil. Genel bir öneride bulundum.

Dediğim gibi mesele sadece benim konum değil. Bir öneride bulundum ya kabul edersin ya da kabul etmezsin. Ama ısrarla benim konum üzerinde duruyorlar.

Bir yönetici bu kadar muhalif olmamalı. Vereceği cevap çok basit olabilirdi.

Bir kaç örnek;

Önerin değerlendirilecektir.
Kabul edilebilir.
Gerek yok, böyle iyi.

Ayrıca kanıt istemişsin. Konumda belirtmiştim.

TSK nefret ettiğim sitelerin hepsi hakkında dava açmıştır:thumbup1:

Eğer forum yönetimi talep ederse "Atatürk ve cumhuriyete karşılar" cümlesini çıkartabilirim. Zor bir şey değil.

amesfa

Dekan
Onursal Üye
Değerli üyemiz,

Bazı konular vardırki her nekadar iyi niyetli olup mesaj düzenlemesi yapıp bazı mesajları silsenizde o konunu sonu birşekilde tartışmaya kadar gidip sonuç kalp kırma oluyorki bu forum yönetimi olarak hiç hoş karşılamadığımız bir durum.

Bu konuların yoruma kapatılması konusunda siz değerli üyelerimizin anlayışını bekliyoruz.

Önerilerinizin değerlendirilmediği şüphesine kapılmayınız, her öneri arka planda mutlaka değerlendirmeye alınmaktadır.

ilginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Sevgilerle.

Rom.

Rektör
Onursal Üye
Önceki mesajlarımdan birinde de ifade etmiştim. Mesele sadece benim konum değil. Genel bir öneride bulundum.

Dediğim gibi mesele sadece benim konum değil. Bir öneride bulundum ya kabul edersin ya da kabul etmezsin. Ama ısrarla benim konum üzerinde duruyorlar.

Bir yönetici bu kadar muhalif olmamalı. Vereceği cevap çok basit olabilirdi.

Bir kaç örnek;

Önerin değerlendirilecektir.
Kabul edilebilir.
Gerek yok, böyle iyi.

Ayrıca kanıt istemişsin. Konumda belirtmiştim.

Verdiğiniz örnekle birlikte önerileri dikkate almadığımızı söylemedim ben, tamam değerlendireceğiz deyip kestirip atmak bana göre değil, tabii ki değerlendirecektir önerileriniz değerlendiriliyor da, konunuz uzama nedeni sizin hatanızı kabul etmemenizdir...
Muhalif olduğum düşüncesine katılmanız da hiç hoş değil ben sizin konunuzun kapanma nedenini açıkladım ve sizin buraya yazma nedeniniz de zaten "konum neden kilitlendi" idi,

Dediğim gibi tekrar söylüyorum önerileriniz bizim için değerlidir, tartışma yaratacak mesajları silip konuyu daha ılımlı bir tartışmaya çevirmek için bunları yapıyoruz zaten ...

Arkadaşlar nefret etmek gibi bir tümceyi kullanmasak daha iyi olmaz mı? İnsanları nefrete sürüklüyor bence. Hiçbir şeyden nefret etmemeli insan. Faydasız, boş, zararlı, tehlikeli.... bir sürü sözcük bulunabilir. Bir siteden ne kadar nefret edebilirsiniz ki? Hayatta gayet fazla nefret var zaten.

belirttiğim herşey şahsi düşüncemdir kimse katılmak zorunda değildir....

forum teknoloji forumluğundan çok gırgıra dönmeye başlamış bence forum yöneticileri bunu dikkate alırsa daha bu konuda üyeleri uyarırsa daha uygun olacaktır diye düşünüyorum bu yüzden başta mod arkadaşlar olmak üzere bütün yönetimi forumda daha çok görmek istiyorum

Ahmetcan26

Asistan
Yasaklı
Bir isteğim her konularda sabitlenmiş konu olması.böylece bu konularla ilgili eksiklikler düzeltilebilir.bir de istediğimiz zaman bol bol soru sorabilelim.ben daha önce sırf çok soru sordu diye diğer sitelerden engellenmiş insanım.türkiyenin en iyi forum sitesi yazıyor reklamlarda umarım bu sitede de gereksiz yere yasaklanmam.bu arada güzel bir site !!!

colite

Profesör
Ben günde en az bir soru soruyorum kardeşim.
Daha sıkıntı çıkmadı abartmadığnız sürece sıkıntı çıkmayacaktır.

Ahmetcan26

Asistan
Yasaklı
Ben günde en az bir soru soruyorum kardeşim.
Daha sıkıntı çıkmadı abartmadığnız sürece sıkıntı çıkmayacaktır.
Ne gibi abartmak mesela.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bence bir de yeni bölümler eklenmeli.bölümler çok az da olsa yetersiz kalmaya başlamış benim görüşüm.

Son düzenleme: